Переглядів: 696

У режимі надзвичайної ситуації

Пандемія коронавірусу набуває у світі небувалого розмаху. Ми, звісно, маємо всі підстави стверджувати, що українська влада діє непрофесійно, хаотично і перелякано (на цей переляк у неї є інші, не медичні, а політичні «діагнози»), але не можемо не визнати: навіть лідери найвпливовіших держав сахаються від рішення до рішення у пошуку алгоритму зменшення втрат (людських та економічних) для своїх країн.

Критикувати — легше. Бути відповідальними — складніше. Бережімо одне одного, бережімо наш український світ!

Сподіваймося, що дії нашого уряду виявляться ефективними у боротьбі за наше майбутнє, але й пам’ятаймо: ми — потужна нація, яка не дасть ворогу вдертися (чи фізично чи бактеріологічно) в нашу хату.

* * *

Кабінет міністрів запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України на 30 днів — до 24 квітня.

«Уряд діє за визначеним планом боротьби з поширенням коронавірусної інфекції. І сьогоднішнє рішення обумовлене тим, що випадки захворювання на COVID-19 вже виявлені в 13 областях та місті Києві», — зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, наголосивши, що режим надзвичайної ситуації не обмежує конституційні права громадян, а лише консолідує зусилля для подолання загрози.

Денис Шмигаль зазначив, що в боротьбі з поширенням коронавірусної інфекції український уряд діє за визначеним планом і співпрацює з міжнародними партнерами. Зокрема, відбувся перший телеміст з китайськими лікарями, які поділилися своїм досвідом.

* * *

Одещина отримала 5800 тестів на коронавірусну інфекцію.

Як повідомив керівник ОДА Максим Куций, кожен район області отримав по 50 таких експрес-тестів, зауваживши, що більше тестів передано в основні госпітальні бази, як-от лікарні Ізмаїла та Подільська, та інфекційна лікарня Одеси.

Для медиків Одещини доставили понад 500 захисних костюмів та маски №95.

* * *

Громадянам, звільненим з роботи в період обмежувальних заходів, запевняють у Кабміні, призначать житлову субсидію.

«Уряд розуміє відповідальність та робить усе, щоб обмежувальні заходи якнайменше вдарили по гаманцях громадян та економіці України. Ми, зокрема, забезпечили всі умови для зменшення ціни на газ, прийнявши рішення про зменшення оптової ціни на газ на 14%. Очікуємо відповідні рішення на місцях. Сьогодні ми збільшуємо субсидії на оплату комунальних послуг та спрощуємо порядок їх надання. В середньому збільшення субсидій для українських родин складатиме орієнтовно 300 грн», — сказав прем’єр Денис Шмигаль, додавши, що такий механізм запрацює після ухвалення Верховною Радою закону про стабілізаційний фонд.

* * *

Міністр соціальної політики Марина Лазебна запевнила, що жодна людина, яка потребує соціальної допомоги, не залишиться без захисту.

Урядом, розповіла вона на брифінгу, здійснюються, зокрема, кроки щодо покращення пенсійного забезпечення громадян: «Більше 10 мільйонам пенсіонерам, які отримують до 5 тисяч гривень, у квітні одноразово виплатять по тисячі гривень. Таку ж виплату також отримають понад 400 тисяч громадян, які одержують державну соціальну допомогу у зв’язку з інвалідністю та за віком замість пенсії».

«Із травня планується проведення індексації трудових пенсій на 11%. У результаті гарантоване підвищення отримають 7 мільйонів пенсіонерів. Також з травня буде встановлено щомісячну надбавку до пенсії у розмірі 500 гривень 1,5 мільйона пенсіонерів, яким сповнилося 80 і більше років», — поінформувала міністр.

* * *

Двоє уражених коронавірусум. Начебто такою є статистика щодо Одещини.

Начебто, бо прокурор із По-дільська, у якого підтверджене ураження COVID-19, як запевняють, не загрожує жителям Одещини, бо перебуває під наглядом столичних ескулапів, а молодик, який ще 14 березня десь загубився з поля зору тих, хто мав би пильнувати за його станом з підтвердженим статусом, аж 25 березня (після всеукраїнського скандального розголосу) знайшовся у передмісті Одеси, начебто на самоізоляції.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net