Продуктовий імпорт
За даними Державної служби статистики, у січні-червні 2019-го в Україну було ввезено агропродукції на 2,8 млрд дол. США. Це на 0,2 млрд дол. (+7,5%) більше, ніж за шість місяців минулого року, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.
Основними постачальниками агропродовольчої продукції в Україну традиційно є держави Європейського Союзу. На них припадає близько половини імпортних поставок. За перше півріччя 2019-го там було закуплено сільгосппродукції на суму 1436 млн дол.
Значно менші обсяги імпорту з інших регіонів світу. За січень-червень цього року українські компанії закупили продовольства у партнерів з Азії на 508 млн дол. (17,8% у загальних обсягах закупівель), країн Латинської Америки — на 231 млн дол. (8,1%) та африканського континенту — на 148 млн дол. (5,2%).
У рейтингу головних постачальників сільськогосподарської продукції на український ринок провідні місця посідають Польща (297 млн дол.), Німеччина (237 млн дол.), Туреччина (172 млн дол.), США (153 млн дол. США), Франція (147 млн дол. США), Італія (144 млн дол. США), Нідерланди (113 млн дол.), Норвегія (92 млн дол.) та Іспанія (85 млн дол.). Сумарно ці країни забезпечують трохи більше половини вартості нашого аграрного імпорту.
Товарна структура імпорту продовольчої продукції в Україну вже кілька років поспіль залишається незмінною. Характерною ознакою першого півріччя 2019-го стало зростання вартості закупівель усіх ключових імпортованих товарів за винятком насіння олійних культур (передусім, соняшнику), зауважив експерт.
Значна частка закупівель зарубіжних продуктів харчування припадає на рибу, ракоподібні та молюски. В імпорті продукції цієї товарної групи, який за шість місяців поточного року склав 284 млн дол., переважає морожена риба. Її закупили на 174 млн дол. США.
Серед товарів-лідерів за обсягами закупівель — плоди, в основному цитрусові та банани, а також горіхи. Їх імпорт у січні-червні склав 278 млн дол.
Насіння олійних культур, переважно соняшнику, за січень-червень 2019 року імпортували на 231 млн дол. Обсяги поставок в Україну тютюнових виробів за цей період становили 206 млн дол., алкогольних напоїв — 186 млн дол., какао-продуктів та шоколаду — 137 млн дол.
Різних харчових продуктів, у тому числі екстрактів, концентратів, готових соусів тощо, закупили за кордоном на 197 млн дол. США.
Сукупно ці продукти утворюють понад 53% вартості вітчизняного імпорту сільгосппродукції, підсумував Микола Пугачов.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206