Переглядів: 2988

Розірви коло, або 365 днів без насильства

Міжнародна спільнота щорічно проводить акцію «16 днів проти насильства». Мільйони громадян і тисячі державних та громадських організацій з понад сотні країн світу із 25 листопада по 10 грудня активізують свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити у співвітчизників розуміння та обізнаність про всі форми насильства, створити в конкретному регіоні соціальний простір, вільний від цього соціального зла.

Ця акція прив’язана перед-усім до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок (26 листопада). Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, але відзначати його почали ще з 1981-го в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, жорстоко вбитих у 1960-у під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо.

Щорічна акція «16 днів проти насильства» ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Шістнадцятиденний період акції символічно наголошує на цьому зв’язку. Бо ж на цей час припадають й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня — Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня — Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня — Міжнародний день інвалідів, 5 грудня — Міжнародний день волонтера, 6 грудня — річниця інциденту в Монреалі.

Україна приєдналася до «16 днів проти насильства» у 2001-у. Через рік заходи й ініціативи акції, проголошеної другим Всеукраїнським конгресом жінок, пройшли вже у 20 регіонах нашої держави, об’єднали 75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур.

Цього року Міністерство соці-альної політики у співпраці з UNFPA Україна в рамках програми «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні», яка реалізується за підтримки урядів Великої Британії, Канади та Естонії, розпочало нову хвилю кампанії «Розі-рви коло». Її мета: підвищити нетерпимість суспільства до домашнього та гендерно зумовленого насильства.

У рамках інформаційної кампанії в новому відеоролику «Розірви коло» демонструється, як із покоління в покоління герої передають один одному сувій, що символізує усталені виправдання насильства у формі україн-ських прислів’їв та приказок. Такий зв’язок крізь час і поколі-ння підкреслює вкоріненість проблеми.

Інформаційна кампанія «Розірви коло» закликає все суспільство до активних дій і нульової толерантності до насильства, яке не має виправдань за будь-яких обставин. Правда завжди одна: якщо він любить, то ніколи не вдарить; зробити боляче — це не прояв симпатії; твоя «хата не скраю» — ти можеш допомогти.

До всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» долучилися й одесити. З-поміж низки заходів, спрямованих на привернення уваги до проблем домашнього насильства і насильства за ознакою статі, слід найперше виділити конференцію «Реалізація політики рівності жінок і чоловіків в Одеській області: досягнення, виклики, завдання», яка пройшла 28 листопада. Вона включала чотири діалогові панелі «Участь жінок у прийнятті ключових рішень. Жінки в політиці», «Гендерна рівність — це права людини без обмежень», «Виконання резолюції Ради Європи № 1325 «Жінка, мир, безпека» в Одеській області» та «Комплексний підхід до вирішення проблем насильства за ознакою статі, протидії домашнього насильства та торгівлі людьми».

У роботі конференції взяли участь представники Міністерства соціальної політики України, Моніторингової місії ОБСЄ, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, керівники профільних структурних підрозділів обласних та районних органів влади, об’єднаних територіальних громад, депутати, громадські активісти, журналісти.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net