№ 52 (22071) середа 10 липня 2019 року

Переглядів: 672

Особиста мужність і партнерська підтримка

7 липня, у День Військово-Морських сил України Президент Володимир Зеленський відвідав Одесу, щоб привітати моряків зі святом й ознайомитися з ходом міжнародного командно-штабного навчання «Сі бриз-2019».

На честь професійного свята на всіх кораблях були підняті державні прапори. У небі кружляли вертольоти зі стягами України та ВМС. Була виконана також програма десантування: з літака в море вистрибнули парашутисти, яких з води евакуювали військові катери та вертоліт.

Володимир Зеленський привітав моряків зі святом і наголосив: «Наша спільна мета — це сильні, оснащені сучасними кораблями, озброєнням і технікою Військово-Морські сили України. На цьому шляху ми відчуваємо вагому підтримку з боку наших міжнародних друзів і партнерів, які сьогодні стоять з вами в одному строю». Він нагадав, що під час його візиту до Канади досягнуто домовленості про посилення співпраці двох країн в оборонній сфері. «Сьогодні міністр оборони Степан Полторак предметно обговорить конкретні кроки цієї співпраці», — сказав Володимир Зеленський.

Переглядів: 637

Морський компонент і стандарти НАТО

Триває багатофункціональне українсько-американське навчання «Сі бриз-2019». Головними його особливостями є масштабність та унікальний формат, адже військовослужбовці національного флоту спільно з партнерами виконують завдання за стандартами НАТО на морі, на суходолі, у повітрі та під водою.

Ми на борту флагмана ВМС ЗС України — фрегата «Гетьман Сагайдачний». Цими днями екіпаж головного українського корабля під час навчань у морі відзначив 26-у річницю підйому на ньому прапора Військово-Морських сил України.

Про участь «Гетьмана Сагайдачного» у «Сі бриз-2019» розповідає його командир капітан 2-го рангу Олексій КОРЕЦЬКИЙ:

— Організаційно фрегат належить до групи 365.1.1. Це — міжнаціональна тактична група великих ударних кораблів, куди входять есмінець ВМФ США «Карні», корвет ВМС Румунії «Себастьян», корвет ВМС Болгарії «Бодри», «Гетьман Сагайдачний» та корабель морської охорони Державної прикордонної служби України.

— Які завдання має «Гетьман Сагайдачний» у цьому навчанні?

Переглядів: 598

Такий ось вердикт

Суд визнав невинуватими у заволодінні бюджетними коштами міського голову Одеси Геннадія Труханова та інших фігурантів його справи. Відповідний вирок 9 липня оголосив Малиновський райсуд Одеси, повідомляє www.pravda.com.ua.

Суд дійшов висновку, що слідство та прокуратура не довели наявність умислу на заволодіння коштами та зловживання владою.

Разом із Геннадієм Трухановим у заволодінні коштів місцевого бюджету обвинувачували його заступника Павла Вугельмана, голову комісії з питань комунальної власності Василя Шкрабая, директора департаменту комунальної власності Олексія Спектора, представників фірм, причетних до продажу, Петра Загодіренка та Ігоря Кравченка, оцінщицю майна Галину Богданову.

Суд вважає, що неможливо визначити вартість будівлі, за яку, за версією слідства, міська рада переплатила в два рази. Через це не встановлена шкода, яку міг завдати злочин.

Переглядів: 559

Поговорити треба...

Після скандального анонсу такого собі телемосту «Треба поговорити» між нашим каналом NewsOne і російським пропагандистським ресурсом «Росія 24» Президент України Володимир Зеленський сказав очільнику РФ Володимиру Путіну, що готовий з ним зустрітися в компанії з Дональдом Трампом, Терезою Мей, Ангелою Меркель та Емманюелем Макроном.

