№ 72 (22091) субота 21 вересня 2019 року

Переглядів: 4606

Коли кінь поперед воза...

«Формула Штайнмаєра» — шлях до капітуляції України

Реанімація вже досить призабутої так званої «формули Штайнмаєра» щодо «врегулювання конфлікту на Донбасі», а точніше — припинення гібридної війни Росії проти України, відбулася останнім часом через низку різних подій та процесів як в Україні, так і в Європі. І про деякі з них маємо згадати для того, щоб зрозуміти — чому саме зараз словосполучення «формула Штайнмаєра» зарясніло на шпальтах газет і сторінках журналів у багатьох країнах світу, особливо в європейських, а головне — що Україна отримає, якщо, не приведи Господи, ця формула буде застосована в тому вигляді, в якому вона пропонується Путіним і нашими партнерами по «нормандському формату».

«Ефективність» санкцій проти Росії

Явно агресивні дії Росії проти України у 2014 році все ж змусили країни Заходу застосувати проти РФ режим санкцій.

17 березня 2014-го, після анексії Росією Криму, перші санкції проти РФ ввели США. Останні санкції (9 серпня нинішнього року), пов’язані з отруєнням колишнього офіцера ГРУ Генштабу ЗС РФ С. Скрипаля у Великій Британії, теж запровадили Сполучені Штати. Між цими датами різні країни і Євросоюз задіяли ще кілька десятків обмежувальних заходів. Всього до санкцій проти Росії у 2018 році приєдналися 62 держави.

Переглядів: 676

Формули миру не наближають

Пріоритети в політиці змінюються. Якщо вчора головним для «великих гравців» по обидва боки Атлантичного океану було знищення Ісламської держави, боротьба з глобальним потеплінням і порушення Росією норм міжнародного права (саме в такому порядку), то тепер Євросоюз стурбований виходом Великобританії з ЄС без договору, а США проблемою номер один вважають стримування Ірану, проблемою номер два – торговельну війну з Китаєм. Російська агресія проти України серед загроз для США і ЄС відійшла не на третє, а на тридцять третє місце.

Граната з висмикнутою чекою

Про те, як розвиваються події в Україні, як на ці події впливає продовження війни з Росією, наші західні союзники знають мало. А вищою мудрістю вважають прислів’я «не буди лиха, поки спить тихо». З Парижа, Берліна чи Вашингтона обстрілів на лінії розмежування в Донецькій і Луганській областях, певна річ, не чути, а на повідомлення про бойові втрати українських військовослужбовців готова стандартна відповідь: в автокатастрофах зараз жертв більше.

Переглядів: 573

Одеса. Опера. Оксамит

Уже традиційно, п’ятий рік поспіль, осінь у нашому місті почалася з «Оксамитового сезону в Одеській опері» — креативного, багатогранного й вишуканого фестивалю.

Цьогорічне свято музики було надзвичайно насиченим — подіями, враженнями, зустрічами. Вперше в історії театру учасники фестивалю, публіка й гості заходили до мистецького храму по червоній доріжці. Здавалося, що іноземні мови у фойє лунають частіше, ніж українська, бо ж спеціально на «Оксамитовий сезон» приїхало багато люду з усього світу. За словами помічниці директора Одеської опери Людмили Сергійчук, його відвідали понад 10 тисяч осіб. А відтак і в нашого міста, і в театру з’явилося чимало нових друзів та прихильників.

Кожен вечір був по-своєму прекрасним.

Прем’єру опери Р. Вагнера «Лоенгрін», яка прозвучала на відкритті фестивалю, гарячими аплодисментами зустрічали не лише українські поціновувачі класичної музики, а й німецькі, які приїхали до Одеси послухати улюбленого, одного з найскладніших для виконання оперних композиторів.

Переглядів: 4367

«Як козаки Хаджибей здобували»

Лекцію під такою назвою 25 вересня прочитає кандидат історичних наук, доцент Володимир Полторак.

Послухати цікаву розповідь з історії Хаджибею зможуть всі охочі (вхід вільний). Захід відбудеться в Одеській обласній науковій універсальній бібліотеці ім. М.С. Грушевського (Троїцька, 49/51).

Організатор — обласний центр патріотичного виховання та організації дозвілля дітей і молоді за підтримки департаменту освіти і науки ОДА.

Початок лекції — о 17.30.

Переглядів: 4704

Складові успіху ОННБ

25 вересня cповниться 190 років першій на теренах України публічній книгозбірні — Одеській національній науковій бібліотеці.

Сьогодні вона є провідною книгозбірнею країни, культурним і науково-інформаційним центром, який має світове визнання. Щороку понад 250 тисяч користувачів отримують вільний доступ до інформації і знань, долучаються до цінностей національної та світової культури, науки, освіти. Понад п’ятимільйонний фонд, зокрема й близько 200 тисяч рідкісних та цінних видань, стародруків, гравюр, рукописів, є справжнім національним надбанням, невід’ємною складовою культурної спадщини українського народу.

Переглядів: 4353

Щоб не цькували ні в школі, ні в інтернеті

Близько третини українських підлітків уже цього року ставали жертвами цькування в інтернеті (кібербулінгу). Такі дані опитування Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), у якому взяли участь понад 170 тисяч осіб від 13 до 24 років із 30 країн світу. В Україні до опитування долучився 6791 респондент через SMS та сервіси миттєвих повідомлень.

«В Україні 29% опитаних підлітків стали жертвами онлайн-булінгу, а 16% були змушені пропускати через це навіть шкільні заняття», — йдеться у звіті організації.

Більшість опитаних зазначають, що кібербулінг найпоширеніший у соціальних мережах, зокрема у Facebook, Instagram, Snapchat і Twitter.

Генрієтта Фор, виконавча директорка ЮНІСЕФ, наголошує, що варто враховувати: — булінг не закінчується після навчання в школі, а в житті молоді трапляється і офлайн, й онлайн.

Більше половини з опитаних українців вважають, що вирішувати проблему кібербулінгу має сама молодь. Відповідальність на державні органи покладає кожен п’ятий підліток. Ще частина переконана, що необхідно залучати школу, а 12% за залучення інтернет-провайдерів, які б стежили за порядком у мережі.

Переглядів: 4339

Нема вертут, як біляївські!

28-29 вересня біляївська громада запрошує людей звідусіль на гастрономічний фестиваль «Дністровська вертута», організатором якого стала тамтешня міська рада за підтримки Міністерства культури у рамках проєкту «Малі міста — великі враження».

Упродовж усього дня курсуватиме автобус «Біляївка-кільце», відтак фестивальні розлоги знайдете швидко, раптом що — місцеві підкажуть, куди їхати чи йти.

Фестиваль розпочнеться о 12.00 флешмобом «Вертутка»: більше 200 людей виконають танок, який імітуватиме процес випікання цього смаколика. Це дійство зніматимуть із квадрокоптера, тож у всіх, хто долучиться, є шанс увійти в історію міста. Для участі необхідно побувати на двох репетиціях. Запис за телефоном — (068) 057-85-24 (Майя).

Із 12.00 до 12.30 — вертуту виставлять на здобуття національного рекорду України як найдовшу зі випечених. Потім нею пригощатимуть усіх, хто забажає, за символічну пожертву, яка піде на встановлення у центрі міста знака «Я люблю Біляївку».

Переглядів: 553

До уваги громадськості

Лиманська районна державна адміністрація Одеської області повідомляє про завершення громадського обговорення щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проєкту детального плану території під розміщення вітроелектростанції на земельних ділянках площею 5625 га на території Визирської, Першотравневої та Любопільської сільських рад Лиманського району Одеської області (за межами населених пунктів).

Пропозицій громадськості до проєкту детального плану території під розміщення вітроелектростанції на земельних ділянках площею 5625 га на території Визирської, Першотравневої та Любопільської сільських рад Лиманського району Одеської області (за межами населених пунктів) до Лиманської районної державної адміністрації Одеської області не надходило.

Голова райдержадміністрації В.М. Приймак.
Переглядів: 544

Зі шкільної їдальні — до лікарні

Тільки-но одужали люди з Авангарду, що отруїлися вуличною шаурмою, як знову маємо надзвичайну ситуацію. Тепер уже в одеській школі №11, що на Академіка Воробйова. Кілька днів тому 46 дітей після звичайного шкільного обіду потрапили до міської інфекційної лікарні, де їм встановили попередній діагноз: «гострий гастроентероколіт».

На ранок 20 вересня на стаціонарному лікуванні залишалося четверо недужих, інших перевели на амбулаторне, відтак тиждень або й два діти за парти не сядуть. У 13 уже виділили сальмонелу.

Держпродспоживслужба ухвалила рішення про тимчасове припинення будь-яких оборудок з продуктами у школі, а також про знищення після взятих проб усіх вилучених з обігу харчів. Того ж дня провели заключну дезінфекцію приміщень початкових класів та харчоблоку. Про надзвичайну ситуацію проінформували правоохоронців.

Переглядів: 1045

Як там наші за Дунаєм?

У відділі рідкісних видань і рукописів Одеської національної наукової бібліотеки відбулася презентація «Українська громада Північної Добруджі (Румунія) у 1999–2019 роках».

Її ініціювали й провели факультет історії та філософії Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, департамент культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини облдержадміністрації, ОННБ, Міжнародний центр роботи з українцями за кордоном, Одеське етнологічне товариство, Одеське відділення Національної спілки краєзнавців України, Інтелектуальний форум, Український клуб Одеси, благодійний національно-культурний фонд «Рідний край» та оргкомітет етнофестивалю «Кодима-фест». Звісно ж, за участю гостей із Північної Добруджі.

До велелюдного зібрання зі словами привітання звернулася генеральна директорка Одеської національної наукової бібліотеки Ірина Бірюкова.

Переглядів: 616

Чимсь запахло в холодильнику...

Мабуть, чи не кожній господині доводилося стикатися з такою проблемою, як неприємний запах у холодильнику. Пропонуємо до вашої уваги кілька перевірених способів позбутися цього ґанджу.

Протріть стінки холодильника серветкою, змоченою у розведеному навпіл з водою оцті. Після цього — для остаточного усунення запаху — поставте у дальній кут холодильника на дві-три години баночку з ватою, просоченою оцтом.

Поставте у холодильник склянку із розведеною у воді содою, або звичайну харчову соду в пластиковому контейнері з отворами. Якщо контейнера нема, підійде відкрита коробка із содою яку слід час від часу міняти.

Ретельно протріть стінки холодильника зсередини нашатирним спиртом і залиште його відкритим на весь день.

Переглядів: 568

Левадівське полювання

Почався сезон полювання на пернату дичину. Пригадалося, як колись потрапив на полювання у Левадівку, рідне село нашого славетного Степана Олійника, тож вирішив поділитися цим спогадом і з читачами «ЧН».

Це було в дні моєї молодості. Я, новоспечений мисливець, з новенькою двостволкою в доброму чохлі, зі всім спорядженням, на новенькому «москвичку», в компанії моєї незмінної помічниці (джури) — дочки Марійки, поїхав на відкриття полювання в рідні місця — на Тилігул.

По дорозі ми заглядали на річку: води було дуже мало, знайомі плеса перетворилися на калюжі. Надвечір доїхали до Левадівки. Зліва біля мосту було невеличке плесо, де під високими комишами плавало кілька лисок з білими зірочками на лобі. Переїхали через міст, з’їхали з дороги направо і зупинилися на доріжці біля річки. Була п’ята година, а о шостій відкривалося полювання.

Переглядів: 566

Антинікотинове меню

Якщо ви той щасливчик, якому вдалося взяти себе в руки й кинути палити, то саме час почати очищення свого організму.

Усі розуміють, що куріння протягом кількох років чи й десятиліть не може минути безслідно. Потрібно чимало часу, щоб поправити підірване нікотином здоров’я. Прискорити цей процес можна за допомогою правильного харчування.

Що ж включити до раціону, щоб очистити організм від нікотину й ніколи більше не почати палити?

Овочі та фрукти, багаті на вітамін С. Цей вітамін вважається антиоксидантом, який може призупинити стрімке старіння, зумовлене курінням. Крім цитрусових, його багато у ківі, броколі, цвітній капусті, помідорах та перці.

Переглядів: 582

Ще без дощу

Осінь, яка вже дві декади є повноправною господаркою календаря, на тижні, що минає, таки показала свій норов суттєвим зниженням температури, дощами на значній території України (і навіть снігом у Карпатах), поривчастими вітрами.

На превеликий жаль для аграріїв і садоводів-дачників Одещини, до нас дощі, яких дуже спрагла земля, ще не дійшли. І до кінця вересня, судячи з прогнозу синоптиків, не дійдуть. Так, у вівторок-середу місцями опади очікуються, але аж ніяк не такі, що здані напоїти виснажені вітрами і сонцем лани.

Упродовж тижня очікується хмарна з проясненнями погода. Вночі 10—15, вдень 17—22 градуси.

Кінець першого осіннього місяця буде складним для метеочутливих людей — з 27 по 30 вересня очікується досить сильна магнітна буря.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net