Переглядів: 606

З країни — в Україну

Фундація соціальних інновацій «З країни — в Україну» 16—18 серпня провела культурно-просвітницькі фестивалі на Одещині.

Концепцію мандрівного фестивалю його натхненник  і співзасновник, керівник фундації «З країни — в Україну» Денис Блощинський обґрунтовує так: «Ми не просто розважаємо людей, а маємо просвітницьку місію. Фестиваль надає силу-силенну інформації, яка стає частиною тебе. Ти її перепрацьовуєш і вона стає частиною творчості, культурним продуктом. Музиканти, що виступали на сценах «З країни в Україну», далі творять нові пісні, співпрацюють, а локальні команди, які є співорганізаторами фестивалю, далі продовжують розвивати культуру своїх міст».

Майстер-класи з ляльки-мотанки та бісероплетіння, воскової свічки та писанки, розпис дерев’яних іграшок та пізнання особливостей старосвітської бандури — «Алея майстрів» збирала довкола себе і дорослих, і дітей.

Українська культура — контрастна. Поряд з традиційними народними виробами функціонував майданчик «Сучасна Україна». Робототехніка, віртуальна реальність, 3D-друк — те, чим може похвалитися сьогодні український виробник, і те, що не давало пройти повз кожному.

Майданчики інтелектуальних та оригінальних ігор, спортивні змагання, презентації книг у «Відкритій бібліотеці»... Усе це — лише частина активностей, запропонованих відвідувачам фестивалю «З країни в Україну».

Окрім глобальної програми, деякі локації створювалися командою, яка приймала фестиваль. Так, у Чорноморську запропонували змагання з воркауту, майстер-клас з плетіння маскувальних сіток для військових та фотозону на майданчику «Імпульс війни». Були там і «Проєкти майбутнього», де збирали ідеї для подальшої спільної реалізації, і майданчик охорони здоров’я, на якому, крім тренінгів з надання першої допомоги, проводилися експрес-тести на рівень цукру в крові та вимірювання тиску.

Керівник команди Чорноморська Петро Канар’ян наголосив на важливості такого ідейного фестивалю в їхньому місті: «Необхідний був творчий і філософський підхід, аби відвідувачі зрозуміли, за що можна і варто любити свою країну. Ми намагалися продумати все до дрібниць, органічно доповнити програму глобальної команди й організувати ті майданчики, які дуже актуальні для нашого міста».

Усе починається з культури, а культура починається з освіти. «Свідомі дії свідомих людей» — саме під таким гаслом проходять цьогоріч фестивалі «З країни — в Україну». «Важливо говорити не лише про традиції, а й про те, куди ми хочемо рухатися, як ми хочемо змінювати країну, ким себе ідентифікує кожен громадянин», — так про просвітницьку мету фестивалю висловилася його програмна директорка Анастасія Вергелес.

Вечірня музична програма у Чорноморську зібрала тисячі людей. Усі сходи Приморського парку були зайняті вдячними слухачами, яких вражали-розважали  гурти Nesprosta, Secret Forest, «Роялькіт», Ermakov, Alex Silakov та містичний метал-гурт MOTANKA.

Це було у Чорноморську 16 серпня. А вже наступного дня фестиваль перебрався до Білгорода-Дністровського. Місто, куди сотні туристів приїздять, аби побачити знамениту Аккерманську фортецю, є спраглим до української культури.

Керівник локальної команди Сергій Ростіков розповів про те, чим є фестиваль для їхнього міста: «Довго розроблялася концепція, щось змінювалося, щось додавалося. А тепер точно знаємо, що фестиваль дав нам усі інструменти працювати далі в такому ж дусі. І вже у День Незалежності ми хочемо залучити частину майданчиків для проведення свята».

За ідеєю організаторів глобальної команди, було сформовано міста-побратими, які цьогоріч беруть участь у фестивалі. Тож у Чорноморськ приїхала команда з Вугледара, а в Білгород-Дністровський — з Попасної. Учасники виступали волонтерами, вантажниками, менеджерами, спостерігачами, щоб отримати для себе практику проведення масштабних заходів та підтримати локальну команду.

Завершальним містом першої фестивальної хвилі мав стати Ізмаїл, але в зв’язку з трагедією в Одесі й оголошенням 18 серпня траурним днем, програму було відмінено. Натомість команда вирішили провести радіальний виїзд фестивалю до Центру соціально-психологічної реабілітації дітей, які тимчасово залишилися без батьків. Гурти Nesprosta, Secret Forest, Alex Silakov i Motanka зіграли коротку акустичну програму для вихованців центру. Цей камерний захід додав дітям позитивних емоцій у їхніх непростих життєвих умовах. Музиканти подарували їм музику, а ті, взамін, свою довіру і радість.

Перша хвиля фестивалів завершилася. Глобальна команда повернулася до Києва, щоб розпочати підготовку до наступних дев’яти фестивалів, які пройдуть з 27 вересня по 13 жовтня в Донецькій та Луганській областях.

Проєкт представлений Фундацією соціальних інновацій «З країни — в Україну» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net