Переглядів: 738

Найдорожча чи найкрасивіша?

Головні ялинки в різних куточках планети давно стали іміджевими символами, атрибутами достатку своїх країн чи мегаполісів.

Поблукавши світовою павутиною, з’ясувала, що найдорожча ялинка-2020 встановлена в Іспанії. Разом з прикрасами вона коштує 14 мільйонів доларів. Такою красунею пишається готель «Кемпінські Байя», що у курортному місті Марбелья. Її висота — шість метрів, серед прикрас — кристали Swaroswki, страусині яйця із золотим та алмазним напиленням. Іграшки із сапфірами і діамантами, хутрами й прикрасами від найвідоміших ювелірних фірм. Найдорожчі — рожевий діамант вартістю 2,3 мільйона доларів і круглий червоний — за 4,9 мільйона.

Утім, вартість дерева й прикрас на ньому не означають, що воно — найгарніше на світі. Щоб знайти справді вишукані й незвичні новорічні ялинки, здійснимо віртуальну подорож до Латвії.

 Підготовку свята латиші розпочали заздалегідь, ще у листопаді. Вже тоді вулиці та будинки, навіть у маленьких містах, виблискували різноманітними гірляндами та ліхтариками, створюючи казкову атмосферу. Звісно, Рига як столиця країни може собі дозволити дорогу ялинку. А як у провінції? Дуже по-різному.

У місті Бауске головне новорічне дерево складається із 21 ялиночки і сягає заввишки 8 метрів, а разом з підставкою — аж 19… Але дивує ця красуня не стільки висотою, як вартістю. Вишукане, величне дерево обійшлося місту лише у 360 євро. Річ у тім, що ощадливі можновладці не купують нові прикраси, а дають лад старим. Заощаджені ж кошти, вважають, можна використати з більшою користю — влаштувати в дитячих притулках свято або спонсорувати лікарні.

Такої ж позиції дотримуються і жителі та влада Цесвайне. Ялинку там встановили 13 грудня, а привезли її прямісінько з лісу. Насправді, в центрі міста росте своя зелена красуня, яка й має стати постійним головним новорічним символом, однак до 2020-го вона (а на це всі дуже сподівалися) не встигла набрати пристойної висоти. Тож наразі її підміняє п’ятиметрова партнерка, прикрашена червоними кулями й 500 метрами гірлянд.

А от в іншому латвійському місті — Ікшкиле — ялинку для всієї громади подарувала місцева жителька Сильвія Рябовська. Десятиметрове дерево поставили на центральній площі й прикрасили не алмазами чи золотом, як в італійському готелі, а ретро-листівками із зображенням снігурів.

У Юрмалі щорічно встановлюють п’ять ялинок. Найбільша з них, на площі Дубулти, сягає заввишки 12 метрів. Інші святкові дерева розташовують на в’їзді до міста, в саду Хорна та кварталі культури. А ще прикрашають всі, без винятку, ялинки які ростуть у місті.

Найбагатші в Латвії — жителі міста Краслави. Бо в них ростуть аж п’ять власних ялинок! Та, що прописалася на центральній площі, дотягнулася вже до дев’яти метрів.

У місті Огре вогні міської ялинки, яка заввишки 10 метрів, засяяли 1 грудня. Доповнюють святкову атмосферу всі інші деревця, які там ростуть. Їх прикрашають не менш помпезно, ніж головну красуню.

З-поміж інших виділяються жителі міста Резекне, які дбайливо ставляться до навколишнього середовища. Із 2012 року вони використовують штучну ялинку. Її висота — 18 метрів, вага — 2,7 тонни. Каркас виготовлений з нержавіючої сталі, тож може служити містянам ще не одне десятиліття. Красуня встановлена у фестивальному парку, де також облаштоване різдвяне тематичне містечко. Монтаж ялинки обійшовся місту у 10 тисяч, а нові прикраси — у 2 тисячі євро.

Інна ЯКИМЕНКО.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net