Переглядів: 763

Знадобиться

Заряд свіжості й бадьорості

Якщо розбризкати у квартирі чи будинку з пульверизатора чисту джерельну воду, додавши в неї кілька крапель лаванди, це не лише зарядить повітря корисними іонами, але й захистить від шкідливого випромінювання комп’ютерів, телевізорів, електроприладів. А окрім цього — підніме настрій і загальний тонус.

Не тільки у ванну, коли купаєтеся, а й у воду при пранні або митті підлоги корисно додавати морську сіль. Це підвищить рівень позитивної енергетики у вашому помешканні.

Якщо перед приходом гостей або у вихідний день у чотирьох кутках кімнати розмістити креманки з камфорою і підпалити її, то, згораючи, вона очистить повітря. До речі, за старих часів, щоб досягти такого освіжаючого ефекту, у вазах підпалювали шматки гриба чаги, посипавши їх розмолотими на порох квітками чортополоху.

Домашній  антисептик

За нинішніх умов критичної ваги набула особиста гігієна, а передусім — ретельне миття і знезараження рук та поверхонь, з якими ми контактуємо. Ця проста звичка дозволяє вберегтися від цілої низки неприємних захворювань і є дієвою профілактикою поширення такого страшного нині коронавірусу COVID-2019.

Нижче — рецепт нескладного антисептика, який можна приготувати в домашніх умовах, не переплачуючи за готові препарати, ціни на які подекуди «кусаються».

Що таке антисептик? Це рідина або гелеподібна субстанція, основне завдання якої полягає у знищенні якомога більшого числа бактерій і вірусів. Чим обширніший спектр дії засобу, тим він, відповідно, ефективніший. При цьому важливо, щоб препарат не шкодив шкірі і, по можливості, не надто висушував її.

Більшість гелів і кремів з антисептичним ефектом залишають на епідермісі ефект липкості. Це не особливо зручно, оскільки з’являється бажання відразу ж вимити руки. Значно комфортніше використовувати рідини у вигляді спреїв. При цьому, чим швидше субстанція висихає, тим краще.

Основним інгредієнтом домашніх антисептиків є медичний спирт. За його відсутності допускається використання технічного спирту або іншого, який має міцність понад 60%. Як варіант можна використовувати спиртову настоянку календули, ромашки чи глоду.

Для антисептика, який рекомендуємо приготувати, вам знадобляться: 6 столових ложок спирту; 3 столові ложки Алое Вера; 5 крапель ефірної олії, скажімо лавандової, та 1 столова ложка води.

Ретельно змішайте всі компоненти до однорідного стану, вилийте у посудину, яка герметично закривається (щоб не вивітрився спирт), і залиште на добу на «дозрівання».

Для ефективного знезараження рук потрібно 3 мл готового розчину.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net