Переглядів: 3913

Приручив — відповідай!

17 серпня — Всесвітній день безпритульних тварин

Україна входить у десятку лідерів-держав за кількістю бездомних тварин. Такі результати дослідження кілька років тому опублікував Washington Post. Час минув — чотирилапих безхатьків на наших вулицях не поменшало. Українці так само мають змогу безвідповідально взяти собі кішку чи собаку, а потім викинути їх геть. Таке свавілля їм дозволяє відсутність податку на тварин та серйозного покарання за їх недогляд.

Світовий досвід

Німеччина — перша у світі країна, яка включила пункт про захист тварин до Конституції (в травні 2002 року). Крім того, на законодавчому рівні затверджена система утримання притулків. Держава захищає права тварин і встановлює штрафи в разі їх порушення. Наприклад, викинеш чотирилапого на вулицю — заплатиш 25 тисяч євро.

У Німеччині стягується податок на утримання собак. Річна сума коливається від 100 до 150 євро на першого пса і від 200 до 300 євро на кожного наступного. За бійцівські породи податок значно більший — близько 615 євро на рік. До того ж власники таких тварин повинні мати спеціальний дозвіл на володіння та довідку про «благонадійність» собаки. А ще господарі оформлюють спеціальну страховку на випадок нападу собаки на людей. Незаможні сім’ї звільняються від податку або отримують істотну знижку.

Для швидких пошуків втрачених тварин у Німеччині була створена спеціальна безкоштовна база даних, куди власник вносить інформацію про свого домашнього улюбленця з фотографіями. Вигулювання собак без повідка у парках, зонах відпочинку та заповідниках заборонене. З ними не можна заходити на дитячі майданчики, в магазини й медичні установи. Страшно й уявити, який штраф чекає на господаря тварини, за якою він не прибере екскременти…

Дім для покинутих

У Німеччині налічується близько 500 притулків для тварин. Це не тільки місця стерилі-зації собак і кішок, але й місця їхнього захисту. Основний принцип роботи притулків — зберегти тваринам життя і знайти їм нового власника за допомогою спеціальних агентств.

На східній околиці Берліна, на площі 16 гектарів (що приблизно відповідає 22 футбольним полям), розкинувся будинок для всіх тих, хто став не потрібен своїм господарям, кого конфіскувала поліція або митниця, хто був об’єктом наукових експериментів. Притулок офіційно відкрився влітку 2002 року. Архітектору й будівельникам довелося непросто: — ніде в світі нема подібного проєкту, з якого можна було б взяти приклад. Його будівництво обійшлася Берлінському союзу захисту тварин у 65 мільйонів німецьких марок. Та їм не шкода тих грошей, бо ж мова про тварин…

Відповідальність виховується гаманцем

Відправною точкою в більшості законопроєктів щодо захисту тварин стала теза, що вони є розумними істотами, що мають емоції, почуття.

В Італії за викинутого на вулицю вихованця світить штраф у 10 тисяч євро, умовне покарання або взяття під варту на рік. Крім законодавчо-правових нюансів, проблему бездомних тварин вирішують освітою: в початковій школі діти разом з волонтерами зоозахисних організацій вчаться поводженню з тваринами. А по всій країні працює «зелений номер», дзвінком на який допомагають кинутим або постраждалим у ДТП тваринам.

У кожного французького собаки обов’язково повинні бути татуювання з його даними або електронний чіп, щеплення від сказу і соціальна страховка. За ігнорування будь-якої з цих вимог власника оштрафують на 450 євро. Влада жорстко стежить за тим, щоб кількість тварин на вулиці не збільшувалася: господар, який викинув собаку або викритий у жорстокому поводженні з ним, заплатить штраф у розмірі 30000 євро.

У Японії домашніх собак вигулюють дещо незвично: тварину, мов дитину, вивозять подихати свіжим повітрям у візочку. Таким чином господар забезпечує чистоту на вулицях міста.

В Україні наразі можна все: гуляти з твариною на дитячих майданчиках, ба, навіть дозволяти їй справляти свої потреби у пісочницю. Бійцівські породи собак без намордників — теж звична практика для українських господарів. А коли набридне, то можна сміливо дати копняка і вигнати тварину світ за очі. Бо ж дуже рідко за такий злочин хтось понесе реальну кару.

Інна ЯКИМЕНКО.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua