№ 88 (22107) субота 16 листопада 2019 року

Переглядів: 3955

Запрошення на страту?

Нурсултан Абишевич Назарбаєв, людина, в чиїх руках зосереджена реальна влада в Казахстані, вкотре запросив президентів Росії й України «забити стрілку» на своїй території. Близький до кримінального сленгу вислів якнайкраще відображає суть справи — особиста зустріч тет-а-тет колись дозволяла авторитетам вирі-шувати питання, «перетирати» теми і ділити зони впливу.

Розмір має значення

«На стрілку» не прийнято було приходити зі стволами, а пацани мали бути «одного розміру». Людською мовою це означало, що кожен авторитет визнавав силу іншого авторитета і відповідав «за базар». Вибачте ще раз за сленг, але в умовах, коли не діє міжнародне право, а однією зі сторін зруйновані дво-сторонні договори, мова дипломатії для коментарів не годиться. Годиться мова понять.

На такій мові простіше пояснити, що розмір має значення. Пахан з ядерною валізкою не буде «забивати стрілки», вирішувати питання і «перетирати» теми з ботаніком із «95-го кварталу». На запрошення Назарбаєва господар Кремля, природно, не погодиться і нічого не від-повість. Одне слово, обговорювати, чи відбудеться зустріч президента Путіна з президентом Зеленським на казахській землі, немає сенсу.

Переглядів: 534

Вірити/не вірити? Кому і в чому?

Наприкінці жовтня радник секретаря РНБО України Сергій Сивохо заявив, що партія «Слуга народу» замовила соціологічне дослідження на територіях Донецької і Луганської областей, які контролюють підтримувані Росією збройні угруповання «Л/ДНР». За його словами, в окупованому Донбасі «вже є люди, які, перебуваючи там, готові йти на вибори від «Слуги народу». Однак про те, як проводилися те «сивохинське» соцопитування та які його результати — ані словечка.

Тепер же маємо опитування жителів ОРДЛО, проведене Українським інститутом майбутнього та «Дзеркалом тижня. Україна» («ДТ») за допомогою харківської компанії «Нью-імідж маркетинг груп». Остання, до слова, зарахована до так званої бази псевдосоціологів, яку кілька років тому розробила команда журналістів онлайн-видання Texty.org.ua (у 2012-у, скажімо, «Нью-імідж маркетинг груп» запідозрили у завищувані рейтингу партії Наталі Королевської «Україна — вперед!». — Авт.).

Переглядів: 548

«Агрохолдинги знищать українське село»

Представники «Батьківщини» в Одеській області виступили проти розпродажу української землі

Зняття мораторію на продаж землі — тема, яка давно обговорюється і на київських пагорбах, і в ЗМІ, і поміж людей. Ініціаторами такого законопроєкту стали Президент, уряд і фракція партії «Слуга народу» у Верховній Раді.

Інші ж політичні сили, попри ідеологічні розбіжності, заявляють про передчасність, непродуманість чи й антинародність цього доленосного рішення. Й, очевидно, найпершими й найпослідовнішими опонентами «слугам народу» тут є ВО «Батьківщина» на чолі з Юлією Тимошенко. Ця політсила із самого початку виступала проти зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, заявляючи про неготовність нашої країни до такого відповідального кроку.

Представники «Батьківщини» — депутат Одеської обласної ради Олександр Барський і заступник голови Одеської обласної організації ВО «Батьківщина» Сергій Веселов (на знімку) — під час брифінгу в інформаційній агенції «Одеса-медіа» обґрунтували позицію, чому саме їхня політсила не підтримує ініціативу монобільшості у Верховній Раді, й аргументовано пояснили, чим загрожує поспішне прийняття такого закону.

Переглядів: 4000

Запали свічку пам’яті!

Український клуб Одеси 23 листопада запрошує всіх небайдужих долучитися до вшанування пам’яті загиблих в Україні від голодоморів.

 • 14.00 розпочнеться збір біля Пам’ятника жертвам голодоморів, що на перехресті Лідерсівського бульвару, вулиць Базарної та Леонтовича, а о 14.30 — покладання композицій з колосків та квітів.
 • 15.40 почнеться збір громадськості на Соборній площі.
 • 16.00 — загальнонаціональна хвилини мовчання, далі — акція «Запали свічку пам’яті!» і панахида та мітинг-реквієм.
Переглядів: 526

Поділили наші гроші

У четвер, 14 листопада, у вже звичному експрес-режимі Верховна Рада ухвалила Державний бюджет України на 2020 рік. Ні тобі ламання «списів» (мікрофонів), ні вил на трибуні, ні мордобою за не так поділені мільйони-мільярди… За кошторис країни, розписаний Кабміном, проголосувало 280 народних обранців.

