Переглядів: 2714

«У зв’язку з п’ятою річницею комплексу заходів...»

Коли стане очевидним, що «слуги народу» неспроможні виконати свою обіцянку припинити війну на сході України, вони спробують покарати «винуватців» усіх поразок і бід нашої країни. І йдеться, звісно, не про шайку російських чекістів на чолі з Путіним, а про людину, яка п’ять років тому врятувала нашу державу від тотальної поразки і розвалу.

Ціною ганьби

На початку 2015 року зимовий наступ російських найманців і терористів на Донбасі з повною очевидністю довів, що, незважаючи на героїчний опір на окремих ділянках фронту, Збройні сили України не зможуть довго утримувати свої позиції. У тій ситуації ніхто не міг сказати, як далеко вглиб України прорвуться вороги, а якщо зупиняться, то на якому рубежі.

Воєнну поразку п’ятирічної давності на Донбасі можна було порівняти з проривом німецьких військ на територію Франції в 1940-у, коли Гітлер продиктував французам умови перемир’я і влаштував парад своїх військ у Парижі на Єлисейських полях. Тим, що Путіну не вдалося у підсумку прийняти переможний парад на Хрещатику, ми зобов’я-зані не одному, а багатьом факторам. Але об’єднати хвилю патріотизму всередині країни, небажання українського народу здаватися й підтримку західних союзників вдалося конкретній людині. П’ятому президентові нашої країни.

За п’ять років тільки ледачий не писав про ганебні для нас тринадцять пунктів угод «Мін-ська-2». Але, зауважте, за довгий термін ганьба ця не стала реальністю. Вона залишилася на папері, що не має юридичної сили, оскільки ні Порошенко, ні Меркель, ні Олланд, ні Путін 12 лютого 2015 року в Мінську нічого не підписували. Папір завізували учасники контактної тристоронньої групи з урегулювання ситуації на Донбасі, а потім свої підписи поставили (без згадки статусу) представники «народних республік».

Щоправда, за наполяганням Росії до легалізації «Мінська-2» доклала руку Рада Безпеки ООН, яка 17 лютого 2015 року ухвалила резолюцію S/RES/№2202/2015/, де схвалюється комплекс заходів з реалізації Мінських домовленостей. На ці домовленості і на Декларацію президентів «нормандської четвірки» (без підписів) Резолюція посилається в додатках. Попри це, «Мінськ-2» все одно є фільчиною грамотою. А реалізувати 13 пунктів, включаючи проведення місцевих виборів на окупованих територіях, неможливо. Про це в Україні знову ж таки не писав тільки ледачий.

І тільки сліпий не може заперечувати той факт, що після боїв за Дебальцеве не почався намічений масштабний наступ російських найманців і російської армії на захід, до Дніпра. Бо ціною ганьби Порошенку вдалося обдурити Путіна. Дати йому надію, що в майбутньому «Мінськ-2» запрацює, як написано на папері. А Україна в результаті «федералізації» розвалиться сама по собі.

Не розвалилася. Замість переможного параду на Хрещатику «ювілей» «Мінська» відзначать скромним брифінгом, скликаним Радою Безпеки ООН за наполяганням Росії. «У зв’язку з п’ятою річницею комплексу заходів з реалізації Мінських угод».

Обмовки й відчуття

Чи вдасться посадити в Порошенка до в’язниці за те, що він урятував Україну, сказати зараз неможливо. Але естафету «Мінська» слугам народу, хочуть вони чи ні, доведеться взяти на себе і нести. Альтернативи нема, і не передбачається. Причому, по обидва боки фронту. У Києві через пів року спроб Зеленського зазирнути в очі Путіну і щось там побачити зрозумі-ли — марно старалися. Основні установки Кремля залишилися такими ж, як до паризької зустрічі «нормандської четвірки». Донбас — внутрішній конфлікт України. Контроль над державним кордоном — тільки після виборів. І так далі, включаючи зміну нашої Конституції.

Щоправда, в путінській адміні-страції змінився «куратор України». Замість Владислава Суркова ним став Дмитро Козак, який нібито більше схильний до діалогу з українцями. Так це чи ні, стане очевидним при підготовці до чергового саміту «нормандської четвірки». Вона була запланована на березень цього року, але, судячи з усього, відбудеться не раніше кінця квітня, а то і в травні, після «історичного параду» на честь 75-річчя перемоги СРСР над Німеччиною.

Дмитро Козак свого часу пробував свої сили у вирішенні придністровського конфлікту, але нічого не вийшло, попри бажання Молдови і ПМР домовитися. У Кремлі підозрюють, що тепер прагнення домовитися є у Зеленського. А таланти Козака можна використати для того, щоб змусити Київ та ОРДЛО вступити в прямі переговори. Нібито без участі Москви. Якщо це вдасться, проблема для Путіна буде наполовину вирішена. Формула «внутрішнього конфлі-кту» дозволить агресору уникнути відповідальності за вбивства чотирнадцяти тисяч людей і перетворення півтора мільйонів українських громадян на біженців.

Контактувати з Дмитром Козаком з усіх питань буде, мабуть, новий глава офісу президента Андрій Єрмак. Судячи з інформації з брифінгу, який встигла провести «друга людина в державі», російський напрямок української зовнішньої політики отримає друге дихання й остаточно вийде з-під контролю вітчизняного МЗС. Можна очікувати на «вимушені компроміси». Вони з боку Єрмака, як й у випадку з обміном полонених, швидше за все, як поступки. Скажімо, у сфері торгівлі та інших форм співпраці з Росією.

Глава фракції «Слуга народу» у Верховній Раді Давид Арахамія зараз стверджує, що його слова про можливість відновити подачу дніпровської води до Криму в обмін на виведення російських військ з Донбасу, вирвані з контексту і взагалі належать не йому, а ведучому телеканалу «Прямий». Але останнім часом ми були свідками того, як «обмовки» і «слова, вирвані з контексту» перетворювалися на рішення чинної влади.

В інтерв’ю агентству «Інтерфакс Україна» 11 лютого, тому самому, де Президент України заявив про своє бажання увійти в історію, Володимир Зеленський розповів, що Путін, всупереч даним розвідки (невідомо — української чи російської) його зрозумів. І зрозумів, що треба закінчити цю війну. А за відчуттями українського президента місцеві вибори в ОРДЛО можна провести навіть раніше, ніж по всій країні.

Якщо відчуття підведуть або дані розвідок не підтвердяться, можна сказати, що ці слова вирвані з контексту. Як і бажання глави держави увійти в історію.

Леонід ЗАСЛАВСЬКИЙ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua