Переглядів: 520

Убережімо екосистеми від пожеж!

Довготривала посушлива осінь призводить до накопичення прошарку сухої рослинності, який, у свою чергу, є середовищем легкого й стрімкого поширення вогню, що руйнує родючий шар ґрунту, винищує усе живе на значних площах.

При спалюванні листя та трави на присадибних ділянках, розпалюванні багать у природних екосистемах виникає загроза перекидання вогню на житлові будинки та лісові масиви, що завдає величезних збитків, призводить до знищення насаджень, загибелі рослин і тварин. До того ж дим від вогнищ у туманні дні може утворювати смог і надовго зависати у повітрі, погіршуючи видимість на дорогах, завдаючи шкоди здоров’ю (нещодавно від смогу серйозно потерпали жителі столиці).

Законами «Про тваринний світ», «Про рослинний світ», статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлена відпові-дальність за самовільне випалювання рослинності.

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, як і невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання рослинності чи її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного гасіння загорань, передбачають накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти, а на посадових осіб — від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока, на посадових осіб — від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Закликаємо жителів Одещини не допускати спалювання опалого листя та іншої природної рослинності, оберігати власне здоров’я та здоров’я оточуючих від шкідливого впливу задимленого повітря та дотримуватися правил поведінки у пожежонебезпечний період.

Впродовж пожежонебезпечного періоду забороняється: розведення багать у лісі; відвідування населенням хвойних насаджень при підвищеному класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди; паління, кидання у лісі непогашених сірників, недопалків; випалювання трави та інших рослинних рештків; звалювання та спалювання у лісових насадженнях сміття, будівельних залишків, побутових та горючих відходів тощо.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@gmail.com