Те, що дербюджет на наступний рік затвердили не «під ялинку», як практикувалося досі, а в середині листопада, мабуть, таки добре. Бо ж тепер і розпорядники кошів, і ті, хто відповідає за наповнення казни, і суспільство та бізнес матимуть змогу ретельно вивчити документ, зрозуміти, на що можна розраховувати упродовж, вочевидь, чергового непростого для України року, розробити й затвердити відповідні програми, узгодити та скоригувати плани. Добре це і для наших громад, оскільки чиновникам і депутатам на міс-цях не доведеться «пороти гарячку», ухвалюючи свої кошториси.

Отож, за розрахунками урядовців, загалом наші доходи (бо державний бюджет — то наші з вами гроші) у 2020-у складуть 1 трлн 93 млрд грн. Видатки — 1 трлн 180 млрд.

Переглядів: 3684

Дрібні фермери — сіль земельної реформи

Кроком, здатним розкрити потужний потенціал української економіки, назвали в ЄС плани українського уряду відкрити ринок землі в нашій країні. Водночас застерегли: реформа має ґрунтуватися на верховенстві права і на принципах сталості, прозорості, справедливості й інклюзивності.

«Дотримуючись незалежного законодавчого процесу в Україні та суверенної процедури прийняття рішень, ми, разом з іншими міжнародними партнерами, готові запропонувати свій досвід і підтримку», — заявили в Представництві ЄС в Україні.

Вкрай важливо, наголошують наші європейські партнери, застосувати захисні механізми до відкриття ринку. Це потрібно, аби уникнути надмірної концентрації землі в руках кількох операторів, забезпечити справедливе ставлення до дрібних власників землі, що хочуть продати свої земельні ділянки, та гарантувати права активних малих фермерів, які прагнуть придбати землі сільськогосподарського призначення. Євросоюз уважно оцінить умови, за якими функціонуватиме ринок сільськогосподарської землі, та як здійснюється контроль над захисними механізмами під час впровадження земельної реформи. Дрібні фермери повинні бути в центрі цієї реформи, включно із тими, які ще не зареєстровані як юридичні особи-фізичні особи, що обробляють сільськогосподарські угіддя. ЄС рекомендував би поставити таких дрібних фермерів в основу системи державної підтримки.

Переглядів: 507

Народний пам’ятник мудрому господареві

Слова, винесені у заголовок цієї публікації, стосуються новатора сільськогосподарського виробництва із тоді Комінтернівського, а нині Лиманського району, колишнього директора Комінтернівської птахофабрики, вже покійного Олександра Вікторовича Янчева. Очолюване ним в ті недавні часи господарство славилося високими виробничими досягненнями не лише на теренах Одеської області, але й по всій Україні. Про талановитого керівника й нині з вдячністю згадують і високо цінують зроблене ним багато його послідовників.

Умілий, розумний господарник зробив величезний внесок і в розвиток соціальної інфраструктури населених пунктів Першотравневої сільської ради та Петрівки (тепер — Курісове), працюючи там згодом на посаді директора тамтешнього радгоспу-технікуму.

Народився Олександр Вікторович 19 серпня 1931 року у Новій Вільшанці (Рапатьєвому) нашого ж Лиманського району. Закінчивши Одеський технологічний інститут, був призначений головним інженером радгоспу ім. Першого травня, а за три роки став його директором. Із 1963-го господарство було реорганізоване у Комінтернівську птахофабрику, яка стала флагманом птахівничої галузі району, області, ба навіть усього півдня країни.

Переглядів: 501

У платіжках — ні пільг, ні субсидій

У зв’язку з новим механізмом нарахування пільг за житлово-комунальні послуги із листопада українці отримають квитанції за комунальні послуги з повним розміром платежу — без урахування пільг та субсидій, повідомляє Міністерство соціальної політики.

У відомстві нагадують: новий механізм нарахування пільг на ЖКП набув чинності 1 жовтня і відтепер пільга надається у грошовій формі органами соціального захисту населення.

«Розраховані суми пільг переказуватимуться АТ «Ощадбанк» для подальшого проведення ним розрахунків з надавачами послуг за кожного конкретного пільговика (безготівкова форма)», — інформують у міні-стерстві. Так, пільговикам, які подали заяву до органу соціального захисту населення на отримання пільги готівкою, виплата здійснюватиметь-ся у готівковій формі в зазначений у заяві спосіб — через банк або поштою.

Переглядів: 4277

Пів століття в Одесі — пів століття з Одесою

Рідна Одесо, вічна Одесо,
Ніжна Одесо моя.
Кращого міста нема в піднебессі,
Кращого міста нема…

…Коли звучать ці слова, музику до яких написав композитор, народний артист України Микола Свидюк, то навряд чи хтось із слухачів засумнівається в тому, що їх автор — корінний одесит, безмежно залюблений у своє місто.

