Переглядів: 496

Чорний день для села Чорна

Уранці 1 липня в селі Чорна Окнянського району в приватному будинку живцем згоріли четверо дівчаток віком від одного до двох рочків.

Уже тріщав шифер, а з-під вхідних дверей виривався дим, коли збіглися сусіди, які знали, що в помешканні є діти і дві жінки. Люди повибивали вікна й відчинили двері, тим самим давши вогню повну волю.

У палаючій хаті перебували лише діти, до яких ніхто не зміг добратися, а їхні матері-одиначки, до того ж близькі родички (одній 19, другій — 23), спали на городі, рятуючись від нічної задухи. Звечора вони нібито хильнули зайвого.

Рятувальникам вдалося швидко приборкати вогонь, але дітки вже були без ознак життя. Тіла трьох з них знайшли в кімнаті, ще одна дворічна дівчинка лежала в коридорі, можливо, намагалася вибратися із задимленої хати.

Батько двох загиблих дівчаток сказав на камеру, ніби виправдовуючись, що він тут ні при чому, бо з їхньою матір’ю вже рік не живе. Втратив він тієї ночі і своїх доньок, і двох племінниць — дітей двоюрідної сестри.

На згарищі працювали експерти, які з’ясовували причину пожежі. Найімовірніше, що це замикання в електромережі.

У поліції тепер мають з’ясувати, чи потрапляли ці дві родини в поле зору соціальних служб і чи все вони зробили, аби не сталося трагедії.

В Офісі Президента України прокоментували трагедію у Twitter: «Одне з перших завдань для нового очільника Одеської ОДА — взяти під особистий контроль з’ясування причин цієї трагедії та унеможливлення по-дібних випадків у майбутньому».

Того чорного дня заступник голови обласної державної адміністрації Віталій Свічинський прибув у Чорну, де провів виїзну нараду з представниками районної влади, ОТГ, сільськими головами, місцевими медиками, правоохоронцями та працівниками служби надзвичайних ситуацій. «Ми повинні швидко реагувати на зміни в суспільстві, намагатися запобігати небезпечних ситуацій, а не лише ліквідовувати їх наслідки. Необхідно, найперше, підвищувати ефективність роботи служб у справах дітей та центрів соці-альних служб для сім’ї, дітей та молоді на місцях, посилювати догляд і контроль за неповнолітніми, покращувати виховну роботу з батьками», — наголосив він.

Начальник служби у справах дітей ОДА Володимир Самборський доповів, що очолюваний ним підрозділ здійснює загальний контроль за умовами утримання та виховання дітей, а фахівці на місцях повинні постійно супроводжувати сім’ї, які перебувають у групі потенційного ризику. Вони ж сьогодні, в чому їх звинувачують, здебільшого зайняті кабінетною роботою, замість того, щоб тримати на контролі кожну проблемну родину, де є діти, відвідуючи їх, знати, що вони їли, чи не захворіли, чи не залишалися без догляду, розпитувати про це сусідів тощо.

У США, наприклад, дитину відберуть і передадуть до прийомної родини, якщо вона залишилася без батьківського догляду довше 15 хвилин, а чи з нею недобре повелися. Там цей механізм узаконено і чітко відпрацьовано. Сусіди чи й сторонні люди вважають своїм обов’язком повідомляти поліцію про кожне порушення, що стосується неповнолітніх. І реакція є миттєвою.

До речі, там на дітей держава взагалі не платить, водночас гарантуючи їм соціальну підтримку і порятунок, якщо батьки не справляються з покладеними на них обов’язками.

У нас же, і це не є секретом, дехто народжує для того, щоб отримувати від держави щомісячні виплати, які з кожним роком збільшуються, чим ми дуже пишаємося, визнаючи вагомим соціальним досягненням.

Ми багато говорили про соці-альних кураторів, яких варто призначати для кожної проблемної родини й оплачувати їхню роботу, про передачу дітей до прийомних родин. Якщо десь щось у цьому сенсі й робилося, то можете собі уявити, як розтягувалося у часі.

Навряд чи хтось із чиновників і цього разу буде покараний, бодай адміністративно, за чотири втрачені маленькі життя, адже провини ніхто за собою не відчув, принаймні, привселюдно її не визнав. Заламувала руки перед камерами репортерів хіба що сусідка, яка нібито не раз попереджала недбайливих матерів, які, по суті, й самі ще діти, що викличе комісію, аби малечу від них забрали. Нині вона дуже шкодує, що не довела справи до кінця, бо ті слізно просили не робити цього, можливо, побоюючись не так за дітей, як за те, що не платитимуть «дитячих», на які жили і які пропивали.

Як відреагували на трагедію у Чорній соціальні мережі? Досить байдуже, можна сказати, люди нічим не були особливо здивовані, бо чи не щодня у нас трапляється якась біда. Так, за повідомленням рятувальників, напередодні на Хмельниччині у вогні загинув трирічний хлопчик, кількома днями раніше — п’ятилітня дівчинка. Лише у червні вода забрала життя 42 українських дітей…

Ми звикли до чорних днів?

Ніна Залевська.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net