Переглядів: 711

Тринадцять опорних

У січні уряд затвердив перелік опорних закладів охорони здоров’я в госпітальних округах (до 2023 року). В Одеській області визначили 13 таких закладів.

Опорна лікарня, або базова — це медичний заклад, у якому сконцентровано найбільшу кількість фахівців та медтехніки і який працює цілодобово. Тобто, коли хворого госпіталізують із комплексною проблемою, то там є всі можливості поставити точний діагноз і надати йому необхідну допомогу.

До переліку включено заклади охорони здоров’я, які нині відповідають вимогам або можуть бути підвищеними до рівня багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування першого чи другого рівнів.

Отож, на Одещині опорними визначені: Арцизька центральна районна лікарня, Березівська центральна районна лікарня, Білгород-Дністровська міська багатопрофільна лікарня, Ізмаїльська міська центральна лікарня, Любашівська центральна районна лікарня, Одеська міська клінічна лікарня № 1, Одеська міська клінічна лікарня № 10, Одеська міська клінічна лікарня № 11, Одеська обласна клінічна лікарня, Поді-льська міська лікарня, Роздільнянська центральна районна лікарня, Чорноморська лікарня, Балтська багатопрофільна лікарня.

Це не означає, що всі інші лікарні надають послуги гіршої якості чи будуть закриті. Опорні заклади надаватимуть значно ширший обсяг допомоги, а також пріоритетний пакет (інсульт, інфаркт, неонатологія, пологи та амбулаторно-діагностичні дослідження) й фінансуватимуться за підвищеним тарифом.

Водночас, якщо ЦРЛ має базу для надання таких послуг, але не визначена опорною, вона також отримає на ці послуги підвищене фінансування. Принаймні, перелік затверджений до 2023 року і, швидше за все, переглядатиметься.

Тобто, на практиці важких пацієнтів, скажімо, з інсультом, інфарктом (у разі, якщо діагноз установлений у перші кілька годин), доставлятимуть в опорну лікарню. Всі ж інші медичні заклади працюватимуть за звичним для населення графіком і надаватимуть ті ж послуги, що й досі.

Найсучасніше — для найстарішої

В останній день січня знову запрацювало відділення реанімації міської клінічної лікарні №1, у якому за кошти міського бюджету було проведено капітальний ремонт, що дозволило збільшити потужність реанімаційного відділення до 15 ліжок.

У Єврейській лікарні, як її називають одесити, обладнані просторі комфортабельні палати із сучасними функціональними ліжками та тумбочками. Регулювання ліжок дозволяє забезпечити максимальну зручність для пацієнта, його переміщення на каталку чи проведенні різних маніпуляцій.

В оздобленні використані сучасні матеріали високої якості, які добре миються і дозволяють забезпечити дотримання європейських стандартів санітарії та гігієни для реанімаційних і хірургічних відділень. Встановлена система кондиціонування приміщень, якої раніше не було.

За кошти міського бюджету закуплено сучасне медичне обладнання. Зокрема, дихальна і спостережна апаратура для відділенні реанімації.

Єврейська лікарня, як наголошується на офіційному сайті міськради, є знаковим для Одеси медичним закладом. Упродовж багатьох років вона надає ургентну допомогу одеситам і гостям міста, в тому числі приймає велику кількість пацієнтів у різних екстрених ситуаціях. Це один з найстаріших медичних закладів обласного центру. Його будівля — пам’ятка містобудування та архітектури місцевого значення. Спочатку це була лікарня на шість ліжок, заснована в XIX столітті на кошти єврейської громади Одеси, тому й по сьогодні її називають «Єврейською».

Нині це сучасний багатопрофільний комплекс, що виконує функції інтенсивного лікування та швидкої допомоги. Щорічно в стаціонарі тут лікуються 17—18 тисяч пацієнтів, а ще до 35 тисяч отримують допомогу амбулаторно.

Допомога з Новосільського прибуває вчасно

У селі Новосільське Ренійського району почав працювати новий пункт екстреної медичної допомоги, який дислокується в будівлі сільської амбулаторії.

Упродовж доби позмінно тут чергують чотири фельдшери і чотири водії.

— Бригада медиків обслуговує п’ять сіл — Орлівку, Новосільське, Нагірне, Плавні і Котловину, де проживають близько 13 тисяч осіб, — розповів громадському сайту «Рені-Одеса» головний лікар Ізмаїльської станції екстреної медичної допомоги Микола Борча.

На озброєнні бригади є реанімобіль «Пежо», у фельдшерських сумках — усе необхідне.. Для екстреної служби закупили меблі та обладнання, своїми силами зробили косметичний ремонт, щоб медики працювали в людських умовах й оперативно виїздили на допомогу тим, хто її потребує.

Підготувала Яна СТАСІНА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net