Переглядів: 3028

Пріоритети від МОЗ

Про деякі зміни в системі охорони здоров’я України в 2020-у

Цього року МОЗ продовжить впроваджувати зміни в системі охорони здоров’я. Вперше запрацює програма медичних гарантій, розвиватимуться системи екстреної допомоги і трансплантації, а в сфері громадського здоров’я особлива увага приділятиметься боротьбі з тютюнокурінням, розвитку системи крові та профілактиці неінфекційних хвороб.

Програма медичних гарантій

Із 1 квітня запрацює програма медичних гарантій. Вона включає надання шести видів допомоги: первинної, спеціалізованої амбулаторної, госпітальної, екстреної, паліативної, медичної реабілітації, а також програму «Доступні ліки».

Профілактика неінфекційних захворювань

Серед головних причин смертності у країні переважають неінфекційні хвороби, розвиток яких спровокований різними факторами. Зокрема й тютюнопалінням. Цьогоріч МОЗ працюватиме над зменшенням курців серед молоді через заборону «смачних» сигарет, запровадження стандартизованої пачки тютюнової продукції та покращення звітності корпорацій.

Євростандарти для системи крові.

У 2020-у почнуть впроваджуватись європейські стандарти і практики діяльності системи крові. Ці зміни гарантуватимуть пацієнтам якісні та безпечні компоненти донорської крові, які вони зможуть отримати.

Імунопрофілактика

Лише шляхом імунізації щорі-чно можна попередити від 2 до 3 мільйонів смертей у всьому світі, адже 95% щеплених — безпечне середовище для тих, хто має протипоказання до вакцинації проти інфекційних захворювань.

Цього року МОЗ зосередить зусилля на заходах для посилення ефективності системи нагляду за інфекційними захворюваннями. Кожен пункт щеплення буде забезпечений достатньою кількістю вакцин із збереженням холодового ланцюга.

Діджиталізація

В електронній системі охорони здоров’я лікареві первинки буде доступна електронна медична карта кожного з пацієнтів, з яким підписана декларація.

МОЗ продовжує процес відмови від паперових звітів і документів у сфері охорони здоров’я, щоб знизити ризики корупції й полегшити пацієнтам та фахівцям перебіг лікування.

Розвиток трансплантації

Цьогоріч в Україні проводитимуться операції з трансплантації органів та кісткового мозку за кошти державного бюджету (перші суми на оплату таких операцій уже переказані закладам, які є учасниками пілотного проєкту. Основним завданням МОЗ ставить створення власної системи трансплантації у країні.

Вдосконалення екстреної медичної допомоги

Продовжаться зміни у системі екстреної медичної допомоги. У державному бюджеті закладено 922 млн грн на закупівлю нових автомобілів для 19 регіонів країни й навчання працівників екстреної медичної допомоги, а також виділено 1 млрд грн для облаштування 25 приймальних відділень у лікарнях.

Комплексний підхід до медичної реабілітації

Медична реабілітація включена до програми медичних гарантій, котра, як уже мовилося, запроваджується в повному обсязі з 1 квітня. У планах — сформувати механізм для ранньої та комплексної системи медичної реабілітаційної, запровадити мультидисциплінарний підхід.

Рік медсестринства

2020-й проголошений роком медсестринства. Для розробки відповідної державної політики заплановано провести фахові дослідження з аналізу медсестринської професії та ставлення суспільства до медсестринства.

Розбудова системи оцінки медичних технологій

Цей підхід дозволяє приймати ефективні стратегічні рішення у сфері охорони здоров’я, зокрема визначати, які лікарські засоби й медичні послуги доці-льно фінансувати та закуповувати за кошти державного бюджету. Оцінка медичних технологій стане обов’язковою при плануванні та формуванні номенклатури державних закупівель.

За матеріалами
МОЗ України.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net