№ 59 (22078) субота 3 серпня 2019 року

Переглядів: 2484

Мертвий сезон?

Серпень в українській політиці раніше можна було сміливо називати мертвим сезоном. Все цікаве починалося у вересні, коли веселі й задоволені поверталися на Батьківщину із зарубі-жних курортів народні депутати. Веселі й задоволені з тих самих курортів поверталися в Україну й міністри. У перші два тижні вересня на них чекала важка робота. Треба було узгодити проєкт бюджету на наступний рік і подати його до Верховної Ради. Починався бій за цифри, інтрига, за якою стояли інтереси мільйонів громадян.

Хто кому в Україні політик

Про бюджетну інтригу нині геть забули. В українському медіапросторі більше обговорюють долю собаки Джессі. Її з буксира, захопленого російськими прикордонниками в Керченській протоці, вдалося повернути на Батьківщину. Після собаки на другому місці за важливістю — «шкільна» тема. Тема короткострокового навчання депутатів Верховної Ради, обраних 21 липня на дострокових виборах за списком партії «Слуга народу» разом з депутатами від тієї ж партії у мажоритарних округах.

Переглядів: 771

Чорне море: повернення до життя

У креативному одеському дворику на Приморському бульварі, 12 відбулася прес-конференція «Наше Чорне море: нові дані моніторингу для прийняття рішень».

Це спільний проєкт ЄС — ПРООН «Удосконалення екологічного моніторингу Чорного моря: обрані заходи» (EMBLAS-Plus) і Міністерства екології та природних ресурсів України. На заході презентували результати польових досліджень, проведених у 2017—2019 роках, використовуючи сучасне обладнання для моніторингу та методики за стандартами Європейського Союзу.

Присутніх ознайомили з результатами екологічного моніторингу Чорного моря, включаючи нові дані щодо морського сміття, знайдених токсичних речовин, «рідних» та інвазійних видів водного середовища, стану популяцій чорноморських дельфінів тощо.

Справжньою окрасою заходу стала виставка інфографік про екологічний стан Чорного моря, розроблена у співпраці зі Спільнотою Кусто, створеною у 1973 році знаменитим дослі-дником капітаном Жаком-Івом Кусто.

Переглядів: 568

Росія у вогні. Поки що — за Уралом

На війну в Україні грошей вистачає, на приборканні вогню в Сибіру — заощаджують. Вигорають мільйони гектарів, гинуть тисячі тварин.

У низці регіонів російського Сибіру норми забрудненості повітря перевищено в 1,2—3,3 раза, визнали у всюдисущому «Росспоживнагляді». Причина — масштабні пожежі, що охопили вже понад 3 мільйони гектарів в Іркутській області, Красноярському краї, Бурятії та Якутії. А оскільки за добу пожежним підрозділам вдається гасити десь по 17 тисяч гектарів, то для того, щоб повністю приборкати вогонь на території, де горить лише зараз (якщо не допоможе матінка-Природа), може знадобитися майже 200 днів! Гасити вогонь на віддалених від населених пунктів ділянках, аби врятувати тварин і дерева, ніхто не збирається. Бо це «економічно невигідно»...

«Дихайте глибше, товариші росіяни...»

«Смог від гігантських пожеж в Іркутській області і Красноярському краї дістався Татарстану. Відкрийте Яндекс-карту та виміряйте відстань від Іркутська до Казані (це понад 3,5 тисячі кілометрів. — Ред.). Після чого продовжуйте захоплюватися: спочатку — величчю країни, а потім — недолугістю управління нею…».

Переглядів: 4183

Лікують не лише ліки

Наше сьогоднішнє життя — то практично безперервний стрес, який нікому не додає здоров’я. Під особливим прицілом — люди поважного віку, яких тривожать усілякі болячки. Щось негаразд — викликаємо «швидку».

На щастя, приїздить вона швидко, навіть якщо люди попросили порятунку з віддаленого хутірця чи невеличкого села. У сумках медиків завжди є все необхідне для надання невідкладної допомоги. Втім, що не кажіть, а піднімають на ноги не лише ліки, а й увага та чуйність самих медиків, їхня підтримка.

Тож висловлюємо вдячність працівникам міжрайонного Центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф, який очолює лікар вищої категорії із 40-річним стажем Михайло Костянтинович Шевченко.

Переглядів: 897

То якою мовою говорила Проня?

Про ідентичність та історичні випадковості

Нещодавно одесит Віктор Мисливець поширив у соцмережах цікаву інформацію про фільм «За двома зайцями». Колись на найвищому рівні було вирішено знищити всі його україномовні копії. Адже мова мала принципове значення для сприйняття стрічки глядачами.

Одесит пояснює: «Коли цей фільм дивляться російською, то глядач сприймає його так: усі нормальні, позитивні персонажі (мешканці київського Подолу) — російськомовні і розмовляють вони нормальною росі-йською. А на їх тлі — тільки смішні, негативні, дурнуваті персонажі, Проня Прокопівна і Голохвастов, розмовляють суржиком (испорченным русским языком) і цим ілюструють деградацію нормального «русского киевлянина», його рух у бік українства. Якщо ж дивитися цей фільм українською, то картина діаметрально протилежна: всі нормальні, позитивні персонажі (мешканці київського Подолу) — винятково україномовні, а на цьому тлі лише смішні, пародійно-негативні, недолугі у своїх спробах зросійщення — Проня, Голохвастов і Сєркови — виділяються серед решти українців своїм суржиком (зіпсованою українською мовою)...».

Переглядів: 547

Паркувальні місця для... дитячих візочків

Мінрегіон має намір зробити обов’язковим облаштування у громадських місцях спеціально обладнаних місць для дитячих візків.

Уже зараз активно вивчається можливість та ініціюється внесення відповідних змін до державних будівельних норм, щоб у громадських місцях проєктувалися спеціально обладнані майданчики для дитячих візочків. Зокрема: біля лікарень, поліклінік, шкіл, дитячих садків, торговельно-розважальних центрів, супермаркетів, кафе, ресторанів та інших людних закладів. Це, наголошується, не завдасть особливого клопоту власникам, а для батьків буде особливою зручністю. Така практика існує в багатьох країнах Європи та світу.

Переглядів: 717

І вертути, і ковбаси, й чумаки на возі

Із 158 заявок, поданих на загальнодержавний конкурс культурно-мистецьких проєктів «Малі міста — великі враження-2019», журі визнало кращими 74, серед яких вісім переможних — з Одещини! До слова, це найбільше з-поміж інших областей (стільки ж у львів’ян).

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів від 10 липня цього року, проєкти-переможці отримають кошти на умовах співфінансування (70% виділить уряд, а 30% повинні вкласти самі громади).

Головною умовою участі в конкурсі став критерій можливості втілення Проєктів на постійній, регулярній основі, аби довкруж кожної ідеї згодом розвинулося ще кілька напрямків — туризм, перевезення, харчування, проживання, торгівля, послуги. Усі вони разом спроможні дати поштовх для економічного розвитку територій.

Переглядів: 539

Вакцинуйтеся до першого дзвінка

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ, впродовж 30-го тижня 2019 року на кір у нашій державі захворіли 214 осіб — 110 дорослих і 104 дитини.

За словами медиків, влітку простежується зменшення кількості захворювань, але з початком навчального року знову зростає, тому важливо захистити дітей, зробивши до 1 вересня щеплення, яке є єдиним надійним захистом від кору.

Із 19 до 26 липня найбільше нових випадків кору зареєстровано у Києві (28 інфікованих: 17 дорослих та 11 дітей), Київській (відповідно, 21, 12, 9), Хмельницькій (18, 6, 12), Одеській (17, 7,10) та Вінницькій (17, 6, 11) областях.

Переглядів: 511

Гранти на підтримку «соціалки»

13 об’єднаних територіальних громад Одещини відібрані для участі в проєкті Японського фонду соціального розвитку, мета якого — допомогти їм надавати своїм жителям якісніші соціальні послуги. Переможуть лише 10 заявок.

На реалізацію проєкту для цих десяти ОТГ нашої області фонд через Міжнародний банк реконструкції та розвитку виділяє 2 мільйони 850 тисяч доларів США.

На першому етапі за участю залучених експертів відбудеться аналіз того, на якому рівні в кожній конкретній громаді організоване надання соціальних послуг, які є потреби та як їх можна задовольнити за допомогою грантових коштів. Йдеться про розбудову соціальної сфери, зокрема про підтримку літніх самотніх людей, дітей і дорослих з інвалідністю, допомогу родинам, які опинилися в кризовій життєвій ситуації, відкриття центрів реабілітації, кімнат-хоспісів тощо.

Наразі у громадах проходять сходи та збори, на яких обговорюються найболючіші та найнагальніші проблеми, на які варто передусім спрямувати грантові кошти.

Переглядів: 547

Тепліший, ніж зазвичай

Український Гідрометеорологічний центр (https://meteo.gov.ua) зробив прогноз середньої місячної температури та кількості опадів на серпень 2019-го.

Отож, за розрахунками фахівців, останній місяць нинішнього літа буде на 1,5—2,0°С теплішим від середніх багаторічних значень. Місячна кількість опадів очікується 36—84 мм, у Карпатах – 104—122 мм, що відповідає цій порі.

Нагадали в Гідрометцентрі і коротку кліматичну характеристику серпня. Так, його середня температура становить 17—20°С. У південних областях та в Приазов’ї місцями 21—23°С, у Карпатах та горах Криму — 11—16°С. Абсолютний максимум для цього місяця 42°С (в гірських районах +33°С), абсолютний мінімум 1—7°С тепла (в західних, північних, східних та Запорізькій областях місцями 0—2°С морозу).

Переглядів: 507

Не та фета

Українські виробники сиру із 2023 року не зможуть використовувати назву «фета» через прописані в Угоді про асоціацію з ЄС умови.

Річ у тім, що «фета» є захищеною географічною назвою. Виготовленням цього сиру в Україні наразі займаються 20 підприємств, через три роки вони мусять відмовитися від цієї назви, йдеться у повідомленні «Географічних зазначень в Україні» — фінансованого Європейським Союзом проєкту, який реалізується впродовж 2017—2020 років і покликаний допомогти нашій країні розробити систему позначення товарів з властивостями та репутацією зумовленими переважно місцем походження.

Переглядів: 632

Де живе Коза-дереза?

В Одеському зоопарку, який останнім часом досить креативно працює з відвідувачами, цікаво й змістовно пройшло свято вихідного дня, під назвою «Український дворик».

Гостей того дня зустрічали запрошені аніматори, вбрані в українські костюми. Хто ж із діток чи дорослих прийшов у вишиванці — отримував на згадку симпатичний сувенір.

Для учасників свята організатори підготували цікаві ігри, конкурси та веселий хоровод на традиційному для українського села дворику, по якому поважно ходять гуси та індики, полохаючи курей.

Переглядів: 510

Як позбутися цвілі

Якщо у вашому домі часто з’являється цвіль, сайт ukrainians.today пропонує один з ефективних способів позбутися цієї неприємної проблеми.

Йдеться про спрей, який містить лише один інгредієнт — олію чайного дерева.

Отже, вам знадобляться: пульверизатор, 2 чайні ложки олії чайного дерева та дві склянки води.

Змішавши олію чайного дерева з водою і вливши суміш у пульверизатор, розпорошіть її на всі зони, де з’являється грибок. Дайте підсохнути і висушіть за допомогою рушника. Результат, запевняє сайт, вас здивує.

Переглядів: 492

Жартома

Про штатні одиниці 

Баран образився на Цапа
(у того більшою зарплата)
й Ведмедю скаргу написав,
де все детально описав:
що він щоденно б’є в ворота
(почесна і важка робота),
а Цап, буває, часто-густо
краде доручену капусту.
тому слід Цапа покарати,
а саме — зрізати зарплату.
 
Ведмідь ту скаргу прочитав
і так Барану відказав:
«Що ти, що він —
нуль у квадраті,
нікчемні ваші результати,
та є у штаті «одиниці»,
які заповнити годиться.
Тому і мушу вас тримати,
а слід було б мітлою гнати!».

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net