«Хочу звернутися до президента РФ Володимира Путіна: треба поговорити? Треба! Давайте обговоримо, чий Крим і кого там нема на Донбасі! Компанію для розмови пропоную таку: я, ви, президент Сполучених Штатів Дональд Трамп, прем’єр Великої Британії Тереза Мей, канцлер ФРН Ангела Меркель, президент Франції Емманюель Макрон», — заявив у відеозверненні Володимир Зеленський.

Він також висловив думку, що «Олександр Григорович Лукашенко із задоволенням прийме нас в Мінську. Ми не змінюємо і не відмовляємося від жодних дипломатичних форматів! Ми пропонуємо поговорити, адже треба ж поговорити, правда?!».

Переглядів: 4166

Кримський дім об’єднує серця

У рамках культурно-соціального проєкту «Кримський дім об’єднує серця» 11 та 12 липня в Одесі вперше відбудуться кримські дискусії, літературні читання і концерт відомих кримських музикантів.

Завтра, 11 липня, 19.00 —21.00: концерт Усеїна Бекірова, відомого кримськотатарського музиканта, джазового піаніста, композитора, аранжувальника, саунд-продюсера, та етно-джазової співачки Айсель Баліч; літературні читання та презентація першої українсько-кримськотатарської антології «Кримський інжир» за участю кримських поетів Аліє Кенжалієвої та Сеяре Кокче й українського письменника Сергія Аркуши

Місце проведення: вул. Рішельєвска, 33, Urban Music Hall.

Переглядів: 4167

За повернення, але без автономії

Більшість українців підтримує повернення окупованих територій на сході держави під контроль України. Про це повідомила директорка Фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна, презентуючи в «Укрінформі» результати загальнонаціонального опитування, проведеного спільно з Центром Разумкова.

«Щодо політичного майбутнього територій «ДНР» та «ЛНР», то більшість громадян України віддають перевагу варіанту повернення окупованих територій на довоєнних умовах — 54%. Ще 17% респондентів хочуть, щоб ці території повернулися до України, але отримали більше незалежності від Києва. Варіант автономії у складі України підтримують лише 12% українців, найбільше — на сході країни, але це лише 23%», — сказала Ірина Бекешкіна.

Переглядів: 637

А як у громадах малечі?

Представники управління з дотримання прав дитини та сім’ї секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, повідомляється на сайті омбудсмена (www.ombudsman.gov.ua), здійснили моніторингові візити до Красносільської сільської та Авангардівської селищної об’єднаних територіальних громад, аби з’ясувати, як там забезпечується дотримання прав неповнолітніх, на освіту, охорону здоров’я, соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Фахівці управління поспілкувалися з керівництвом ОТГ та працівниками відповідних структурних підрозділів, відвідали дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади, установи охорони здоров’я та соціального захисту, розташовані на території об’єднаних громад.

Переглядів: 4321

П’ята президентська симфонія — еволюційна

«Засватана дівка — всім до вподоби!». Так і з українською демократією. Такої величезної черги в український парламент за всю історію України ще не було: претенденти йдуть лавами — хто через партійні списки, а хто мажоритарно — прагнуть потрапити у Верховну Раду, а це явна ознака росту позитивних очікувань.

Щоправда, не всі з претендентів — чи вони з числа 30% прихильників Володимира Зеленського, чи із 14% тих, хто голосував за Юлію Тимошенко, чи із 12% прихильників Юрія Бойка і так далі — здатні подякувати «не злим тихим словом» п’ятому Президентові України Петру Олексійовичу Порошенку, тій людині, яка найбільше посприяла тому, щоб «дороги» на київський Олімп були широко відкриті молодим і щоб у Раді шанувався досвід старіших політиків, якщо вони того гідні.

Оскільки парламент нагадує собою симфонічний оркестр, а симфонічна музика охоплює майже всі інструментальні жанри — від великих до малих п’єс, а на першому місці тут — симфонія і складається вона з чотирьох контрастних частин, — то розглянемо ці частини демократичної симфонії Петра Порошенка, як вони були об’єднані ним за п’ять років у єдину за задумом державотворчу композицію.

