№ 69 (22088) четвер 12 вересня 2019 року

Переглядів: 4211

Іванна КЛИМПУШ-ЦИНЦАДЗЕ: «Вважаю, що НАТО є первинним»

Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України в попередньому уряді, а сьогодні — депутатка ВР від «Європейської солідарності», нещодавно зустрілася з одеситами на презентації ініціативи «Однодумці». Ініціатива «Однодумці» — це, передусім, відкрита громадсько-освітня платформа для викладення думок та пропозицій, спрямованих на оптимізацію і пришвидшення європейської та євроатлантичної інтеграції.

Наводимо фрагменти роздумів політика про нинішню Україну та її європейські перспективи.

— Пані Іванно, сьогодні ми в Україні живемо в період змін, а як нас останнім часом сприймають у Європі? Що було зроблене не так?

— Ми допустилися помилки в 2008 році, коли дозволили Російській Федерації дуже легко вийти з атаки на Грузію, і це наша з вами вина, що Путін зрозумів, що йому далі можна атакувати інші країни. І всі аргументи взагалі не працювали. Якось у мене була довга розмова з одним з євродепутатів. В один момент я кажу: «У вас нарікають, що ваші фермери втрачають через санкції проти Росії, але скажи, будь ласка, скільки твій фермер готовий заплатити за життя мого солдата?». І він був шокований, адже це, що я сказала, було ударом нижче пояса. Він каже: «Так на можна говорити!». Я відповідаю: «А як же з тобою говорити? У нас люди гинуть, а ти мені розказуєш, що хтось отримує на 5 євро менше за кожен кілограм проданого продукту?! Ми з тобою говоримо різними мовами».

Переглядів: 403

Без монопольки на в’їзд

Адміністрація морських портів України ініціювала розгляд на найближчій сесії Одеської міськради питання про надання землевідведення для альтернативного в’їзду в порт

Таке рішення схвалене 6 вересня за підсумками чергового засідання робочої групи підготовки проєкту альтернативного в’їзду в Одеський порт, створеної при міськраді з ініціативи АМПУ. Паралельно з цим для якнайшвидшого вирішення проблеми безперешкодного в’їзду автотранспорту в порт АМПУ ініціює укладання договору сервітуту з ТОВ «Євротермінал».

«Упродовж двох останніх місяців у рамках робочої групи ми детально проаналізували різні проєкти будівництва альтернативної дороги, врахували всі вимоги фахівців міської ради. Зараз необхідно зробити наступний крок — ухвалити рішення про виділення земельних ділянок для початку роботи над проєктною документацією. Тому на найближчій сесії, 18 вересня, ми ініціюємо розгляд цього питання депутатами. Сподіваюся, що вони ухвалять позитивне рішення, адже від цього залежать умови життя городян і робота тисяч підприємств по всій Україні, які перевалюють свої вантажі через Одеський порт», — зазначив начальник адміністрації Одеського порту Ігор Ткачук.

Переглядів: 4136

У гостях — українці з-за Дунаю

Сьогодні, 12 вересня, о 13.00 в Одеській національній науковій бібліотеці (вул. Пастера, 13) відбудеться презентація української громади Північної Добруджі (Румунія).

У презентації візьмуть участь науковці і краєзнавці з обох країн, голова української громади повіту Тульча, голова Союзу українців Румунії, представники Одеської облдержадміністрації, Генерального консульства Румунії в Одесі.

(Детальніше на цю тему — у «ЧН» за 9 вересня).

Переглядів: 402

Петиція на підтримку Ройтбурда

Як уже повідомляли «ЧН», 4 вересня Одеська облрада ухвалила з третьої спроби резонансне «кадрове» рішення, яке сколихнуло громадськість не тільки Одеси, але й усієї України. Депутати вирішили достроково розірвати контракт з найвідомішим художником та директором Художнього музею Олександром Ройтбурдом.

Минулої суботи перед будівлею обласної ради відбувся велелюдний мітинг, учасники якого протестували проти рішення депутатів про розірвання контракту з директором Одеського художнього музею Олександром Ройтбурдом. Серед присутніх – багато відомих діячів культури, політиків, меценатів, громадських активістів.

Більше тисячі людей поставили свої підписи на підтримку мистця. Тим часом на сайті Президента України зареєстрована петиція, підписанти якої вимагають від Володимира Зеленського втрутитися у ситуацію, поновити директора музею на посаді, а сам заклад перепідпорядкувати, скажімо, Міністерству культури.

Переглядів: 424

Набрав лишку — плати штраф!

10 вересня Верховна Рада України ухвалила законопроект №1047 про збільшення штрафів за перевантажені фури. «За» проголосував 331 народний депутат.

Законопроєкт передбачає запровадження штрафів від 8,5 тис. грн до 34 тис. грн за перевищення допустимої ваги вантажу. Сума санкції залежатиме від того, наскільки вага більша від норми: на 5—10% — штраф 8,5 тис. грн; на 10—20% — 17 тис.; понад 20% — 34 тис. грн.

Переглядів: 1912

Карпатська Україна – маленька держава великого народу

1 вересня минуло 80 років від початку Другої світової війни. Основні міжнародні меморіальні заходи до цієї дати пройшли у Польщі, яка у вересні 1939-го стала жертвою двох тоталітарних режимів — гітлерівської Німеччини і сталінського СРСР. У цих заходах взяли участь представники близько 40 держав, у тому числі 20 президентів, серед яких і Президент України Володимир Зеленський.

У своєму виступі президент Польщі Анджей Дуда зазначив: «Друга світова війна — найбільше горе людства. Мільйони людей полягли у ті часи. Тому ми зобов’язані засвоїти ті уроки і більше ніколи їх не повторювати». За останніми даними, загалом під час тієї війни загинули від 50 до 70 мільйонів людей — громадян десятків країн світу.

Нагадаємо, Другій світовій війні передували такі ганебні події, як насильницький аншлюс Австрії у березні 1938-го, Мюнхенська змова 30 вересня того ж року, жертвою якої стала Чехословаччина, а також сталінсько-гітлерівська злочинна оборудка — підписання у Москві 23 серпня 1939-го угоди про ненапад між Третім Рейхом та СРСР, так званий «пакт Молотова-Ріббентропа» з таємним додатковим протоколом, у якому визначалися сфери взаємних інтересів обох тоталітарних режимів у Східній Європі та проходження кордону між ними при розподілі Польщі у вересні 1939-го.

Переглядів: 725

Дмитро ПАВЛИЧКО. Вірші

На Майдані

Я не ридав од щастя
на Майдані,
Я знав, що кожна власть
від сатани.
І ті грішитимуть,
що Богом дані,
Добром сяйнуть
диявола сини.
 
Між лютим пеклом
і блаженним раєм
Поміж добром
і злом нема межі.
А ми народжуємось
і вмираєм
Самі собі — і рідні, і чужі.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net