№ 98 (22117) субота 21 грудня 2019 року

Переглядів: 3263

Бюджет-2020: найбільше — на освіту

Учора відбулася сесія обласної ради, на початку якої її голова Сергій Паращенко оголосив про присвоєння звання «Почесний громадянин Одеської області» радникові голови правління приватного акціонерного товариства «Іллічівський судноремонтний завод» Михайлу Зіновійовичу Рафаєвичу. Цього звання він удостоєний за багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток морегосподарського та промислового комплексів нашого регіону, високу професійну майстерність, благодійну діяльність та активну громадську позицію.

Як повідомив голова обласної ради, частина депутатів (зокрема, Анатолій Артеменко, Олександр Барський, Олег Казимиров, Олег Корженко, Михайло Лазаренко, Олег Радковський, Руслан Табунщик) об’єдналися в нову групу — «Земля, порядок, справедливість». Очолила групу (назва якої промовисто свідчить про її мету і завдання) Алла Стоянова.

Переглядів: 3036

Коли влада розділена і коли вона неподільна

Цього тижня у світовій політиці відбулися дві важливі події. Палата представників Конгресу проголосувала за імпічмент 45-у президенту Сполучених Штатів Дональду Трампу, а її величність Єлизавета ІІ виступила в Палаті громад Сполученого Королівства з тронною промовою.

Захист «свідка»

Великобританія від України (якщо виключити географію) дальше, ніж США. Як на нашій країні позначиться промова, написана прем’єр-міністром Борисом Джонсоном, який переміг на виборах 12 грудня, — невідомо. Невідомо також, як рішення Великобританії покинути Євросоюз вплине на економіку більшості країн Європи. Втім, цей процес 31 січня 2020-го тільки розпочнеться. Упродовж наступного року чекають важкі переговори про укладення торгової угоди з Євросоюзом та низки двосторонніх торговельних і політичних угод з різними країнами. У тому числі, ймовірно, і з Україною. Хотілося б думати, що гірше не буде, але чи буде краще — велике питання.

Переглядів: 3333

Позачасові пісні Української революції

У просвітницькому турі містами України з презентацією альбому «Пісні Україн-ської революції» славетний гурт «Хорея козацька» під проводом Тараса Компаніченка ніяк не міг оминути нашої славної Одеси. Тим більше — відмовитися від запрошення керівника новоствореного Південного відділення Інституту національної пам’яти України Сергія Гуцалюка. Виступ цього патріотичного гурту в Одесі став, до слова, першою масштабною акцією, зініційованою відділенням.

Простора сцена холодної концертної зали Українського дитячого центру «Молода гвардія» виглядала очевидячки завеликою для хупавої постаті маестро. Подавав команди звукорежисерові кудись під самісінький дах, понад рядами амфітеатру: музиканти ретельно налагоджували апаратуру. Діти звичне галайкали, так що часом не чутно було й сусіда по лавці.

І враз — мелодія Державного Гімну. Швидко вичахає невгавущий, здавалось, гамір, жваві ряди хибко підводяться. Тиша поміж рядами, у багатьох — рука на серці, декотрі підспівують, хтось поспіхом вимикає телефон…

Переглядів: 648

Почни із себе!

Про щастя у п’ятницю тринадцятого

В Одеській національній науковій бібліотеці в рамках культурно-просвітницького проєкту «Гендерні студії» 13 грудня відома блогерка, телеведуча, рестораторка, бізнес-тренерка, авторка майстер-класів Маргарита СІЧКАР презентувала свою нову книгу «Особиста справа щасливої людини».

Маргарита Січкар, киянка, 52 роки. Народилася у Владивостоці, в родині військового, школу закінчила у Бендерах. За першою вищою освітою інженер-технолог громадського харчування. Двічі заміжня, мати трьох дітей (Євгенія, Віталій, Василина), а також бабуся двох онуків. Колишня дружина футболіста Владислава Ващука (він батько двох молодших дітей). Свого часу збудувала шість ресторанів, де смачно обідали сотні знаменитостей (Ален Делон, П’єр Карден, Томас Андерс, увесь склад групи «Scorpions», Тото Кутуньо та багато інших). Написала п’ять книжок. Учасниця популярних шоу на провідних телеканалах України (СТБ, «1+1», «Інтер», УТ-1). Знімалася в кіно та кліпах. Лідерка думок у соцмережах. Мріє створити «Міністерство щастя» в Україні.

