Переглядів: 4299

Засідатимуть частіше

Із кворумом 61 депутат і 30 питаннями порядку денного 4 вересня відбулася 26 сесія обласної ради, яку провів її новообраний голова Сергій Паращенко.

Практично на самому початку пленарного засідання більшість підтримала пропозицію позафракційного депутата Олексія Кобильнікова про внесення до порядку денного проєкту рішення про розірвання контракту з директором Одеського художнього музею Олександром Ройтбурдом. Аргументи ініціатора такі: мовляв, призначення відбувалося з порушеннями, директор ніяк не звітує перед депутатами про стан довіреної йому установи, до того ж там начебто стався ганебний випадок —  побили колишнього 75-річного керівника музею.

На захист Олександра Ройтбурда виступили кілька осіб, зокрема й виконувачка обов’язків голови ОДА Світлана Шаталова. Втім вирішальним став спіч першого заступника голови облради (фракція «Опоблок») Вадима Шкаровського, який акцентував увагу на тому, що в музеї досі не проведено необхідної інвентаризації, а депутати взагалі не знають, що там відбувається.

За звільнення директора-реформатора, зна-ного в Україні і світі художника проголосував 51 обранець, троє були проти, двоє утрималися, а 28 не голосували.

Надалі депутати оптимізували роботу обласної ради, внісши певні зміни до регламенту. Відтепер пленарні засідання скликатиметься не рідше разу на два місяці й на них уже не виноситимуть більше 50 питань, до того ж ці питання до початку сесії мусять бути досконально вивчені та опра-цьовані. Відтак, на сесію депутати мають приходити підготовленими. А от норму про те, що всі проєкти рішень спершу виносяться на розгляд профільних комісій з регламенту, прибрали.

Облрада схвалили рішення про оголошення конкурсу з пошуку інвестора будівництва паркінгу біля Палацу спорту, що на проспекті Шевченка, 31. Обіцяють прозору процедуру. Переможець отримає право звести об’єкт на земельній ділянці площею 0,5 га і висотою 10 м. Він має вміщати 200 автомобілів, орієнтовна вартість проєкту — 56 мільйонів гривень. Облрада отримає 10% від загальної кількості місць у цьому паркінгу, а рештою розпоряджатиметься інвестор.

Більшістю голосів депутати підтримали рішення про відчуження ще трьох ділянок на території Одеси, які, ймовірно, також підуть під забудову: шмат землі обласного онкодиспансеру, дещо з промислових площ видавництва «Чорномор’я» тощо.

Далі було підтримано проєкти рішень щодо внесення змін до двох чинних регіональних програм — підтримки розвитку книговидання та засобів масової інформації і цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки.

Яна СТАСІНА.

До речі, сьогодні, 7 вересня, прихильники Олескандра Ройтбурда скликають однодумців на пікет-протест до обласної ради, аби вона своїми рішеннями не ганьбила наш край на весь світ.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net