Переглядів: 3257

Зупинити аферу влади

Не спитавши народної думки, уряд вніс до парламенту законопроєкти про розпродаж найціннішого скарбу України — сільськогосподарської землі. Аграрії, науковці, політики, всі небайдужі українці б’ють на сполох: це може стати непоправною помилкою. На знак протесту на вулиці Києва і на магістральні траси фермери вивели агротехніку, вони перекривають дороги і проводять мітинги. Соціологія свідчить: українці категорично проти продажу землі! Ми з командою «Батьківщини» вимагаємо від влади дослухатися до людей! Або Україна повстане, і повстане справедливо!

…У мене на столі лежать три документи, які не залишають сумнівів: якщо ми пустимо сільськогосподарську землю з молотка, країну очікують незворотні наслідки.

Першу доповідь склали молоді вчені, які ґрунтовно проаналізували події навколо сільськогосподарської землі у світі. Вони пишуть про земельний бандитизм та грабунок, який панує на планеті. Моторошний приклад: унікальні землі Мадагаскару були продані іноземним корпораціям, і тепер люди опинилися на межі голоду. Всю сільськогосподарську продукцію, яка вирощується в країні, нові власники дочиста вивозять за кордон.

Другу аналітичну довідку створили 12 провідних учених України — про страшні загрози, які нависли над нашою країною. Розпродаючи землю, ми закриваємо собі шлях до розвитку сімейного фермерства, нищимо свою економіку, перекреслюємо майбутнє і позбавляємо всі прийдешні покоління українців права бути господарями на своїй землі.

А третій документ — Декларація ООН про права селян, яку підтримали 119 країн, проголосивши десятиліття відродження фермерства у світі.

Законопроєкти про відкриття ринку сільськогосподарської землі, які проштовхує влада, прямо протирічать усьому, що кажуть учені та світові організації.

Там нема ніяких запобіжників від продажу землі іноземцям — через підставних осіб усі найцінніші чорноземи скуплять з першого дня, і в перших рядах стане держава-агресор. Українці воюють і гинуть на Сході за нашу землю, а влада хоче продати її ворогу?!

Обмеження на продаж землі в одні руки — неадекватні: 210 тисяч гектарів! Такого нема ніде в світі. Це дозволить двом-трьом корпораціям скупити всі землі в будь-якій області.

Українських фермерів влада цим законом просто вбиває. Адже ті не здатні фінансово конкурувати з глобальними корпораціями, які оперують трильйонами доларів.

Села, колиски української нації, в принципі не буде — бо не буде громад, робочих місць і взагалі ресурсів. Люди корпораціям не потрібні.

Та й саму землю вони знищать. Належне використання, правильна сівозміна, відпочинок, екологія — порожній звук для них. Головне — швидко урвати побільше прибутку.

Люди це розуміють. 231 місцева рада ухвалила рішення про неприпустимість запровадження ринку землі! А соціологія свідчить: 73% українців — проти продажу землі, 81% — не бажає продажу землі іноземцям, 74% — вимагають референдуму з цього питання.

Референдуму з питання продажу землі вимагає і моя команда — партія «Батьківщина». Ми давно й послідовно наполягаємо на тому, що бездумне відкриття ринку землі нашкодить Україні. Треба йти іншим шляхом: буквально «вирощувати» мільйони фермерів, всіляко підтримуючи їх, створюючи адекватні умови ведення бізнесу, запроваджуючи низькі кредитні ставки, страхування ризиків, захист від рейдерства. Адже фермерський уклад сільського господарства визнаний найефективнішим у світі!

«Батьківщина» турбується і про тих людей, які хочуть продати свої паї. Ми пропонуємо створити спеціальний державний фонд, який зможе викуповувати паї в людей в державну власність за ринковою ціною.

Ми закликаємо негайно створити всеукраїнську координаційну раду для відпрацювання стратегії розвитку сімейного фермерства, малого і середнього сільгоспвиробництва та руйнування аграрних монополій.

А всі законопроєкти влади, які мають на меті розпродаж нашої землі, треба негайно відкликати. Земля — не товар! Вона не виробляється і не відновлюється, тож з нею не можна поводитися так, як пропонує нині влада.

…Україна має 42 мільйони гектарів сільськогосподарської землі. Це — 72% нашої території. Розумне, правильне господарювання на ній забезпечить наше майбутнє — гідне, заможне і незалежне!

Я закликаю всіх, хто мене чує і читає: станьте на захист української землі! Не дамо владі роз-продати землю, знищити майбутнє нашої нації та наших дітей!

Юлія ТИМОШЕНКО,
лідерка ВО «Батьківщина».
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua