Переглядів: 510

Глобальна проблема

Пластикова пошесть

Учасники саміту G20 уклали першу міжнародну угоду зі скорочення пластикових відходів у Світовому океані.

У документі сформульовані загальні для всіх правила щодо боротьби з пластиковим забрудненням і прописані конкретні заходи, передбачені підтримка інновацій у цій галузі та поліпшення наукових методів аналізу і спостереження. Виконання угоди підписанти здійснюватимуть на добровільних засадах, а раз на рік випускатимуть звіт про досягнення у боротьбі з пластиковими відходами.

У японському відділенні Greenpeace заявили, що досягнута угода — лише перший крок до вирішення проблеми і що недостатньо розраховувати тільки на добровільні дії. Природоохоронці вважають, що необхідно прийняти обов’язкові для всіх правила поводження з пластиковими відходами з чітко прописаними цілями та планом дій.

Як відомо, забруднення пластмасами стає дедалі серйозні-шою світовою проблемою, особливо після того, як Китай та деякі інші країни заборонили імпорт пластикових відходів з-за кордону. Після цієї заборони багато держав, включаючи Японію, гостро відчули проблему нагромадження цих відходів у себе вдома.

День без поліетилену

Учора, 3 липня, з нагоди Міжнародного дня відмови від пластикових пакетів відбулася всеукраїнська кампанія «День без поліетилену».

Акцію організували Програма розвитку ООН в Україні спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України, міжфракційним об’єднанням депутатів «Зелена енергія змін» та Zero Waste Alliance Ukraine. Мета — привернути увагу суспільства до проблеми надмірного споживання одноразових пластикових виробів та, як наслідок, непоправного забруднення довкілля відходами, а також сприяти популяризації доступних екологічних рішень на заміну пластику серед споживачів торгівельних мереж, супермаркетів та магазинів роздрібної торгівлі.

Серед учасників акції, а їх було більше сотні, — мережа супермаркетів «АШАН», магазини компанії VolWest Group (SPAR, «Наш край»), мережа хімчисток KIMS, магазини, кав’ярні, аптеки, їдальні навчальних закладів, заклади охорони здоров’я, виробники товарів, онлайн-магазини, IT-компанії, громадські організації, благодійні фонди тощо.

Пластикові пакети, а також пластик одноразового використання (пляшки, соломинки, упаковка для їжі) — найпоширеніші відходи, які внаслідок недбалої поведінки людей потрапляють у довкілля і завдають значної шкоди екосистемі планети. Згідно з даними Програми ООН з нав-колишнього середовища, у 2015 році більше 50 відсотків відходів пластику в світі становила саме упаковка. Щорічне використання пластикових пакетів сягає п’яти трильйонів одиниць, яких було б достатньо, щоб вкрити територію, вдвічі більшу за Францію.

Через легкість та кулеподібну форму поліетиленові пакети масово опиняються в живій природі та водоймах, а для їх роз-кладання потрібно тисячі років.

Пластик безпосередньо завдає шкоди близько 600 морським видам. Згідно з дослідженнями, до 2050 року 99% морських птахів споживатимуть пластик, а в світовому океані буде більше пластику, ніж риби.

Наразі понад 60 країн світу впровадили заходи щодо скорочення використання пластику, і в першу чергу — поліетиленових пакетів.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net