Насправді ж Іван Дузь, перу якого належать слова пісні «Рідна Одеса», — виходець із Поділля.

Народився Іван Михайлович Дузь 18 листопада 1919 року у місті Волочиську Хмельницької області. Підліткову пору його життя захмарив голод. «Це були трагічні події, і вони й досі в моїй душі, — згадував І. Дузь напередодні свого сімдесятип’ятиліття. — Ми вижили, наша сім’я. А нас було небагато-немало: батько та мати, та семеро дітей. І якби не лобода — ота трава, бур’ян, яким ми харчувалися, якби не оті затірки з устюків, то хто зна, де б я був сьогодні» [1].

Переглядів: 493

Не в «Родине», а в «Родині»

Кінотеатр «Родина», що у Балті, нарешті, як то кажуть, повноцінно став у стрій і включений до всеукраїнського прокату.

За словами міського голови Сергія Мазура, пройдено нелегкий шлях від початку до завершення реконструкції кінотеатру, це була колективна праця, спрямована на розвиток громади.

З-поміж інших він відзначив вагомий внесок у цю справу «Балтського педагогічного коледжу» на чолі із Сергієм Іванніковим. Проєкт було реалізовано за принципом спільного фінансування з обласного бюджету і бюджету Балтської ОТГ у рамках програми «Культура Одещини на 2017—2019 роки».

Переглядів: 3921

Просто треба жити!

У селі Осички Савранського району живе на самотині 65-річний Семен Петрович Курочка. Саме його ми й вирішили відвідати.

Осінній день погодою не радував. Машина, зважаючи на туман, їхала повільно. Тож не бракувало часу на всілякі роздуми, які чомусь крутилися навколо життєвих негараздів та проблем, що аж ніяк не додавало настрою. Придивляючись до сільських будинків, помітили потрібний номер. У дворі ходив чоловік. Видно було, що порається по господарству. «Мабуть, помилилися», — майнула думка. Та ні, як виявилося, потрапили за адресою. Он і невеличка хата, й літня кухня навпроти — почала впізнавати обійстя, бо ж колись тут була. Просто за кілька років призабулося…

Назустріч гостям упевненою ходою йде і сам господар. Про себе відзначаю, що він зовсім не змінився — ні зовнішнім виглядом, ні своїми манерами та поведінкою. Такий же усміхнений, привітний, доброзичливий. У голосі відчувається рішучість, сила характеру.

— Ну, якщо не хочете до хати, то розташовуйтесь он там, на лавочці, — показує Семен Петрович рукою, ведучи під хатній навіс. — А я сяду ось тут.

Переглядів: 503

Щоб почуватися королевою у будь-якому віці

Приємно, коли виглядаєш молодше свого віку. На жаль, іноді буває й навпаки. То які ж фактори старять найбільше?


Рання сивина. Може з’явитися передчасно через проблеми зі здоров’ям, брак кальцію в організмі, дієти та стреси. Тож слід вести здоровий спосіб життя. Сивину ж регулярно зафарбовувати, не забуваючи і про відросле коріння. До речі, темний тон волосся, як правило, додає років, а блонд молодить.

В’яла шия. Шкіра шиї дуже тонка і найбільше схильна до передчасного старіння. Відтак зволожувати й живити її необхідно не менш ретельно, ніж обличчя. Взимку укутувати шарфом від морозу. Стежити за поставою, оскільки опущена голова і сутулі плечі послаблюють тонус м’язів шиї.

Недоглянуті руки. Жінку у віці завжди видають руки. Тому захисту шкіри рук і догляду за ними завжди слід приділяти особливу увагу. Повні передплі-ччя також асоціюються зі зрілістю. Не забувайте про вправи для мускулатури рук.

Переглядів: 530

Сам собі кулінар

Вечеря  нашвидкуруч

Упевнена, це питання хвилює всіх жінок, які працюють не менше п’яти днів на тиждень. Як правило, всі ми приходимо з роботи голодні та стомлені. Готувати щось складне ні часу, ні сил нема. Та й довго стояти біля плити після напруженого трудового дня не дуже хочеться. І не потрібно. Ось кілька рецептів швидкої домашньої їжі, на приготування якої піде не більше 30 хвилин, а вечеря вийде смачною та ситною.

Курячі грудки у соєвому соусі. Грудки порізати шматочками, покласти в миску, залити сумішшю соєвого соусу і води (1:1), додати цукор (столова ложка на 250 г м’яса), все перемішати й залишити на пів години. Разом із заправкою викласти на нагріту сковорідку і тушити щонайменше 10 хвилин. Перед подачею на стіл посипати дрібно нарізаною зеленню.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua