№ 63 (22082) субота 17 серпня 2019 року

Переглядів: 506

Дипломатія нового часу

Упродовж останніх п’яти років керівною і спрямовуючою силою нашої зовнішньої політики був п’ятий Президент України. Результат очевидний. У важкій, майже безнадійній боротьбі з російською агресією держава вистояла. І продовжує чинити опір агресору. Можливо, за інерцією.

Примітивні гасла, безглузді конфлікти

Переглядів: 509

На підтримку міст і селищ

На засіданні уряду, яке відбулося 14 серпня, прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив Міністерству фінансів спрямувати громадам у серпні-вересні кошти субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій, розподілені місцевим бюджетам відповідно до затвердженого розпорядження КМУ від 10.07.2019 року №500-р.

Нагадаємо, 7 серпня Асоціація міст України звернулася до прем’єр-міністра з проханням доручити Мінфіну прискорити процес спрямування до бюджетів відповідних територіальних громад коштів субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку, адже зволікання із спрямуванням 2,5 млрд грн субвенції (в тому числі 1,4 млрд грн на підтримку малих міст та селищ) негативно позначається на реалізації таких заходів і суттєво підвищує ризик неосвоєння субвенцій ОТГ до кінця бюджетного року.

Переглядів: 4102

Постраждав навіть прапор...

Учора мало відбутися позачергове засідання Одеської обласної ради. Ключове питання — складання повноважень її очільника Анатолія Урбанського, який здобув мандат народного депутата України у 143-у виборчому окрузі, й обрання нового голови облради.

З огляду на цілковите перефарбування владних інституцій, скандал у сесійній залі очікувався. Але ж не аж такий!

Переглядів: 367

З компромісами, але без об’єднання

Напружену ситуацію довкола проведення двох «парадів» — народного і державного — організатори нарешті владнали. Осад залишився.

14 серпня на засіданні уряду затверджено план заходів щодо підготовки та відзначення 28-ї річниці Незалежності України. Сторони домовилися, що 24 серпня Хрещатиком пройдуть окремо дві урочисті ходи: офіційна і так звана «народна», анонсована активістами після відмови влади від проведення традиційного військового параду. Альтернативний Марш захисників України його організатори не погодилися об’єднувати з державними. І це мінус, адже українське суспільство не продемонструє єдності в надважливому для країни питанні сьогодення. З іншого боку, в результаті переговорів з Офісом Президента, організатори Маршу погодилися розпочати свою ходу не о 9-й ранку, як планувалося, а об 11-й, аби не створювати взаємних перешкод. І це плюс з точки зору громадського спокою та безпеки.

Переглядів: 415

Правдивий, а не проплачений олігархами

У прес-центрі «Паритет-інфо» відбулася зустріч з представниками міжнародної громадської організації «Інтерньюз Нетворк», які презентували нову медійну програму в Україні, розповіли про грантові можливості у сфері ЗМІ та правила підготовки проєктних пропозицій.

Нова медійна програма, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), покликана надати місцевим ЗМІ засоби й можливості для того, щоб розширити доступ громадян до високоякісних новин та інформації. Ця програма, виконавцем якої є МГО «Інтерньюз Нетворк», почала діяти в Україні з минулого року і триватиме до 2023-го.

Переглядів: 4086

У кремлівських капканах

У вівторок, 13 серпня, в Одесі відбулася одноденна акція на підтримку українських політичних в’язнів та військовополонених. На Приморському бульварі правозахисні організації встановили 121 капкан — саме стільки українських громадян (за доступними даними) незаконно утримуються у в’язницях Росії та окупованого Криму.

На початку 2014 року Росія окупувала Крим і розв’язала збройний конфлікт на Донбасі. Разом з цим окупаційна влада почала політичне переслідування на півострові українців та кримських татар, приписуючи їм сфабриковані кримінальні справи.

Переглядів: 575

Про подвійність політичної вдачі

Що таке «подвійний характер праці», можна прочитати в першому томі «Капіталу» Карла Маркса.

Уявіть собі, що стельмах у своїй стельмашні за певний відтинок часу виготовляє одну карету. Якщо б зібрати в одному цеху десять стельмахів і впровадити у виробництві таких карет подетальну спеціалізацію, позбавивши їх необхідності витрачати час на пошук тих чи інших матеріалів, то за той же відрізок часу десять стельмахів виготовлять двадцять карет. Організатор такого виробництва — капіталіст — таким чином не тільки подвоїть обсяг виробництва, але й удвічі зменшить собівартість продукції. Як він поділить прибуток між собою і робітниками — залежить від його розуму (розуміння перспектив його підприємства) та співвідношення сил між ним і найманими робітниками. Звісно, що крім вартості робочої сили, в розподілі прибутку буде врахований і його капітал, який він міг би покласти у банк під процент, а, бачте, організував виробництво і дав людям роботу.

Переглядів: 4081

Велика Валька, дружина «генерала»

Ближче до півночі за містечком спалахнула радгоспна скирта. Здалеку крізь прозору морозну тишу люди чули, як зверху промерзла солома сичала, їжачилася і гучним тріском відлякувала вогонь. Той опір тільки злив його: вдаючи на мить, що відступає, Молох голодним лютим звіром накидався на відсирілу здобич, облизував її сіро-жовтими язиками полум’я і жадібно ковтав знесилену, спльовуючи пасмами їдкого диму.

Хто ще не вклався спати, вибіг на вулицю. Люди бачили, що горить скирта, але безпорадно розводили руками: такого вогню відрами не збити.

Переглядів: 358

Не екологічна, а природоохоронна

Уряд ухвалив рішення ліквідувати Державну екологічну інспекцію України, а натомість створити Державну природоохоронну службу.

Як повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, профільне відомство впродовж останніх років крок за кроком напрацьовувало нормативно-правову базу для створення ефективної сучасної державної системи запобігання екологічним правопорушенням і моніторингу стану навколишнього природного середовища.

Переглядів: 441

Поствідпускний синдром

Як без проблем повернутися до робочого ритму після літнього відпочинку

Літо добігає кінця. Час налаштовуватися на роботу. Хтось втомлюється від затяжного відпочинку й прагне якнайшвидше розпочати активну діяльність, а для когось період адаптації до робочого місця розтягується на тижні, впродовж яких він буквально примушує свій організм почати працювати.

Як безболісно переключитися з режиму відпочинку на робочий лад і поринути у справи із задоволенням? Відповідь на це запитання шукаємо разом з психологом вищої категорії Григорієм СУЛИКОМ.

Переглядів: 589

«Блі-і-ін, ну пачєму па укрАінскі?»

Тема утвердження української мови, вочевидь, буде актуальною ще довгий час. Дуже вже несміливо пробиває вона собі дорогу в ті сфери, де мала б панувати, і то беззастережно (у владних органах, війську, поліції, школах, вишах, на радіо, телебаченні…), і ще несміливіше, мов непрошена гостя, стукає — не достукається в окуповані чужою мовою серця мільйонів наших співвітчизників.

Чому так? Чи можливо щось тут змінити? І головне: як? Про це нині багато дискутують, зокрема й у Фейсбуці. Ось одне з таких обговорень.

Переглядів: 4161

Преображення Господнє. Великий Спас

19 серпня православні християни відзначають велике двунадесяте (тобто одне з дванадцяти найзначущіших і найшановніших) свято — Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Згідно з євангельським переказом, Ісус Христос відкрив своїм учням, що Він має йти до Єрусалима, зазнати багато страждань від первосвященників і книжників, бути розіп’ятим і воскреснути на третій день. Через кілька днів після цього зізнання Ісус привів трьох апостолів — Петра, Якова і брата його Івана — на гору Фавор і преобразився перед ними. «Просяяло лице Його як сонце, одяг же Його став білим як світло», йдеться в Євангелії від Матвія. Також явилися преображенному Христу два старозавітних пророки — Мойсей та Ілля — і розмовляли з Ним. А із світлої хмари, що осяяла учнів, пролунав голос Бога-Отця: «Цей є Син Мій улюблений, в Якому Моє благовоління; Його слухайте». Апостоли, які почули це, злякалися і впали ниць.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net