Амброзія цвіте — алергію несе
У серпні починається масове цвітіння карантинного бур’яну — амброзії полинолистої, що загрожує серйозними алергічними захворюваннями.
Амброзія полинолиста — дуже небезпечна для здоров’я людини рослина: її пилок викликає алергію (підвищення температури, сльозотечу, кон’юнктивіт, погіршення зору і навіть набряк легенів). Медики називають це амброзійним полінозом або сінною пропасницею. Від пилку амброзії страждають хворі на бронхіальну астму — в них загострюються приступи. Поширенню захворювання можуть сприяти погодні умови: спека, роза вітрів тощо. Ефективних ліків від цієї напасті поки що не існує. Єдиний вихід — виявляти осередки карантинного бур’яну й знищувати його до початку цвітіння: скошувати, виривати, не даючи можливості цвісти та плодоносити, бо розмножується він тільки насінням. А цвіте амброзія із середини серпня до кінця жовтня.
В Одесі знищенням амброзії займаються комунальні служби, вуличні та будинкові комітети, підприємства, установи, орга-нізації всіх форм власності, су-б’єкти господарювання, навчальні заклади, громадськість. Але, на жаль, з кожним роком загальна площа поодиноких рослин у місті значно збільшується. Якщо не вживати відповідних заходів, то така динаміка спровокує погіршення стану здоров’я одеситів та приїжджих. У зв’язку з неможливістю використання на території міста гербіцидів основний спосіб боротьби з амброзією — механічне знищення. На малих ділянках бажано виривати бур’ян з корінням, а на більших — регулярно скошувати, не допускаючи появи насіння.
Щодо власників присадибних ділянок, то «рецепти» такі ж прості: кілька разів упродовж літа скошувати рослину-шкідника, щоб вона не встигала зацвісти, а ще краще — виривати з корінням.
Боротися з амброзією полинолистою необхідно спільними зусиллями. Якщо ви побачили на узбіччі автошляху, у парку, будь-де на території міста амброзію полинолисту, телефонуйте за номером 725-32-32.
Ольга БУБЛИК,
головний спеціаліст відділу карантину рослин Управління фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206