Переглядів: 635

Віртуальні гостини у бібліотеці

За успішне проведення «Європейського тижня цифрової грамотності — український вимір протидії коронавірусу» Одеська національна наукова бібліотека отримала міжнародну відзнаку — сертифікат-подяку від організаторів ALL DIGITAL Week.

У десятому «Європейському тижні цифрової грамотності», який щорічно проходить у березні, взяли участь понад 2500 організацій із 31 країни. Відбулося 3600 навчальних заходів для підвищення цифрової обізнаності, якими охоплено 130 тисяч осіб.

До міжнародної акції активно долучилася ОНББ. Упродовж 23-29 березня команда проєкту «Європейський тиждень цифрової грамотності — український вимір протидії коронавірусу» підготувала і розмістила на офіційному сайті бібліотеки 10 публікацій відповідної тематики, з якими ознайомилися понад 5900 відвідувачів.

Дорогі читачки і читачі! Більшість з нас нині через коронавірус перебуває вдома. Захід цей вимушений, але він допомагає нам усім уберегтися від підступної недуги. Колектив ОННБ у цей час не залишив вас наодинці, а продовжує піклуватися про підвищення рівня ваших знань та ваше дозвілля.

В умовах карантину фахівці бібліотеки працюють для вас дистанційно. Щоб додати яскравіших барв дням ізоляції, ОННБ підготувала для вас чимало цікавого. Найперше — читання онлайн вдома, без ризику захворіти.

Вам неодмінно стануть у пригоді топ-10 онлайн-сервісів, які пропонують наші фахівці. Ми репрезентуємо кращі онлайн-ресурси та платформи, які допоможуть отримати максимальну користь від навчання вдома.

Сучасне життя неможливе без використання цифрових інформаційних технологій, а більшість з нас не є професіоналами у сфері ІТ. Зважаючи на це, ми запропонували низку корисних порад з цифрової інформаційної безпеки.

За вимог дотримання загальної гігієни та санітарних норм також слід пам’ятати і про медіагігієну, аби уберегти себе й оточення від цілком реальних небезпек та паніки, непрофесіоналізму, дезінформування суспільства. Наголошуємо, що вся актуальна інформація акумулюється на спеціалізованому сайті Кабінету Міністрів України covid19.com.ua. Також радимо отримувати фахові рекомендації на сайті Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я.

Тепер у вас вдома стало на одне віконце більше — на «Вікно в Америку» — партнерський проєкт посольства США в Україні та Одеської національної наукової бібліотеки. Технології ХХІ століття дають змогу вдосконалювати вам свою англійську в інтернеті. Для спілкування онлайн створена група у фейсбуці (WOA Literature Discussion Club).

Аналізуючи підсумки «Європейського тижня цифрової грамотності — український вимір протидії коронавірусу», ми ще раз отримали реальні свідчення важливості книгозбірень у сучасному світі. Зростаючий попит користувачів на пропоновану онлайн-інформацію підтвердив значущість бібліотечних ресурсів, особливо у складних умовах ізоляції, у період карантину. Серед складових успішної реалізації проєкту — професіоналізм і відданість справі команди ОННБ, її здатність швидко адаптувати модель обслуговування користувачів до викликів часу, сконцентрувавши увагу на наданні дистанційних соціокультурних, інформаційних, бібліографічних послуг.

Друзі, якщо ви не встигли ознайомитися з нашими публікаціями або хочете зосередити увагу на якихось конкретних рекомендаціях, не хвилюйтеся — інформація зберігається на сайті ОННБ і доступна всім без винятку, незалежно від місця проживання, віку і статусу. Ця інформація залишається актуальною не лише в межах «Тижня цифрової грамотності», а й надалі — впродовж нинішньої цифрової епохи.

Отож до вашої уваги: топ-10 онлайн-сервісів для організації дистанційної роботи бібліотекарів; візити в інтернет мають бути безпечними; краще перевір, аніж у неправду повір; онлайн-платформа «Дія. Цифрова освіта»: вдосконалюємо цифрові навички не виходячи з дому; топ-15 онлайн-сервісів для дистанційного навчання на допомогу вчителям, учням та батькам; онлайн — доступ до електронних інформаційних ресурсів ОННБ; події та люди на сторінках українських газет сторічної давнини.

Якщо ви скучили за бібліотекою, маєте чудову можливість відвідати її віртуально, вирушивши у 3D-тур.

Володимир ГЕНИК,
провідний редактор ОННБ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net