Переглядів: 4090

Українська Канада — в українській Одесі!

У п’ятницю, 16 серпня, одеситів і гостей нашого краю запрошують долучитися до міжнародного мистецького співробітництва й стати учасниками культурної дипломатії — прийти на концерт знаменитого ансамблю української пісні і танцю «Верховина» (The Verkhovyna Ukrainian Song and Dance Ensemble) з Канади.

Цей колектив є культурним осередком Едмонтонського відділення Спілки української молоді Канади, що заснований в 1949 році. До складу ансамблю входять хор «Верховина», що зорганізувався у 1959-у як жіноча вокальна група, до якої в 1976-у приєдналися чоловічі голоси, а також танцювальний колектив «Дунай», створений у 1974-у хореографом Романом Монастирським. Отже, у 2019-у хор «Верховина» відзначає 60-ліття, а танцювальному колективу «Дунай» сповнюється 45 років.

Диригент хору — енергійний і натхненний Орест Солтикевич, продовжувач славної династії з Лем-ківщини. Він носить ім’я свого діда — людини високої моралі, віри та культури, який з 1900-го довгих 45 літ був парохом церкви Вознесіння Господнього в с. Улюч та підтримував приятельські стосунки з багатьма відомими особистостями — письменниками, художниками, громадськими діячами, зокрема добре знався з Іваном Франком. Батько Ореста був відомим українсько-канадським диригентом, який настільки багато зробив для збереження і розвитку нашої культури, що після його смерті було засновано музичну стипендію ім. Романа Солтикевича для тих, хто хоче продовжити вивчення україн-ської хорової або вокальної музики.

Сам Орест закінчив Королівську консерваторію за класом фортепіано, Альбертський університет, викладав музику, був членом Українського музичного товариства та певний час очолював його. У 1999-у заснував і впродовж семи років вів радіо-програму «Звуки української мови» на радіостанції CJSR в університеті Альберти, є диктором і продюсером радіопрограми класичної музики на CKUA Radio Network в Альберті. За багаторічну працю в українській громаді у 2005-у удостоєний Гетьманської премії, яку щорічно вручає Конгрес українців Канади у провінції Альберта.

У ювілейний для себе рік «Верховина» вже дала концерти в різних містах Канади, країнах Східної Європи, Грузії. Весь серпень, завдяки сприянню ВГО «Мистецькі ініціативи», колектив — гість України. Одеса стане першим містом нашої держави, яке прийматиме прославлений ансамбль. Потім будуть Запоріжжя, Харків, Київ, а в День Незалежності — Співоче поле Національного музею народної архітектури та побуту України.

Колектив продемонструє справжню красу україн-ських традицій через музику, пісню й танці у програмі із символічною назвою «Пори року».

Концерт в Одеській філармонії розпочнеться о 19.00. Вхід — безкоштовний!

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net