Переглядів: 2658

Чим сильніший суперник, тим цікавіше

У вівторок в Амстердамі відбулося жеребкування групового етапу Ліги націй-2020/21, який пройде у вересні-листопаді цього року.

Команди були поділені на чотири ліги (A, B, C, D), з огляду на їх виступи в минулому розіграші цього тур-ніру. Збірна України, яка потрапила до елітного дивізіону — групи А, отримала у своїй підгрупі серйозних суперників — Іспанію, Швейцарію та Німеччину.

Головний тренер збірної України Андрій Шевченко прокоментував результати жеребкування Ліги націй-2020/2021.

— Яким для вас видається жереб?

— Я гадаю, що це вже досягнення — потрапити до групи з найсильнішими командами Європи. У жодному разі не очікував слабких суперників. Так, нам випали сильні збірні, але тим цікавіше буде грати. Наші футболісти отримають справжній досвід таких поєдинків, а глядачам буде ціка-во подивитися на кращі команди не лише Європи, а й світу. Тому я вважаю жеребкування вдалим. У цій квалі-фікації всі команди сильні.

— Як почуваєтеся в компанії інших команд еліти? Приємно перебувати серед таких збірних?

— Наша команда лише не-щодавно досягла певного успіху. Зараз необхідно спробувати закріпитися в елітному дивізіо-ні. Подивимося, чи в нас це вийде. Було дуже багато зроблено для потрапляння до ліги А. Для кожного з гравців це чудова мотивація — показати свої сили на тлі найсильніших команд Європи й світу. Закріпитися тут — більше досягнення, ніж просто потрапити до еліти.

— З ким із цієї трійки суперників хотілося зустрітися найменше?

— Знаєте, я думаю, чим сильніша команда, тим цікавіше буде перевірити себе. Жодного тиску на нашу збірну нема. Турнір ще не розпочався. Він створений для того, щоб отримати певний шанс пройти кваліфікацію через Лігу націй. Але, перш за все, це можливість отримати досвід, зіграти з гідними опонентами. Нас че-кають ігри з Іспанією, Німеч-чиною, Швейцарією — командами топ-рівня.

У свою чергу головний тренер збірної Німеччини Йоахім Льов, коментуючи результати жеребкування, зауважив: «Добре, що нам не доведеться грати проти тих же суперників, що й у минулій Лізі націй УЄФА. Тепер нас чекає дуель із сусідами зі Швейцарії, зі збірною України, яка добре проявляє себе під керівництвом Андрія Шевченка, та Іспанії, яка, як і раніше, є збірною найвищого рівня. І на нас, і на вболівальників чекають цікаві матчі».

Подобається склад групи і спортивному директорові збірної Німеччини Оліверу Біргоффу: «У ній нема легких суперників і фаворита виділити досить складно. Німеччина точно ним не є. У минулому розіграші турніру ми не дуже вдало зіграли. Тому хочемо ус-пішно виступити в цій Лізі націй. Але я вважаю, що й Іспанія, і Швейцарія, й Україна думають так само».

Збірна України, яка вперше зіграє в елітному дивізіоні Лізі націй, все ж має досвід поєдинків на різних турнірах з майбутніми суперниками. На жаль, він, за одним приємним винятком, не надто втішний. Скажімо, проти Німеччини наша збірна у своїй історії грала шість разів (3 нічиї, 3 поразки, різниця м’ячів — 5—12). З іспанцями українці перетиналися п’ять разів і також поки що без перемог — 1 нічия і 4 поразки. Різниця м’ячів — 3—10. А ось зі Швейцарією України зіграла лише два матчі. Обидва закінчилися внічию (якщо брати основний час, 2:2, 0:0), однак усі, напевно, пам’ятають той пам’ятний матч 1/8 фіналу ЧС-2006 року, коли команда Блохіна вибила «хрестоносців» з турніру в серії пенальті.

За матеріалами UA-Футбол.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net