Щоб не цькували ні в школі, ні в інтернеті
Близько третини українських підлітків уже цього року ставали жертвами цькування в інтернеті (кібербулінгу). Такі дані опитування Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), у якому взяли участь понад 170 тисяч осіб від 13 до 24 років із 30 країн світу. В Україні до опитування долучився 6791 респондент через SMS та сервіси миттєвих повідомлень.
«В Україні 29% опитаних підлітків стали жертвами онлайн-булінгу, а 16% були змушені пропускати через це навіть шкільні заняття», — йдеться у звіті організації.
Більшість опитаних зазначають, що кібербулінг найпоширеніший у соціальних мережах, зокрема у Facebook, Instagram, Snapchat і Twitter.
Генрієтта Фор, виконавча директорка ЮНІСЕФ, наголошує, що варто враховувати: — булінг не закінчується після навчання в школі, а в житті молоді трапляється і офлайн, й онлайн.
Більше половини з опитаних українців вважають, що вирішувати проблему кібербулінгу має сама молодь. Відповідальність на державні органи покладає кожен п’ятий підліток. Ще частина переконана, що необхідно залучати школу, а 12% за залучення інтернет-провайдерів, які б стежили за порядком у мережі.
За результатами опитування, 59% респондентів повідомили, що достеменно знають навіть про існування груп для школярів у мережі, де вони діляться інформацією про однокласників з метою їх цькування, але нічим тому не можуть зарадити.
Цими днями стартував Всеукраїнський тиждень протидії булінгу. У нас, на Одещині, він розпочався по-особливому, оскільки збігся у часі з Міжнародним днем охорони озонового шару.
Для школярів, які відпочивають у центрі «Молода гвардія», працівники Головного територіального управління юстиції в Одеській області провели урок протидії булінгу, навчивши дітей, як протистояти цьому соціальному злу (наше законодавство суворо карає тих, хто вдається до цькування дітей), а також еколого-правовий квест.
«Дуже приємно, що діти так розбираються в екологічному праві. Я вважаю, що проведення таких квестів, а також популяризація протидії боулінгу — сьогодні на часі. Якщо ми доноситимемо до дітей, що булінг — це протиправне явище, не гідне людських взаємин, зокрема й у такій ігровій формі, вони до нас прислухатимуться. Головне — навчити наших дітей не залишатися байдужими як до проблем з довкіллям, так і до конфліктів між людьми», — зазначив керівник Одеської юстиції Руслан Сауляк.
По завершенню змагань за підтримки благодійного фонду «2014» усі діти отримали від керівника юстиції дипломи, а також квитки до Одеського зоопарку та тераріуму.
Підготувала
Яна СТАСІНА.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 50 грн.
- на 3 місяці — 150 грн.
- на 6 місяців — 300 грн.
- на 12 місяців — 600 грн.
- Iндекс — 61119
суботній випуск (з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 40 грн.
- на 3 місяці — 120 грн.
- на 6 місяців — 240 грн.
- на 12 місяців — 480 грн.
- Iндекс — 40378
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206