Переглядів: 688

Не пустити б грип за поріг

За прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, в епідемічному сезоні 2019/2020 років очікується циркуляція чотирьох штамів вірусу грипу: А/H1N1 Brisbane, А/H3N2 Kansas, грип В Colorado (гілка B/ Victoria) і В Phuket (гілка B/Yamagata).

У нашій області призначені заклади, які здійснюють дозорний епідеміологічний нагляд за грипом, серед яких — Одеський міський центр первинної медико-санітарної допомоги №14.

Лікарі цього центру (на знімку) представляли Одесу і південь України на щорічній нараді Європейського регіонального бюро ВООЗ щодо реалізації механізму забезпечення готовності до пандемічного грипу та нараді координаторів з дозорного нагляду, які відбулися на початку жовтня у Єревані (Вірменія). Під час цих заходів було представлено досвід європейських країн з епіднагляду та лабораторного контролю грипу.

Ми також багато чого зробили, щоб протистояти сезонній недузі, яка вкладає в ліжка сотні тисяч людей і постійно загрожує своїми ускладненнями. Так, для підвищення рівня знань і підготовки персоналу в усіх медичних закладах Одещини проведено семінари з питань профілактики, діагностики й лікування грипу та його ускладнень. Відпрацьовано протоколи надання медичної допомоги та методичні рекомендації з урахуванням епідсезону 2019/2020 років. Організована вакцинація медпрацівників від грипу за позабюджетні кошти. Ведеться підготовка амбулаторних і стаціонарних медичних закладів на період зростання захворюваності на ГРВІ та грип, контролюється забезпечення їх медикаментами, дезактивуючими засобами, обладнанням та засобами індивідуального захисту від респіраторних інфекцій.

Основною госпітальною базою для лікування грипу у пацієнтів всіх вікових груп в Одесі є міська клінічна інфекці-йна лікарня. Реанімаційне відділення цього закладу оснащене сучасною апаратурою для штучної вентиляції легенів при лікуванні грипозної пневмонії. Стаціонарну допомогу хворим на грип за необхідності також нададуть дорослі й дитячі міські та районні лікарні.

Єдиним ефективним методом специфічної профілактики грипу є вакцинація. У нинішньому епід-сезоні в Україні наразі дозволені до застосування дві вакцини — чотиривалентна «Ваксігрип Тетра» (Франція) і тривалентна «Джі Сі Флю» (Південна Корея). Купивши вакцину в аптечній мережі, пацієнтові слід звернутися у прищеплювальний кабінет Центру первинної медико-санітарної допомоги, де він підписав декларацію із сімейним лікарем, для дітей — у прищеплювальний кабінет дитячої поліклініки за місцем проживання. Перед вакцинуванням необхідний огляд лікаря для визначення відсутності протипоказань.

За інформацією Одеського обласного лабораторного центру МОЗ, поки що захворюваність на ГРВІ та грип у нас відповідає сезонному рівню і перебуває нижче епідпорогу.

Яна СТАСІНА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net