Переглядів: 533

Пізнавати себе і світ

Школярка із Подільська Олена Козаченко 28-30 березня взяла участь у філософському онлайн-семінарі для підлітків «Обрії майбутнього 5.0», організаторами якого є Klitschko Foundation та The Aspen Institute Kyiv. Загалом до проєкту долучилися 17 підлітків з усієї України.

Семінар мав проводитися офлайн, як і чотири попередні. Але через ситуацію, в якій опинився весь світ у зв’язку із введенням карантину, «Обрії майбутнього 5.0» перенеслися на простори інтернету. В учасників та в організаторів було хвилювання, що через онлайн-зв’язок не вдасться створити тієї довірливої, відкритої атмосфери, яка могла б бути під час безпосереднього контакту, але вже з перших хвилин кожного охопило відчуття, що він є частиною історії — учасником першого філософського онлайн-семінару!

Через платформу Zoom у форматі модерованого діалогу та групових занять підлітки досліджували поняття чеснот, спілкувалися на тему миру, розвивали навички критичного мислення, дискутували про призначення людини в світі та розмірковували про силу знань, мали змогу познайомитися з філософськими текстами Декарта, Айзексона, Канта, Гоббса, Фукуями, Андреаса-Саломе, Фіхте та іншими. А ще — змоделювали суспільство через 50 років. Найважливіше те, що після цього завдання всі учасники зробили один висновок: майбутнє залежить від кожного з них.

Відбулася також сесія із запрошеною гостею — Світланою Ройз, дитячим сімейним психологом, авторкою книжок «Чарівна паличка для батьків», «Де живе ангел» та інших. Разом з підлітками вона обговорила питання вибору життєвого шляху, допомогла формувати цілі на майбутнє та аналізувати виклики, з якими вони щодня зіштовхуються, запропонувала практичні вправи для розвитку впевненості і самоконтролю.

Крім навчальної частини, учасники разом робили зарядку, співали пісень, жартували та надихались одне одним. Виявляється, робити це в онлайн-режимі теж можна!

Своїми враженнями від проєкту поділилася наша землячка Олена Козаченко:

— Я вирішила взяти участь у цьому проєкті, бо прагнула сформувати чіткі цілі на майбутнє, розширити свій кругозір, здобути нові знання, щоб надалі ділитися ними з іншими. Під час дружнього спілкування на семінарі я почала осягати, наскільки глибокі істини криються у звичайних, на перший погляд, речах, скільки неймовірних таємниць приховують прості явища. Поглиблене занурення у філософію наповнило мене творчим натхненням та душевною свободою. У кожного з учасників проєкту були дуже різноманітні думки та висловлювання, проте всі ми єдині в тому, що ніколи не можна стояти на місці, що потрібно розвиватися, пізнавати себе і світ, рухатися вперед. І не важливо, наскільки довгий у тебе шлях, ти маєш рухатися вже зараз, аби дійти до мети!

Кожен учасник отримав сертифікат про проходження семінару. Упродовж квітня всі 17 підлітків реалі-зують онлайн-проєкти для однолітків у своїх громадах.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua