Переглядів: 473

Майстровиті комунальники з Біляївської громади

Про них людям часто розповідає місцевий інформаційний портал «Біляївка.Citi». З цікавістю погортала сторінки онлайн-часопису і я.

Водогін, звісно ж, — річ життєво необхідна, але й досить проблемна. Хоча б через часті прориви у мережі. Згодом громада розживеться й повністю замінить усі негодящі труби на нові й довговічні, аби біляївці без перебоїв користувалися водою, що поступово вже й робиться, але сьогодні ще доволі часто доводиться їх «латати».

Перед настанням негоди працівники Біляївського водоканалу якраз проводили заміну ділянки водогону, запущеного у1990-у. Тоді, хто пам’ятає, був дефіцит усього на світі, відтак, поспішаючи дати людям воду, ліпили гілку з чого тільки могли. Й от настав час замінити ту 500-метрову ділянку від вулиці Плієва до вулиці Слобідської. Загалом це 38 абонентів, які, за словами начальника водоканалу Юрія Вопиловського, викликали ремонт-ників практично двічі на місяць.

Капітальний ремонт полягав у заміні центральної труби та облаштуванні колодязів, які Біляїв-ський водоканал навчився виготовляти сам, про що згадаємо трохи нижче. Так-от, під час цих робіт комунальники успішно випробували свій винахід — пристрій для виконання проколів під дорогою. Завдяки тому винаходу і впоралися швидше, і зберегли гроші, які віддали б субпідрядникам, та ще й не розвезли багнюку по всій вулиці, а зробили все акуратно, що дуже сподобалося містянам.

Юрій Вопиловський розповів, що якось йому потрапив на очі списаний гвинт від токарного верстата. Зародилася ідея. Підтримку знайшов у майстровитих працівників підприємства Олександра Подоби, Василя Саракула, Анатолія Радощука та Михайла Єгорова. Хлопці, каже, хоч і без інженерної освіти, зате зі світлими головами й золотими руками.

Скористалися й «Гуглом»: поблукали в мережах інтернету, чи нема, бува, чогось схожого. Нічого такого, на жаль, а може, й на щастя, не знайшли, відтак добре все продумали і придумали власну унікальну конструкцію, яку вже успішно випробували. Щоправда, при експлуатації вилізли й дрібні недоліки, над виправленням яких нині працюють.

А ще працівники комунального підприємства «Біляївський водоканал» зібрали з двох старих одну асенізаторну машину. Донедавна на ходу була лише одна, яка виїздила викачувати каналі-заційні ями. Її ж використовували і для відкачування води у разі поривів системи водозабезпечення. Машина часто ламалася, оскільки давно віджила свій технічний вік. А друга стояла у кутку гаража купою металобрухту, який руки не піднімалися розпиляти та здати на переробку.

— Усі роботи виконували власними силами, — розповідає Юрій Вопиловський. — Безперечно, наш головний механік, технік та інженер у цьому процесі — водій асенізаторної машини Володимир Васильович Іконописець. Він старався, як то кажуть, і днював, і ночував, а таки зібрав із двох колимаг машину, яка виблискує новою фарбою і вже виїздила на виклики. Майстрові допомагали працівники підприємства Віктор Подоба, Василь Саракул та Олександр Радул.

Нещодавно розжилися на ще одну таку машину, але новеньку, сучасну, придбану за кошти державної цільової субвенції для об’є-днаних територіальних громад.

Слюсаря комунального підприємства «Наш дім» Сергія Пошутила (на знімку) біляївці визнають за місцевого Кулібіна. Хоч і молодий, але метикуватий і вправний. Серед металобрухту, звезеного на місцеве сміттєзвалище, він розгледів щось схоже на поламану міні-мийку високого тиску. Полагодив ту механіку, тож відтепер її успішно застосовують для миття тротуарної плитки, коліс машин, на інших ділянках комунальної роботи.

Начальник підприємства Вардан Карапетян хвалить молодого працівника, який має таке корисне хобі — давати списаній техніці нове життя, і ставить його за приклад іншим.

Тепер про бетонні люки і колодязі, виробництво яких налагодив Біляївський водоканал і якими згодом замінять усі старі.

Поки що навіть на центральних вулицях чепурненького міста можна побачити, як біля деяких помешкань колодязі накриті шифером, завалені старими покришками, дерев’яними щитами, залізяччям чи й узагалі стоять не накриті, що не тільки негарно, а й небезпечно, бо в ті діри скидають сміття, а то й може впасти людина.

Підприємство самостійно взялося виготовляти бетонні люки з кришками, щоб не купувати їх. Для цього силами власних майстрів виготовили спеціальні форми (коло чи квадрат), придбали вібростіл, який дозволяє зробити їх міцнішими. Налагодили також виробництво усіх компонентів для облаштування вуличних колодязів.

Ніна ЗАЛЕВСЬКА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua