Переглядів: 3889

Гендерно чутлива Одеса

«Розвиток, досягнення та виклики на шляху формування політики рівності жінок і чоловіків в Одесі» — таким було гасло другої міської жіночої конференції, яка зібрала депутатів міської та обласної рад, чиновників, міжнародних експертів, представників громадських організацій.

Про досягнення Одеси в утвердженні гендерної рівності присутнім розповіла заступник міського голови Світлана Бедрега. Вона, зокрема, підкреслила: «Впровадження принципу рівних прав жінок і чоловіків є однією з важливих умов соціально-економічного розвитку, критерієм нашої успішності. За підсумками роботи минулорічної жіночої конференції влада міста зробила конкретні кроки для активному розвитку в Одесі гендерно спрямованої політики».

Так, у жовтні 2018-го на сесії міськради схвалено рішення про приєднання до Європейської хартії рівних прав жінок і чоловіків у житті місцевих громад; у червні нинішнього затверджено міську цільову програму з реалізації сімейної та гендерної політики, протидії домашньому насильству та торгівлі людьми на 2019—2021 роки. Крім того, торік створено міську координаційну раду з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми, а також управління сімейної та гендерної політики (в структурі департаменту праці та соціальної політики міськради).

Проводяться тренінги щодо гендерної чутливості, запобігання і протидії гендерно зумовленому насильству, торгівлі людьми та впровадження гендерного бюджетування.

Сформована система взаємодії служб для запобігання та миттєвого реагування на випадки гендерно зумовленого і домашнього насильства.

Під час панельних дискусій учасники заходу говорили про гендерну чутливість, яка що далі, то активніше пронизує всі сфери життя (серед депутатів міської ради, наприклад, кожна четверта — жінка), про подолання гендерних міфів і стереотипів, про досягнення рівня адекватного реагування на випадки домашнього насильства та торгівлі людьми. Жінки поді-лилися особистими успіхами у сфері підприємництва, громадської роботи, молодь — планами на життя.

По завершенні конференції її учасники очолили колону «Ходи за свободу», яка пройшла центром Одеси.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua