Переглядів: 542

«Агрохолдинги знищать українське село»

Представники «Батьківщини» в Одеській області виступили проти розпродажу української землі

Зняття мораторію на продаж землі — тема, яка давно обговорюється і на київських пагорбах, і в ЗМІ, і поміж людей. Ініціаторами такого законопроєкту стали Президент, уряд і фракція партії «Слуга народу» у Верховній Раді.

Інші ж політичні сили, попри ідеологічні розбіжності, заявляють про передчасність, непродуманість чи й антинародність цього доленосного рішення. Й, очевидно, найпершими й найпослідовнішими опонентами «слугам народу» тут є ВО «Батьківщина» на чолі з Юлією Тимошенко. Ця політсила із самого початку виступала проти зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, заявляючи про неготовність нашої країни до такого відповідального кроку.

Представники «Батьківщини» — депутат Одеської обласної ради Олександр Барський і заступник голови Одеської обласної організації ВО «Батьківщина» Сергій Веселов (на знімку) — під час брифінгу в інформаційній агенції «Одеса-медіа» обґрунтували позицію, чому саме їхня політсила не підтримує ініціативу монобільшості у Верховній Раді, й аргументовано пояснили, чим загрожує поспішне прийняття такого закону.

Як зазначив Олександр Барський, проєкт, представлений урядом і монокоаліцією «Слуги народу», — це суцільна маніпуляція та обман жителів України. На його переконання, відкриття ринку землі зараз у буквальному сенсі слова призведе до справжнього геноциду сільського населення нашої держави.

— Шматочок землі для фермера — це можливість забезпечувати свою родину. Окрім того, фермери допомагають школам, місцевим громадам, окремим громадянам, які потребують підтримки. Пропоновані ж законопроєкти позбавлять їх усього цього, бо сьогодні монокоаліція, по суті, пропонує продати землю великим фінансово-промисловим агрохолдингам, які встановлять монополію, оскільки лише ці структури зможуть викуповувати землю, — застеріг він.

Депутат зазначив, що зміни справді необхідні, але зважені, продумані, в інтересах держави і людей. Як приклад він назвав досвід Польщі, де є ринок землі, і де держава всіляко підтримує тих, хто господарює на ній.

— Для відкриття ринку необхідно надати українським фермерам доступні кредити й додаткові можливості для розвитку в цій сфері. Інакше агрохолдинги знищать сільськогосподарську галузь країни, знищать україн-ське село, — переконаний Олександр Барський.

Селяни, отримавши на руки гроші (навряд чи це будуть великі суми, такі, яких насправді коштує наша золота земля), скуповуватимуть квартири в містах і перебиратимуться на асфальт. Це загрожує зростанням безробіття, і то значним, та спустошенням сіл.

Заступник голови обласної органі-зації ВО «Батьківщина» Сергій Веселов висловив відверте здивування тим, що чинна влада намагається так хвацько, наскоком, «проштовхнути» законопроєкти. Провідні європейські структури, зауважив, навіть президенти окремих держав радять Україні з цим не поспішати. Чому? Та тому, що ніхто достеменно не знає і не розуміє, кому і за якою ціною дістанеться земля. Однак «Слуги народу» твердо стоять на своєму.

— На 18 жовтня було призначене засідання комітету із земельних питань Верховної Ради. На 14-у годину на нього були запрошені представники аграрного сектору. Проте, нікого не попередивши, 25 членів цього комітету провели засідання о 9-й ранку і 19 з них схвалили законопроєкт для винесення в сесійну залу. Після того як фракція «Батьківщина» виступила проти такого кулуарного обговорення, спікер пан Разумков пообіцяв, що Верховна Рада не розглядатиме законопроєкт до парламентських слухань, які мають відбутися 4 грудня. Однак цей законопроєкт включили до порядку денного, — розповів Сергій Веселов (зауважимо, пресконференція відбувалася у вівторок, а буквально наступного дня «шалений принтер» у залі під куполом видав на-гора очікуваний результат – законопроєкт про роз-продаж найціннішого українського багатства – землі – схвалений у першому читанні).

Представники «Батьківщини» переконані, що ринок землі не можна відкривати доти, доки держава не підтримуватиме належним чином аграрний сектор, допоки не буде прийнята програма розвитку сільського господарства і малого аграрного бізнесу.

— Якщо ми використовуємо землю в національних інтересах, є сенс говорити про відкриття ринку землі, але якщо ми намагаємося її просто продати, тим більше – іноземцям, а гроші проїсти, то, зрозуміло, політичні сили, яким не байдуже майбутнє України, боротимуться проти. І «Батьківщина» тут, як і завжди, буде в перших лавах, — запевнив Сергій Веселов.

Яна СТАСІНА.
Фото авторки.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua