Переглядів: 399

Проєкти

2D-маркування на ліках

З вересня на упаковках ліків буде спеціальне маркування, за яким можна перевірити оригінальність препарату. Відповідна постанова «Про запровадження пілотного проєкту щодо маркування контрольними знаками та проведення моніторингу обігу лікарських засобів» ухвалена на засіданні уряду 24 липня, повідомляє пресслужба МОЗ.

«З вересня цього року в аптеках з’являться лікарські засоби зі спеціальним маркуванням: 2D-кодом на упаковці. Цей спе-ціальний код наноситься при виробництві ліків на заводах, а дані про це заносяться в єдину державну систему проведення моніторингу обігу лікарських засобів. У пілотному проєкті можуть брати участь виробники, імпортери, дистриб’ютори лікарських засобів, заклади охорони здоров’я, аптечні заклади», — йдеться у повідомленні МОЗ.

Заодно зазначається, що майже всі іноземні препарати, що продаються в Україні, вже мають двомірне кодування упаковок. Деякі українські фармкомпанії також придбали необхідне обладнання і кодують свої ліки.

Пацієнти зможуть перевірити ліки, просканувавши код через мобільний додаток, який наразі розробляє Міністерство економічного розвитку і торгівлі. Очікується, що він буде доступним наприкінці року. Після сканування на екрані смартфона з’явиться інформація про конкретний лікарський засіб, зокрема, чи препарат не є фальсифікований, протермінований або завезений до країни з порушенням норм.

Таке кодування дозволить державі відстежувати весь ланцюжок постачання ліків — від виробництва чи імпорту до продажу в аптеці і вчасно реагувати на порушення. Всі ці транзакції будуть уведені в загальну базу даних, включаючи серію ліків і дату виробництва.

Необхідні зміни впроваджуватимуться впродовж 2019—2023 років. На першому етапі, що вже стартував і триватиме до кінця 2020-го, запускається пілотний проєкт й оцінюється його ефективність, впроваджується електронна база даних та автоматизована система проведення моніторингу обігу лікарських засобів, проводяться консультації з виробниками ліків і споживачами. Другий і третій етапи (2021—2023 роки) — поступове запровадження обов’язкового маркування, проведення моніторингу.

Так само розвиватиметься наповнення і функціонал інформаційної бази ліків. З часом її інтегрують з центральним компонентом системи Електронного здоров’я, а контролюючі органи зможуть в онлайн-режимі бачити, зокрема, продажі ліків за рецептом — база даних маркувань ліків буде інтегрована з базою рецептів. Якщо препарат продаватимуть без рецепта, то контролюючі органи отримають повідомлення від системи і зможуть відреагувати на цей випадок.


Інститут медичної стратегії

В Україні буде створено Національний інститут стратегії охорони здоров’я — інституції, яка функціонуватиме при Офісі Президента.

«Планується створити (і не за бюджетні кошти) Національний інститут стратегії охорони здоров’я при Президентові України. До нього будуть залучені провідні медичні фахівці країни, представники лікарських та пацієнтських організацій. Це — наше принципове рішення. Щоб нас не звинувачували, що когось не чуємо», — цитує «Укрінформ» новообраного народного депутата, члена партії «Слуга народу», почесного президента клініки «Борис» Михайла Радуцького. За його словами, завдання нової інституції буде прийняття медичної стратегії на десятки років уперед. «Так робиться в усьому світі. Наша держава не має довгострокової стратегії щодо системи охорони здоров’я. Це буде завдання Національного інституту стратегії охорони здоров’я. На його створення у нас є не більше, ніж півроку», — сказав Михайло Радуцький.

Він підкреслив, що на інститут не витрачатимуться бюджетні кошти: «Зараз ведуться перемовини щодо створення і фінансування такого інституту з міжнародними партнерами, зокрема зі Світовим банком та USAID, які вкладають у медичну реформу дуже багато грошей».

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@gmail.com