Переглядів: 2899

Розпродаж землі — це реальний злочин

Юлія Тимошенко озвучила Маніфест Штабу захисту землі. «Батьківщина» вимагає проведення референдуму

Земельні закони треба зняти з розгляду, а всі питання щодо долі української сільськогосподарської землі мають вирішити люди на всеукраїнському референдумі. Про це йдеться у Маніфесті Об’єднаного штабу захисту української землі, який підписали представники організацій громадянського суспільства і який озвучила з трибуни Верховної Ради Юлія Тимошенко.

«Понад 20 громадських організацій, профспілки та професійні об’єднання аграріїв, за якими стоять мільйони людей, підписали Маніфест. Вони вважають, що розпродаж землі загрожує національній безпеці країни. Це не політичне рішення, це — реальний злочин, який вимагає розслідування та покарання всіх, хто стоїть за цією аферою», — наголосила голова партії.

За словами Юлії Тимошенко, «Батьківщина» підтримує вимоги Штабу захисту української землі та закликає терміново зняти з розгляду всі земельні законопроєкти і якнайшвидше провести референдум щодо неприпустимості продажу земель сільгосппризначення.

«Президент Зеленський сказав, що ухвалюватиме рішення на базі всенародного референдуму. А сьогодні, знаючи, що 73% громадян проти розпродажу землі, не виконує свою обіцянку. Це означає змову проти українського народу», — переконана голова партії.

Також Юлія Тимошенко закликала парламент заслухати представників громадянських спільнот, аби влада врешті зрозуміла, що люди проти розпродажу української землі. «Ми вимагаємо заслухати громадських діячів і припинити аферу з розпродажу української землі», — резюмувала лідерка «Батьківщини».

Маніфест Об’єднаного штабу захисту української землі

Ми, представники територіальних громад, фермерських господарств, сільськогосподарських підприємств, особистих селянських господарств, домогосподарств, профспілок, патріотичні проукраїнські сили, організації громадянського суспільства та наукового співтовариства, висловлюємо рішучий протест проти будь-яких спроб розпродажу української землі, всупереч волі українського народу.

Вважаємо, що закріплення на законодавчому рівні моделі обі-гу земель сільськогосподарського призначення має відбуватися лише за умови обговорення цього питання в суспільстві, з обов’язковим урахуванням позиції громадян, які живуть і працюють на землі. Тих, хто забезпечує сільську зайнятість, наповнення місцевих бюджетів, продовольчу безпеку держави. Саме про це говорив Президент у своїй передвиборній програмі. Однак 13 листопада всупереч волі народу України парламент-ською більшістю проголосовано у першому читанні антиконституційний законопроєкт про розпродаж сільськогосподарських земель.

Прийняття даного законпроєкту є реальною загрозою національній безпеці та має бути предметом розгляду правоохоронних органів, а не приводом для хизування на телеекранах випадкових осіб, що дорвалися до влади. Саме таких дій ми вимагаємо від РНБО, Генпрокуратури, ДБР та МВС!

Ми вважаємо, що усі реформи в аграрному секторі повинні спрямовуватися на підвищення добробуту людей, збалансований сільський розвиток, підвищення рівня зайнятості на селі. При цьому держава повинна гарантувати захист прав власності й користування на землі сільськогосподарського призначення та інших аграрних активів.

Аграрні реформи не мають права втілювати легіонери, які далекі від реалій аграрної економіки і ніколи не працювали на землі. Під диктовку міжнародних кредиторів вони намагаються «по швидкому» розпродати усі стратегічні об’єкти, включаючи земельні ресурси. Але це аж ніяк не те, що може стати поштовхом для розвитку аграрного сектору та національної економіки в цілому. Такі кроки нагадують рейдерство загальнонаціонального масштабу. Якщо державна політика спрямована на підтримку рейдерів та олігархату, а не справжніх господарів, то ми змінюватимемо антинародну політику і політиків, які її насаджують!

Ми вважаємо, що до повного відновлення територіальної цілісності України виняткове право викупу земель сільськогосподарського призначення повинна мати лише держава. Розпродаж та будь-яке відчуження земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності мають бути заборонені.

Ми вимагаємо від Президента України як гаранта Конституції:

 • неухильного виконання норм Конституції щодо збереження землі як основного національного багатства у власності українського народу;
 • негайного відкликання антинародних та антиконституційних законопроєктів № 2178-10 та 2194;
 • встановлення законодавчої норми про те, що єдиним покупцем земель сільгосппризначення до відновлення територіальної цілісності України та припинення бойових дій на Сході країни має бути держава.

Ми, представники територіальних громад, фермерських господарств, сільськогосподарських підприємств, особистих селянських господарств, домогосподарств, профспілок, патріотичних проукраїнських сил, організацій громадянського суспільства та наукового співтовариства, залишаємо за собою право на громадський протест, гарантований Конституцією України. А також, якщо ми рухаємося до ЄС, то маємо право на акції протесту, до яких вдаються європейські фермери — перекриття дорожнього руху на міжнародних трасах, виведення тракторних колон до урядових будівель, проведення безстрокових пікетів та інші заходи. До цих протестів прислуховуються можновладці ЄС. Ми змусимо прислухатися і до нас!

Ми вимагаємо від влади забезпечення дієвого народовладдя в країні і дати можливість громадянам вирішувати долю україн-ської землі та долю України!

Цей Маніфест підтримали: спілка «Аграрний союз України»; Асоціація фермерів та приватних землевласників України, Федерація профспілок України, Профспілка працівників агропромислового комплексу, Асамблея аграрних палат України, Комітет захисту рідної землі, «Національний корпус», Асамблея громадських організацій малого та середнього бізнесу України, громадські організації «Спілка молоді села», «Наша земля», Всеукраїнська асоціація селян та сільськогосподарських товаровиробників, Соборне козацтво України «СІЧ», Інститут земельної політики, асоціація «Зелений світ», ВГО «Всеукраїнський центр по боротьбі з корупцією в органах державної влади і правоохоронних органах та органах місцевого самоврядування», «Народний трибунал України» та інші.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua