Переглядів: 4090

Здорова нація — сильна держава

В Україні триває широкомасштабне дослідження STEPS для оцінки ризиків розвитку неінфекційних захворювань (НІЗ). Збирання даних в рамках цього дослідження триває із червня, а його результати очікуються в грудні нинішнього року.

STEPS — підхід, рекомендований ВООЗ для епідеміологічного нагляду за факторами ризику НІЗ.

Неінфекційні захворювання — це хворобливі стани, які не передаються від людини до людини, тривало перебігають і повільно прогресують, погіршують психоемоційне та фізичне здоров’я. НІЗ з’являються внаслідок поєднання генетичних, фізіологічних, екологічних і поведінкових чинників.

Такі неінфекційні хвороби, як рак, діабет, серцево-судинні, хронічні респіраторні, психічні, є причиною смертності №1 у світі та Україні. Основні причини — метаболічні фактори ризику (підвищення артеріального тиску, рівня глюкози, холестерину, надлишкова вага та ожиріння), поведінкові (куріння та вживання алкоголю, нездорове харчування, недостатня фізична активність) та фактори навколишнього середовища (забруднення тощо).

Загалом в Україні неінфекційні хвороби є причиною 90% усіх передчасних смертей. Водночас, наша держава все ще не має загальнонаціональних репрезентативних даних про основні фактори ризику НІЗ, що є перешкодою у прийнятті науково обґрунтованих рішень для поліпшення ситуації.

Дослідження STEPS дозволить отримати об’єктивну інформацію про поширення факторів ризику НІЗ. Наявність надійних даних про розподіл головних ризиків на рівні населення країни сприятиме розробці релевантних політик у впровадженні ефективних інтервенцій для профілактики та контролю поширення НІЗ в Україні.

Міністерство охорони здоров’я України ухвалило рішення про інтеграцію в дослідження додаткових тем, пов’язаних із інтересами громадського здоров’я, як-от: психічне здоров’я (депресія та самогубство), насильство і травми, рак шийки матки (скринінг та подальший контроль).

Дослідження STEPS проводиться у всіх областях України. Його вибірка включає доросле населення (міське і сільське) із загальною кількістю потенційних учасників 7700 осіб. Респонденти обираються випадковим чином. Участь у ньому є добровільною. Інформація, яку надають респонденти, — повністю конфіденційна й буде використана лише з дослідницькою метою.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net