Переглядів: 689

У Золотому фонді нації

Національна академія наук України з нагоди свого 100-річчя поповнила Золотий фонд нації новими іменами. Серед них — і наш земляк завідувач кафедри історії та етнографії України Одеського національного політехнічного університету, доктор історичних наук, професор, заслужений працівник освіти України Григорій Іванович Гончарук.

Достойникам, що увійшли до «Золотого фонду», присвячена чудова книга на більш ніж чотириста сторінок. Ось що повідомляється про нашого земляка:

«Гончарук Григорій Іванович — український учений, історик. Народився 9 серпня 1937 року в с. Новогеоргі-ївка Ананьївського району Одеської області. Закінчив Васильківське військове авіаційно-технічне училище в 1959 році. Служив у Качинському вищому військовому училищі льотчиків. Має звання капітан. У 1967 році закінчив із відзнакою історичний факультет Одеського державного університету ім. І.І. Мечникова.

У 1971 році захистив кандидатську дисертацію.

Уже 48 років працює в Одеському національному політехнічному університеті, з яких 36 років — завідувач кафедри історії та етнографії України.

У 1984 році захистив докторську дисертацію.

З 1985 року — професор. У 1987—1988 роках працював радником ректора Кабульського університету (Афганістан).

Наукові інтереси Гончарука Г.І. відображені передусім у його монографіях. Їх більше трьох десятків, серед них: «Афганистан, прости. Исследование пережитого» (1892), в якій показана, крім військової, ідеологічна окупація РА; «Народний Рух України». Історія» (два видання — 1996, 2014) — це поки що єдина наукова історія НРУ; шість книг присвячені історії Української повстанської армії; «История одесских фабрик и заводов» у співавторстві з О.О. Нагайцевим (2004); «Одеське протистояння» (1999), де показана драматична, часом трагічна, боротьба за владу над містом у 90-х роках минулого століття, та інші книги. В опублікованих рецензіях фахівців Г.І. Гончарук вважається ініціатором документальних вишівських мемуарів. Уже побачили світ шість книг започаткованої ним серії «Мемуари професора». Він є ініціатором заснування та незмінним головним редактором фахового збірника «Інтелігенція і влада» (серія «Історія»), який виходить з 2002 року й індексується міжнародними науко-метричними базами. Вже побачило світ 38 номерів видання.

Гончарук Григорій Іванович — ініціатор заснування аспірантури з історії України в технічному вищому навчальному закладі. У 2016 році аспірантура отримала ліцензію.

Ним особисто підготовлено близько 30 кандидатів наук, деякі з них уже стали докторами наук.

Григорій Іванович — ініціатор, голова оргкомітету, голова редколегії збірників матеріалів 19 всеукраїнських і 2 всеафганських наукових конференцій.

Має звання: відмінник освіти України (1998), заслужений працівник освіти України (2010), почесний краєзнавець України (2017) та відзначений афганськими нагородами, зокрема вищою нагородою президента РА «10-річчя Саурської революції».

Разом з дружиною, вчителем математики, виховали двох синів — докторів наук, професорів».

Ці відомості пропонуємо вашій увазі для того, щоб, по-перше, нагадати про внесок нашого земляка в історичну науку, науково-освітній потенціал України загалом, за які, власне, Г.І. Гончарук був зачислений до Золотого фонду нації, а по-друге, для орієнтиру іншим достойникам, які можуть поповнити список номінантів, прославляючи і свою справу, і наш край на національному рівні.

Удвічі приємніше, що сертифікат про занесення до видання «Золотий фонд нації. Науково-освітній потенціал України» знаний професор отримав напередодні дня свого народження. Каже, що про такий подарунок годі було й мріяти.

Колектив «Чорноморських новини» щиро вітає Григорія Івановича, давнього друга й автора нашої газети, з цими радісними подіями в його житті.

З роси й води Вам, вельмишановний професоре!

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net