№ 50 (22168) субота 27 червня 2020 року

Переглядів: 304

Світ без жандарма

Коли число інфікованих коронавірусом в Україні перевалило за сорок тисяч, а в низці областей і районів навіть довелося повернутися до посилення карантину, якось ніяково писати про політичні події, що відбуваються не у нас, а в інших країнах. Але доводиться. На відміну від ві-русів, які у повітрі не літають, загрози, в тому числі загроза війни, поширюються світом миттєво.

Бійтеся подарунків від «російського народу»

Більшість журналістів, аналітиків та експертів в усній і письмовій формах встигли висловитися про статтю президента Росії і про низку його інтерв’ю, присвячених 75-річчю перемоги над гітлерівською Німеччиною. Ніхто, звісно, не здивувався тезам щодо виправдання договору Молотова-Ріббентропа і протоколів про розподіл Європи. Або твердженням, що незалежні країни Балтії в 1940-у були «інкорпоровані» в СРСР з до-триманням міжнародного права з волі своїх народів. У тому чи іншому вигляді подібні твердження місти-лися в радянських підручниках до середини 80-х років минулого століття. Поряд з брехнею про те, що секретних протоколів до згаданого договору не існувало взагалі.

Переглядів: 326

Україна — НАТО: на крок ближче

Північноатлантична рада 12 червня визнала Україну членом Програми розширених можливостей НАТО.

Цей статус є частиною партнерської ініціативи НАТО щодо взаємодії, мета якої — підтримка і поглиблення співпраці між союзниками і партнерами, що зробили вагомий внесок в операції та місії під проводом Альянсу.

«Як партнер НАТО Україна надала війська для операцій союзників, у тому числі в Афганістані і Косові, а також для Сил реагування і навчань НАТО. Союзники високо цінують цей значний внесок, який демонструє прихильність України євроатлантичній безпеці», — пояснили в Альянсі рішення прийняти Україну до програми.

Переглядів: 369

Нищівний променад стихії

Після тримісячної посухи сильні і затяжні зливи призвели до руйнівних повеней у кількох західних областях України.

Ми всі співчутливо стежили за тим, як тамтешні люди боролися і продовжують боротися з наслідками негоди, що підтопила тисячі будинків, вимила чи замулила засаджені городи, пошкодила чи зруйнувала автодороги та мости. Були евакуйовані сотні жителів.

На ранок 26 червня рятувальники продовжували ліквідовувати наслідки негоди у п’яти областях Західної України, де дощі вже йдуть не так часто, але рівень води у переповнених річках не швидко спадає.

«Естафету» стихії, яка стартувала із заходу, підхопила практично вся Україна.

Так, 24—25 червня дощ із градом стіною обрушилися на жителів сіл у районі Сухого лиману, а також в деяких районах Одеси. Море штормило. Постраждав від лихої води Овідіополь, затопило пляжі поблизу Южного.

У Болграді стихія пошкодила покриття на кількох вулицях, а в одному з будинків стрімкі потоки розмили старовинний підземний хід, затопивши підвал. Через це обвалилася частина фундаменту, стіни пішли тріщинами. Упродовж кількох годин місцеві пожежно-рятувальні частини працювали у приміському селі Виноградівка цього ж району, яке вдруге постраждало від повені. У сусідній Василівці через рясні дощі прорвало дамбу, а в Калчевому вітер позривав благенькі дахи господарських споруд.

Переглядів: 2273

Знову на суворий карантин?

Втомлені тривалою самоізоляцією, люди з радістю сприйняли звістку, що 29 травня Україна вийшла на середньодобовий локальний мінімум хворих на коронавірус: 375 осіб, що дозволило з 5 червня перейти на новий етап послаблення карантину.

Ми розслабилися, притупили пильність, вирішивши, що вже нічого боятися. Зраділи завчасно, бо вже за тиждень досить оптимістичний показник погіршився до 473 осіб і щодня продовжував зростати, а вже починаючи з 10 червня діагноз коронавірус підтвердився більш як у 600 хворих, 12 ж червня зафіксували антирекорд у 753 вражених вірусною інфекцією.

Переглядів: 2767

Революціонер і вчений Олександр Коваленко

Нинішні червень і липень позначені двома датами, пов’язаними з національно-визвольним рухом на Одещині. Це — 115-річчя пов-стання матросів Чорноморського флоту на панцернику «Потьомкін» і 145-ліття від дня народження одного з ватажків цього повстання — Олександра Коваленка, єдиного офіцера, який до кінця був разом з екіпажем, а після 1917-го повернувся в Україну і працював у морському департаменті УНР та Української держави.

27 липня 1875-го тоненький дитячий писк сповістив містечко Ромни Полтавської губернії про те, що в родині Коваленків на світ з’явилася нова людина — хлопчик, якому дали ім’я Сашко. Сусідки шептали його матері: «Бідна ви, бідна, ця дитина довго не житиме. Добре, що маєте ще трьох синів, як линочків». Але сталося так, що той слабенький Сашко на багато літ пережив своїх братів.

Переглядів: 2423

Василь БОДНАР: Ідеологія путінського параду не має нічого спільного з Перемогою

Продовження. Початок у номері за 25 червня.

— Стаття Путіна, присвячена подіям Другої світової війни, вже викликала бурхливу реакцію у багатьох країнах. Чи саме на це був розрахунок? Навіщо вона була потрібна росі-йському президенту? Які нові ідеї він там висловив?

— Це одна з ланок ланцюжка росі-йської маніпуляції: парад перемоги із запрошенням світових лідерів, повторення класичних кліше радянської пропаганди, які видаються за нібито нові ідеї президента Росії, а потім формування наративу, ніби Росія, а не всі народи антигітлерівської коаліції, визволяла Європу від нацизму. Росія хоче виокремити свою роль як у війні, так і у післявоєнному облаштуванні, у підтримці стабільності й безпеки у Європі. Мовляв, без нас порядку не буде! А насправді Росія сьогодні — агресор і джерело нагнітання міжнародної небезпеки, вона прагне й далі ділити світ на сфери впливу.

Переглядів: 2599

Згасаюча пам’ять — то згасаюча совість

Регулярно передплачую і читаю рідномовну пресу, перечитую книжки про минулу війну українських класиків, вкотре переглядаю на різних каналах фільм Леоніда Бикова «У бій ідуть тільки старики» і стає сумно-сумно, бо майже у кожній газеті, від районної до центральної — некрологи, некрологи, некрологи. Ніби нічого дивного в цьому нема, бо нічого вічного, крім Бога, не існує. Та коли на шпальтах стрічаєш, що у небуття йдуть твої побратими, друзі, однокашники, твої учні, стає важко на душі й починаєш згадувати своє прожите-пережите, яке ніякими урядами справедливо не оцінене…

Ще сумніше слухати брехню людей із сумнівним минулим, які під час Другої світової відсиджувалися десь у теплих краях, про їхню любов до переможців (читай: вибери мене…) у жорстокій війні, їхнє прославляння кривавих стягів Сталіна і Жукова, і замовчування того, як ті вожді покинули нас в окупації на поталу ворогові…

Переглядів: 550

Фрумушика-Нова: степова оаза з перспективою світового курорту

Срібні копитця

Віслючок чи лоша? Тваринка, з усього видно, людини не боїться, але й близько не підпустить — уважно стежить за кожним рухом того, хто ще здалеку наближається.

Гривасті кулани, дуже схожі на м’які дитячі іграшки, як і граціозні лані, виявляється, жили у степах Бессарабії аж до ХІХ століття. Тепер вони тут — за диковинку, на яку приїздять подивитися-подивуватися. Як-от і ми, з радістю і задоволенням вирушивши у прес-тур під назвою «Тарутинський степ».

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net