Переглядів: 523

Разом ми сильніші

1 липня в Одесі стартувало українсько-американське навчання «Сі бриз»—2019

В урочистій церемонії відкриття спільного вишколу взяли участь командувач Військово-Морських сил Збройних сил України адмірал Ігор Воронченко, кері-вник навчання від США капітан 1-го рангу Метью Ліман, керівник навчань від української сторони контр-адмірал Олексій Неїжпапа, міський голова Одеси Геннадій Труханов, виконувачка обов’язків голови Одеської обласної державної адміністрації Світлана Шаталова, перший заступник голови Одеської обласної ради Олег Радковський.

Цього року у «Сі бризі» беруть участь кораблі та підрозділи України, Сполучених Штатів Америки, Болгарії, Великої Британії, Греції, Грузії, Данії, Італії, Латвії, Естонії, Канади, Литви, Молдови, Норвегії, Румунії, Польщі, Франції, Туреччини та Швеції — разом 19 держав. Загальна чисельність особового складу — понад три тисячі осіб. У морській частині навчання будуть задіяні 28 кораблів і катерів. Уперше за всю історію цього вишколу до нього долучиться американський катамаран — швидкохідний транспортно-десантний корабель USNS Yuma. У повітряній частині буде задіяно 27 літальних апаратів.

Основні цілі навчання:

 • підготовка багатонаціональних сил щодо проведення операції з безпеки у кризовому регіоні із зосередженням зусиль на елементах протичовнової, протикатерної, протиповітряної оборони, прибережні річкові операції, захист важливих об’єктів інфраструктури, протимінні дії, морські операції з перехоплення;
 • відпрацювання за стандартами НАТО дій багатонаціональних штабів та сил під час проведення міжнародної операції зі встановлення та забезпечення зони безпеки судноплавства у кризовому районі;
 • відпрацювання взаємодії з кораблями та підрозділами інших країн під час проведення операції багатонаціональних сил;
 • відпрацювання спільних дій та взаємозв’язку ЗМІ щодо просування питань регіональної безпеки у Чорноморському регіоні.

Новація нинішнього вишколу — відпрацювання річкового елементу. За легендою, ворожі сили намагатимуться заблокувати вихід до моря із ріки Дунай. Корабельно-катерний склад Морської охорони отримає завдання забезпечити супроводження транспортних циві-льних суден через гирло Дунаю до Чорного моря. У цьому навчальному елементі будуть задіяні винятково сили Морської охорони Держприкордонслужби.

До присутніх зі словами привітання звернувся командувач ВМС України адмірал Ігор Воронченко:

«Шановні друзі! Ми раді знову бачити вас в Одесі, запрошую до нас, в Україну. В цьогорічному навчанні «Сі бриз»-2019 беруть участь представники збройних сил 19 країн. Уже проведено низку підготовчих заходів, відбулися планувальні конференції, а також напрацювання компонентів для проведення навчання. Разом ми вже провели велику роботу, і я дуже вдячний за всі зусилля з нашого і з вашого боку щодо якісної підготовки маневрів. Ми приступаємо до активної фази навчання. Це комплекс заходів, які відпрацьовуватимуться на морі, на суходолі і в повітрі, зокрема елементів операції щодо безпеки в Чорноморському регіоні.

Це наша спільна відповідь отим архітекторам-ідеологам гібридного втручання в Україну і взагалі в Чорноморський регіон. На жаль, сьогодні від них виходить загроза тероризму, загроза втручання у внутрішні справи країн Чорноморського регіону і загроза територіальної цілісності України, Грузії та Молдови.

Після подій листопада минулого року світ опинився на межі розпалювання нової кризи в регіоні. Мені дуже важко перебувати тут у залі, коли мої підлеглі — 24 моряки — утримуються у полоні у того страшного звіра, який становить небезпеку для всього людства.

Наш президент звернувся до лідера Російської Федерації з такими словами: «Відпустіть дітей до своїх батьків». Я хочу додати: виконайте рішення Міжнародного трибуналу! Вже минув тиждень, а військові моряки й далі перебувають у полоні Російської Федерації. Ми вже звикли до таких вибриків Кремля, які він підносить нам в Азовському морі, у Керченській протоці, в Чорному морі. Мене дивує, що напередодні наших навчань ми отримуємо повідомлення щодо закриття певного району в Чорному морі. То я хочу звернутися до командувача військово-морських сил Росії і до командувача Чорноморського флоту: ну ви нас дивуєте, але ж ви дивуєте й інших. Чесно-відверто кажучи, це вже смішно і по-дитячому. Ми були готові до таких викликів, провели перепланування і будемо діяти в інших районах, бо не означає, що Чорне море — море Російської Федерації, а Азовське море — це внутрішнє море Росії.

Ми вдосконалюватимемо навики щодо підвищення спільної взаємосумісності і спільного виконання завдань на морі, на суші, в повітрі між країнами-партнерами й Україною. Я впевнений, що наші зусилля допоможуть зробити ще один крок для підвищення безпеки в Чорноморському регіоні.

Бажаю всім учасникам навчань гарного настрою, віри в перемогу, підвищення свого вишколу на морі, в повітрі і на суші. Перемога буде за нами! Дякую».

Зі свого боку керівник навчань від американської сторони капітан 1-го рангу Метью Ліман наголосив:

«Нові виклики — це саме те, чому ми вчимося протидіяти у злагодженій команді багатонаці-ональних сил. Тому, які б нам не створювали перепони недружні сили, ми маємо свою відповідь-девіз: «Разом ми сильніші».

Як і торік, маневри відбуватимуться в північно-західній частині Чорного моря, в портах, аеропортах і на полігонах Одеської та Миколаївської областей.

Володимир ГЕНИК.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net