Переглядів: 667

Незворотність становлення ОСББ

«Я з радістю констатую факт незворотності процесів створення об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. За минулий рік їх було створено майже півтори тисячі. І нині ОСББ діють у 31583 багатоквартирних будинках. Це — прекрасна динаміка», — наголосила міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час Х Всеукраїнського форуму ОСББ, що відбувся у Львові.

За її словами, середній показник будинків, які перебувають в управлінні ОСББ, становить 17,6%. Наразі серед регіонів за їх кількістю лідирує Херсонська область, де об’єднання створені у 40% багатоквартирних будинків. На другому місці — Тернопільська область (35%).

Серед областей, які відстають і мають значно нижчий показник управління будинками через ОСББ, — Луганська, Харківська та Чернігівська.

Міністр також зазначила, що спостерігається позитивна динаміка того, що власники навіть без створення ОСББ приймають самостійні, виважені рішення щодо управління своїм майном й обирають керуючих. «Майже 7% багатоквартирних будинків вибрали керуючих самостійно. Тут лідирує Вінницька область, у якій мешканці 28% багато-квартирних будинків самостійно визначилися з керуючими. На другому місці Хмельницька — 17%. Загалом по Україні у 22,7% будинків керуючих ще призначають органи місцевого самоврядування за результатами конкурсів… Це, звичайно, важлива динаміка розвитку інституту власності в Україні. І, думаю, тепер наше спільне завдання захистити його, дати можливість людям реально розпоряджатися своїм майном і відчувати захищеність», — сказала вона.

А ще міністр запевнила, що Мінрегіон і надалі буде відкритим для співпраці у цьому напрямку та підтримуватиме рух ОСББ: «Думаю, що найближчим часом ми оновимо роботу Національної ради голів ОСББ і через цей інструмент уточнюватимемо та вдосконалюватимемо законодавчі рамки, підзаконні акти для того, щоб прибрати все, що наразі заважає ОСББ реалізовувати свої можливості з управління будинками».

Альона Бабак нагадала, що ОСББ — це інструмент, що дає змогу людям, котрі володіють квартирами, житловими приміщеннями, спільно приймати рішення, ефективно управляти своїм майном, відкривати рахунки, через які прозоро інвестувати кошти співвласників і спрямовувати на управління будинком. Це сьогодні можна зробити лише через об’єднання співвласників багато-квартирних будинків.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net