Переглядів: 4176

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ ІНФОРМУЄ

ПОСТАНОВА

5 липня 2019 року
м. Київ         №1495

Про зміни
в складі окружних виборчих комісій
з виборів народних депутатів України на позачергових виборах
народних депутатів України

21 липня 2019 року

Розглянувши подання суб’єктів подання кандидатур до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року про заміну членів окружних виборчих комісій, витяги з протоколів засідань окружних виборчих комісій щодо відмови членів цих комісій скласти присягу, відповідно до пункту 1 частини другої статті 13, частин першої — третьої, п’ятої — сьомої статті 26, частин п’ятої — сьомої, десятої, одинадцятої статті 27, пунктів 2, 8 частини третьої, частин четвертої, п’ятої, сьомої, десятої статті 37, частини другої статті 107 Закону України «Про вибори народних депутатів України», керуючись статтями 11 — 13, пунктами 1 — 3, 17 статті 19 Закону України «Про Центральну виборчу комісію», Центральна виборча комісія

п о с т а н о в л я є:

 1. Внести зміни до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, утворених відповідно до постанови Центральної виборчої комісії від 31 травня 2019 року № 919 «Про утворення окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року» (зі змінами), згідно з додатками 1 — 16.
 2. Окружним виборчим комісіям з виборів народних депутатів України, до складу яких вносяться зміни, поінформувати громадян про такі зміни у визначений цими комісіями спосіб.
 3. Цю постанову разом з належним додатком надіслати відповідним регіональним друкованим засобам масової інформації для опублікування у семиденний строк від дня її прийняття, а також у двох примірниках окружним виборчим комісіям з виборів народних депутатів України.
 4. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.
Голова Центральної виборчої комісії
Т. СЛІПАЧУК.
Переглядів: 4278

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ ІНФОРМУЄ

Центральна виборча комісія повідомляє про відкриття поточних рахунків виборчих фондів кандидатів у народні депутати України станом на 7 липня 2019 року

Центральна виборча комісія повідомляє про відкриття поточного рахунку виборчого фонду кандидата у народні депутати України, який балотується в одномандатному виборчому окрузі № 133.

Реквізити поточного рахунку:

 • Отримувач: виборчий фонд Басюка Юрія Олексійовича.
 • Реєстраційний номер облікової картки платника податку: 3078324257.
 • Банк отримувача: відділення № 26, ПАТ «БАНК ВОСТОК», м. Одеса.
 • Код банку отримувача (МФО): 307123.
 • Рахунок отримувача: 26438010284786.
Переглядів: 645

З другої спроби

Одеська облдержадміністрація затвердила висновок щодо відповідності Конституції та законам України проектів рішень Андрієво-Іванівської, Левадівської та Скосарівської сільських рад Миколаївського району про добровільне об’єднання їхніх територіальних громад.

До нової ОТГ увійдуть села Андрієво-Іванівка, Левадівка, Каховка, Скосарівка, Богданівка та Веселе.

Це перша об’єднана громада на території Миколаївського району. І це вже друга, цього разу — вдала, спроба жителів згаданих сіл об’єднатися. Вперше активісти звернулися до ОДА з відповідними документами ще в жовтні 2018 року, однак висновку не отримали. Втім, рук не опустили, а цілеспрямовано розпочали процедуру об’єднання заново. Вдруге документи подали 14 травня нинішнього року.

На тепер в Одеській області створено 32 ОТГ, в чотирьох з яких 30 червня відбулися перші вибори.

Переглядів: 4161

Знають, що згуба, але...

В Україні курять близько 8,2 мільйона осіб (23% населення), з яких 40% — чоловіки і 9% — жінки.

Комерційний директор соціологічної агенції Kantar Світлана Винославська, озвучивши на брифінгу ці цифри, наголосила: «Щороку понад 85 тисяч наших співвітчизників помирають від захворювань, пов’язаних з палінням».

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net