Переглядів: 4186

Про агресію, амністію та миротворців

Як свідчить опитування, проведене 21—25 вересня соціологічною групою «Рейтинг» (http://ratinggroup.ua), 68% респондентів вважають Росію країною-агресором щодо України. 23% — протилежної думки, 10% — не визначилися.

Ставлення до цього питання має регіональні та електоральні відмінності. Якщо на Заході та у Центрі не менше 70% вважають Росію агресором, то на Півдні таких — половина, на Сході — 40%, а 47% — протилежної думки. Серед прихильників парламентських політичних сил відмінна від інших думка переважає серед симпатиків партії «Опозиційна платформа — За життя», де дві третини не вважають Росію агресором.

Водночас більше половини опитаних підтримують невоєнні заходи з урегулювання питання окупованого Донбасу: 34% виступають за припинення військових дій і визнання цих територій тимчасово окупованими, замороження конфлікту, 23% — за надання цим територіям статусу автономії у складі України. Натомість 23% виступають за продовження військових дій до повного відновлення української влади на всьому Донбасі. Лише 6% — за відділення цих територій від України.

Воєнний шлях вирішення питання має найбільшу підтримку серед мешканців Заходу країни, надання автономії окупованим територіям — на Півдні та Сході. В електоральному розрізі найбільше симпатиків автономії окупованого Донбасу серед прихильників «Опозиційна платформа — За життя», воєнного вирішення питання — серед симпатиків «Європейської Солідарності» та «Голосу».

Введення миротворців ООН на окуповані території Донбасу без російського контингенту підтримують 55%, проти — 26%, а з російським контингентом схвалюють лише 17%, не схвалюють — 61%.

Проведення на непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей місцевих виборів після здобуття контролю над усією окупованою територією підтримують 53%, не підтримують — 19%. Проведення на непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей місцевих виборів під контролем ОБСЄ підтримують 43% опитаних, не підтримують — 27%.

Низка ініціатив щодо окупованого Донбасу не користується підтримкою серед населення. Зокрема, проти амністії учасників незаконних збройних формувань, які воюють на стороні т.зв. «ДНР» та «ЛНР», висловилися 48%, за — 27%. Надання права місцевим радам окупованих територій створювати загони народної міліції не підтримують 43% респондентів, підтримують — 27%.

Дві третини опитаних не змогли оцінити ініціативу мирного врегулювання, відому як «Формула Штайнмаєра». 23% висловилися проти цієї ідеї, 18% — підтримали її.

Такі ініціативи, як проведення виборів на непідконтрольних територіях Донбасу за будь-яких умов, амністія учасників незаконних збройних формувань, надання права на створення загонів народної міліції мають відносно більшу підтримку у східних регіонах країни та серед прихильників партії «Опозиційна платформа — За життя». Натомість введення миротворців ООН на окуповані території Донбасу, але без російського контингенту, підтримує відносна більшість мешканців Заходу та Центру. Введення миротворців ООН з російським контингентом не має переважної підтримки у жодному із макрорегіонів.

У рамках дослідження, що проводилося методом формалі-зованого інтерв’ю (face-to-face) будо опитано 2000 респондентів старше 18 років. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Помилка репрезентативності не перевищує 2,2%.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua