Переглядів: 495

Інвентаризувати й оцифрувати

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук дав доручення до кінця 2020 року завершити створення сучасної цифрової моделі території України. Це завдання він поставив на нараді з очільниками обласних відділень і складом центрального апарату Держгеокадастру.

«Доручаю провести всі заходи вчасно й завершити створення сучасної цифрової моделі території України до кінця 2020-го. Наступного року земельний кадастр має бути наповнений на 100%», — звернувся голова уряду до учасників наради.

Процес інтеграції природних ресурсів з Державним земельним кадастром, зазначалося на зібранні, розпочато, і вже цього року планується внесення до нього 1 млн га земель. Прем’єр-міністр дав завдання до 1 серпня 2020-го інвентаризувати всю землю (включаючи 10 млн га сільськогосподарських земель державної власності) та внести дані до кадастру.

Щодо поставленого раніше доручення із забезпечення прозорості та оприлюднення рішень територіальних органів Держгеокадастру, то Олексій Гончарук наголосив: «Повторюю: кожен українець повинен мати безперешкодний доступ до повної інформації, пов’язаної з природними ресурсами та землею».

Прем’єр також повідомив, що сьогодні будуть підписані 24 меморандуми з обласними організаціями учасників АТО/ООС, де зафіксовані переліки конкретних земельних ділянок, які мають бути надані найближчим часом у рамках безкоштовної приватизації учасникам АТО/ООС.

Як зазначалося на нараді, триває робота щодо формування високоточних ортофотопланів за європейським стандартом. Зараз проводиться обліт Волинської та Львівської областей. За словами глави уряду, в проєкті держбюджету-2020 до другого читання закладена необхідна сума коштів для того, щоб зробити обліт всієї України: «Дві області мають бути завершені в цьому році. А весною буде проведено обліт усієї України. На кінець літа якість даних про землю буде принципово іншою».

Олексій Гончарук підкреслив, що із вересня, початку повного очищення Держгеокадастру від корумпованих та неефективних керівників, уже змінено 20 очільників обласних відділень. «Я вже казав: корупціонерів звільнятимемо, доки крісло не займе чесна та патріотична людина», — зазначив він, пригадавши, як за годину до його приїзду в головне управління Київської області керівниця миттєво захворіла, але це не врятувало її від подальшого звільнення.

Прем’єр-міністр закликав обласних керівників Держгеокадастру до чесності та неупередженого фахового підходу. Він також повідомив, що завершився конкурс на очільника цієї служби і вже незабаром відбудеться його призначення.

«Ми максимально швидко приймаємо кадрові рішення. Якість кадрового складу в органах Держгеокадастру принципово зміниться. Так само ми працюємо над технологічними рішеннями. Тобто технології, оцифрування, яке має бути основою для держави в смартфоні, і кадровий потенціал, — ці дві складові дадуть нам можливість за дуже короткий проміжок часу зробити квантовий стрибок у якості надання адміністративних послуг нашим громадянам у сфері земельних відносин», — підсумував Олексій Гончарук.

Департамент інформації
та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua