Переглядів: 446

Не панікувати, але бути напоготові

Коронавірус, пишуть, добрався до Румунії. Тамтешній люд нібито запанікував і почав змітати з полиць магазинів усю провізію, щоб у разі чого пересидіти епідемію вдома, не показуючись на вулиці, як китайці в Ухані.

Щоб заспокоїти людей (а Одеса завжди до всього ставиться вкрай насторожено), цими днями голова облдержадміністрації Максим Куций (на знімку з офіційного сайта ОДА) перевірив готовність служб нашого міжнародного аеропорту розпізнавати заражених коронавірусом серед пасажирів і відповідно діяти в разі виявленої небезпеки.

Усі служби, сказав, працюють ефективно й злагоджено. Департамент охорони здоров’я «озброїв» працівників аеропорту безконтактними термосканами та респіраторами. Всі, хто там працює, носять захисні маски. Посилено санітарні заходи. Зокрема, пасажирів усіх рейсів, які прибувають до нас, перевіряють медики у спеціальних захисних костюмах. Тимчасовий температурний скринінг — один із планових заходів з упередження поширення хвороби.

За словами Максима Куцого, наразі жодних приводів для хвилювань нема. Одеська обласна державна адмі-ністрація координує діяльність усіх служб та спеціалістів на пропуск-них пунктах регіону. В ОДА створена комісія, яка підготувала територіальний план проти-епідемічних заходів, а місцева влада виділила бюджетні гроші на їх реалізацію. До складу комісії увійшли представники ДСНС, Нацполіції, Держприкордонслужби, СБУ, обласного лабораторного центру та профільних департаментів облдержадміністрації.

Що конкретно вже зроблено?

Сформовані три бригади швидкого реагування; визначені підрозділи у містах та районах, які надаватимуть медичну допомогу в режимі 24/7; розроблена схема перепрофілювання закладів охорони здоров’я на випадок масової госпіталізації; створені мобільні групи медиків, які виявлятимуть хворих, а також резервні бригади медиків; у кожній лікарні актуалізували план дій на випадок виявлення інфікованого. Зокрема, в Одеській інфекційній лікарні, підготовлено 20 боксів на 65 місць. Додатково готові розгорнути базу і медики Ізмаїла. Кожна лікарня у районах підготувала спеціальне відділення.

Департамент охорони здоров’я ОДА отримав із Києва 1000 календарів та 300 плакатів, з інформацією про профілактику і поширення захворювання. Ці матеріали передано до лікарень, на вокзали та в інші місця масового перебування людей.

Стало відомо, що МОЗ планує передати Одеській області 950 тестів (наборів реагентів) для виявлення коронавірусу. З моменту надходження в лабораторію необхідного зразка для отримання результату знадобляться 5 — 7 годин. Тестування проводитиме вірусологічна лабораторія Центру громадського здоров’я України. У вільному продажу тест-систем нема й не буде.

Якнайчастіше мити руки, не переохолоджуватися, не виходити на вулицю надщесерце, а також триматися подалі від тих, хто кашляє і чхає, — прості правила були й залишаються найпершими і найефективнішими засобами профілактики застуд та вірусних захворювань.

Яна СТАСІНА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@gmail.com