Переглядів: 579

Біопаливо із гички

Керівник кооперативу «Гагауз Єрі» із села Котловина Ренійського району Михайло Цонков займається виробництвом пелет з відходів моркви, петрушки, буряків та соняшнику. Отже все те, що залишається після збирання насіння та коренеплодів, стає біопаливом. Про підприємливого фермера розповів сайт Kurkul.com

«Ми вирощуємо насіння вже багато років і довгий час відходи у вигляді гички віддавали на корм вівцям або ж спалювали. Я три роки думав про те, яке ще застосування можна знайти цьому, здавалося б, непотрібному матеріалу. Їздив по Україні, шукав відповіді і за кордоном — у Білорусі та в Китаї. Й ось, нарешті, знайшов підходящий гранулятор у Жмеринці. Вартість його оптимальна — 130 тисяч гривень. До того ж, до нього можна легко придбати запчастини», — розповів Михайло Цонков.

Гранулятор фермер удосконалив: приставив до нього похилий транспортер, щоб запечені пелети встигали охолоджуватися до моменту потрапляння в тару.

Питома теплота згоряння у таких пелет менша, ніж у деревних. Але це не має принципового значення, оскільки собівартість агрогранул низька, а сировина дістається практично задарма. Можливості гранулятора дозволяють підприємству виробляти 2,5 — 3 тонни пелет на добу. За минулий опалювальний сезон тут виготовили майже 70 тонн біопалива. Значну частину його продають жителям Котловини, а також сіл Плавні та Новосільське. Тонна агропелет коштує 1500 гривень. На опалення великого будинку, гаража та майстерні загальною площею 200 м2 щомісячно йде близько 700 кілограмів гранул. При цьому в житлових приміщеннях температура тримається на рівні 27 — 28 0С. Залишки горіння, багаті на калій, люди використовують як добриво.

Ще однією важливою перевагою дбайливого використання залишків сільгоспрослин є те, що місцевий люд в опалювальний сезон став менше вирубувати дерев у лісосмугах і садках, бо купує біопаливо в невеликих обсягах (по кілька мішків), за необхідності.

У планах підприємливого й соціально відповідального аграрія — зайнятися і вирощуванням лаванди. З її відходів також можна виробляти гранули, які ще й гарно пахнутимуть при спалюванні.

Гранулятор має ще одне застосування: з його допомогою виробляють кормові пелети для нутрій і кроликів. До складу поживних гранул входять люцерна, стебла і зерно кукурудзи, ячменю та пшениці.

Підготувала
Яна СТАСІНА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net