Найдорожчий стратегічний ресурс
Парламентські фракції «Батьківщина», «Опозиційна платформа — За життя», «Європейська солідарність» та депутатська група «За майбутнє» виступають проти продажу земель сільськогосподарського призначення, пише www.pravda.com.ua, посилаючись на виступи представників фракцій на засіданні Верховної Ради 12 листопада.
Лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко: «За оцінками ООН, кількість родючих земель у світі стрімко скорочується. Разом з джерелами питної води. Кожна сьома людина у світі голодує, включаючи дітей. Земля стає у світі найдорожчим стратегічним ресурсом. Сильні, інтелектуальні, розумні країни світу своєю стратегією визначили скуповування у державну власність земель сільгосппризначення як у своїй країні, так і за її межами. У жодному випадку Україні не можна сьогодні позбутися цього стратегічного ресурсу».
Один з лідерів «Опозиційної платформи – За життя» Вадим Рабінович: «Сьогодні вирішальний день у новітній історії України. Багато лиха бачила наша земля, але такого, щоб її продавали, — такого ще не було! Це питання виживання та існування нашої держави. А всім представникам МВФ, Сороса та іншим, чиї загребущі руки тягнуться до землі, я хочу сказати: «Хрєн вам, а не землю України!». Дідька лисого ви отримаєте, а не землю! Коли б я мав талант, я б щас заспівав пісню «Вставай страна огромная». Давайте забудемо всі політичні чвари і пригадаємо, що ми всі – діти України. Ми не дамо продати землю!».
Представник «Європейської солідарності» Микола Княжицький: «Ми не голосуватимемо за закони про дерибан землі. Ми – за ринок землі, але коли український селянин буде захищений, мінімальна ціна буде високою, коли український фермер матиме пріоритет, а ті, хто хоче скупити землю шматками площею з Ліхтенштейн чи Андорру, не матимуть змоги цього зробити. І ніякі популістські референдуми владі не допоможуть».
Співголова депутатської групи «За майбутнє» Тарас Батенко: «Останнє соціологічне опитування свідчить: проти відкриття ринку землі 68% громадян України. Сьогодні має бути накладений мораторій на ринок землі. Ми повинні йти на референдум і питати у людей, що робити із землею».
Із передісторії. На початку вересня Президент Володимир Зеленський доручив урядові підготувати, а парламентові ухвалити до 1 грудня законопроєкт про ринок земель сільськогосподарського призначення зі скасуванням мораторію на продаж землі.
Вересневе опитування Київського міжнародного інституту со-ціології показало: 52% українців не схвалюють ідею скасування мораторію на землю, підтримують рішення Зеленського лише 35%, а 64% респондентів — за референдум з цього питання.
Згідно з листопадовим опитуванням «Центру Разумкова», 77,6% громадян України взяли б участь у референдумі щодо скасування мораторію на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення, якби він відбувся найближчої неділі, й 68,3% з них проголосували б за його продовження.
(Продовження теми далі у номері)

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 50 грн.
- на 3 місяці — 150 грн.
- на 6 місяців — 300 грн.
- на 12 місяців — 600 грн.
- Iндекс — 61119
суботній випуск (з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 40 грн.
- на 3 місяці — 120 грн.
- на 6 місяців — 240 грн.
- на 12 місяців — 480 грн.
- Iндекс — 40378
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206