Якщо загрожують кліматичні умови...
Кліматичних біженців не можна позбавляти права на притулок, якщо їхнє життя перебуває в небезпеці. Такого висновку дійшов Комітет з прав людини ООН, який уперше розглянув заяву від шукача притулку з кліматичних причин.
В Управлінні Верховного комісара ООН з прав людини, пише DW, це рішення назвали історичним, бо воно відчиняє двері для клопотань про надання притулку, пов’язаних з глобальним потеплінням. «Країни не можуть депортувати людей, які стикаються з обставинами, спричиненими змінами клімату і є такими, що порушують право на життя», — наголошується в заяві цієї інституції.
Передісторія така. Комітет з прав людини ООН розглянув скаргу Іоана Тейтіота, жителя острівної держави Кірібаті. У 2015 році він з дружиною і дітьми подав клопотання про надання притулку в Новій Зеландії й отримав відмову. Після цього звернувся зі скаргою до ООН, аргументувавши, що дедалі вищий рівень океану робить острови Кірібаті не придатними для життя, зокрема скорочуються сільськогосподарські площі, а запаси прісної води забруднюються морською.
На думку комітету ООН, влада Кірібаті створила достатні захисні механізми для населення. Однак, зазначається у висновку, органи влади третіх країн не мають права депортувати шукачів притулку, якщо ситуація, що виникла через кліматичні умови на їхній батьківщині, ставить під загрозу їхні життя.
Комітет з прав людини ООН стежить за дотриманням Міжнародного пакту про громадянські та політичні права 172 країнами, які його підписали. 116 з цих держав, у тому числі Нова Зеландія та Німеччина, визнали право окремих громадян подавати скарги на порушення пакту, тому для них рішення комітету ООН є обов’язковими до виконання.
За даними ООН, близько 280 мільйонів людей будуть змушені мігрувати через глобальне потепління на два градуси за Цельсієм. Автори доповіді зауважують, що з XIX століття середньосвітова температура підвищилася на один градус за Цельсієм і продовжує стрімко зростати. За прогнозами експертів, якщо кількість викидів вуглекислого газу залишиться на нинішньому рівні, то до кінця ХХI століття на планеті потеплішає ще на 2—3 градуси.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 50 грн.
- на 3 місяці — 150 грн.
- на 6 місяців — 300 грн.
- на 12 місяців — 600 грн.
- Iндекс — 61119
суботній випуск (з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 40 грн.
- на 3 місяці — 120 грн.
- на 6 місяців — 240 грн.
- на 12 місяців — 480 грн.
- Iндекс — 40378
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206