Переглядів: 682

Ніхто нікуди не їде. Відтепер і до кінця карантину

24 березня всі автобуси, тролейбуси та трамваї вийшли на маршрути Одеси з табличкою «Спецтранспорт». Із вівторка міський транспорт перейшов на спеціальний режим роботи і користуватися ним просто так, без нагальної потреби, не можна. Таких радикальних заходів вживає мерія для профілактики поширення COVID-19.

Громадським транспортом можуть користуватися лише медики і фахівці, які працюють на підприємствах, що забезпечують життєдіяльність міста: співробітники служб міськради, комунальники, рятувальники, поліцейські та журналісти, які висвітлюють місцеві події.

— Згідно з рішенням міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій електротранспорт та автобуси перевозитимуть пасажирів за пред’явлення службового посвідчення, довідки з місця роботи, паспорта чи водійських прав, — роз’яснює керівник департаменту транспорту Олександр Ілько. — Перевірятимуть документи водії, однак ми вже звернулися до поліції з проханням виділити співробітників, які допоможуть здійснювати контроль документів.

Через кілька днів усім, хто повинен добратися до місця роботи, будуть видані спеціальні пропуски єдиного зразка для проїзду в транспорті. Вже складаються списки осіб, яким необхідні такі документи.

Із 64 автобусних маршрутів залишиться 10, решту тимчасово закриють. Маршрути №146, 121, 214, 165, 232, 127, 242, 191 залишаються незмінними, оскільки вони або йдуть через усе місто з одного спального району в інший, або ж заходять у віддалені райони. Траса маршрутів №201 та 220 буде частково змінена, щоб проходити поблизу міського центру адмінпослуг на Косівській.

— Ми тимчасово закриваємо маршрути, які дублюють електротранспорт, але зберігаємо ті, що зв’язують спальні райони міста з основними логістичними об’єктами і центром, — зазначив керівник транспортного департаменту. Насамперед транспорт перевозитиме людей, які рухаються до місця роботи, до тих підприємств, що забезпечують життєдіяльність міста.

Пільги в транспорті будуть збережені, але скористатися ними зможуть лише ті пенсіонери, які працюють на життєво важливих для міста підприємствах і в сфері охорони здоров’я. Вартість проїзду також не змінюється: 5 гривень в електротранспорті та 7 гривень — в автобусах і маршрутних таксі, продовжують діяти всі види проїзних квитків.

Нагадаємо, ще із 18 березня і до кінця карантину «Укрзалізниця» скасувала всі внутрішні пасажирські перевезення в Україні, в тому числі й приміські електрички, які були зручним способом пересування по Одеській області.

Із того ж 18 березня облдержадміністрація видала розпорядження, згідно з яким усі автобусні сполучення в області закриваються. Це стосується регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автотранспортом у приміському, міжміському та внутрішньообласному сполученні.

За те, щоб до життєво важливих підприємств добиралися співробітники, відтепер відповідатиме керівництво районів, громад, підприємств. А просто так ніхто нікуди не їде. Карантин.

Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net