Старовинна головна зала ОННБ причепурена до містерії зимових свят. Ялинка мерехтить радісними вогниками. Відкрию таємницю: деревце штучне, але його не відрізниш від справжнього (бібліотека дбає про довкілля). Величний інтер’єр наповнює різдвяно-новорічна музика, яку знає й наспівує увесь світ. Серед улюблених мелодій виді-ляється «Щедрик» в обробці Миколи Леонтовича (великий композитор народився саме 13 грудня).

Маргариту Січкар прийшло почути чимало люду. Більшості вона знайома з численних телепередач за її участі, дехто читав її книги — справжні бестселери за українськими мірками (з ними можна ознайомитися у фондах ОННБ). Наша гостя у захопленні від побаченого у найстарішій книгозбірні України, тому зустріч розпочалася саме з теми книги та потрібності читання.

Переглядів: 565

Серед героїв «цифри» — новий одесит

Погодьтеся, сьогодні ми вже й не уявляємо свого життя без новітніх технологій — вони з нами скрізь (в оселях, в офісах, у громадському просторі...) і завжди (24/7, тобто 24 години сім днів на тиждень).

Цими днями представництво компанії «Гугл» в Україні презентувало новий соціальний проєкт «Google for life», головна ідея якого — розповісти про те, як технології змінюють повсякденне життя різних людей. У семи мотиваційних відео-роликах — історії українців з різних куточків нашої країни, звичайних і водночас надзвичайних людей, які досягли дивовижних результатів у своїй діяльності. Хто вони, герої цифрових технологій?

Учителька інформатики Антоніна Букач із Білої Церкви — новаторка сучасної освіти, експертка з дистанційного навчання та впровадження інформаційних технологій в освітні процеси. Фотограф і директор агентства Олег Костюкевич із Рівного створив найбільшу в світі спільноту експертів із «Гугл-карт». Мандрівник Микола Подрезан з Києва, який на інвалідному візку побував у понад 60 країнах світу, натхненник для людей з обмеженими фізичними можливостями, піонер утілення інклюзивних стандартів в Україні. Голова Бузівської об’єднаної територіальної громади (Жашківський район Черкаської області) Олександр Фуркало, який активно впроваджує сучасні інструменти у роботу місцевої влади. Киянка Оксана Омельчук — екологічна активістка, яка захищає природу з допомогою цифрових технологій. Вікторія Щербина з Нової Каховки — жінка, котра, попри те, що пересувається на візку, професійно займається спортом у складі національної збірної України з бочче, як юрист і психолог активно допомагає людям з інвалідністю, балотувалася в народні депутати, а гроші заробляє, створивши YouTube-канал.

Переглядів: 589

Ярославна, Віолетта, Чіо-Чіо-сан...

Ювілей народної артистки України Лариси Зуєнко Одеська опера святкувала виставою Джакомо Пуччіні «Мадам Баттерфляй».

Лариса Зуєнко народилася у селі Карпове нашої області, випускниця Одеської консерваторії з класу Галини Поливанової.

— З легкої руки моєї вчительки дебютувала саме тут, в Одеській опері, у спектаклі «Таємний шлюб» Доменіко Чимарози. Після закінчення консерваторії недовгий час служила в Українському театрі, а з 1988-го й донині — солістка Одеської опери. Уже працюючи тут, вчилася у корифеїв: старалася відчути, як співають народні артисти Анатолій Капустін, Людмила Ширіна, Валентина Васильєва...

Лариса Зуєнко — одна з найулюбленіших солісток нашої опери. Її ім’я — постійно на афішах театру. В репертуарі співачки понад 20 партій: Оксани — у «Запорожці за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського, Наталки Полтавки — в однойменному творі М. Лисенка, Віолетти — у «Травіаті», Джільди — у «Ріґолетто», Леонори — у «Трубадурі» Дж. Верді, чарівної Розіни — у «Севільському цирульнику» Дж. Россіні, Донни Анни — у «Дон Жуані» В.А. Моцарта, Ярославни — у «Князі Ігорі» О. Бородіна... Це далеко не повний перелік дуже різних, неповторних жіночих партій, які з успіхом виконує пані Лариса.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net