Переглядів: 586

Дюк учивсь ярмаркувати

Нашу Одесу, яка в туристичний сезон стає літньою столицею країни, здається, нічим не здивувати. Нікого не збило з ніг і те, що із 26 по 30 червня довкруж па-м’ятника Дюку розклався… Сорочинський ярмарок.

Ні, на Полтавщині його не відмінили: як і годиться, у Сорочинцях він традиційно відбудеться у серпні. Одеський варіант – це додатковий проєкт, якщо хочете – комерційний, який цього року проводиться в рамках фестивалю «Хочу в Одесу».

«Одеса нам не чужа», – наголошували гості з Полтавщини. Сто сімдесят років тому в ній побував Микола Гоголь, який зізнався: «Тут я можу дихати!». А ми, казали полтавчани, привезли до Одеси дух гоголівських часів, його улюблений Сорочинський ярмарок з народними пісенними, музичними й танцювальними колективами, з неповторними гоголівськими героями.

Розпочався Сорочинський ярмарок з ходи персонажів з однойменної повісті Миколи Гоголя. На чолі колони на бричці їхав «сам Микола Васильович», роль якого виконував актор Полтавського драматичного театру ім. М.В. Гоголя Тимофій Зінченко. Під народні українські пісні творчі колективи з Одеської, Запорізької, Донецької, Харківської та Сумської областей пройшли від театру опери та балету до пам’ятника Дюку де Рішельє на Приморському бульварі. Тут, на головній сцені, й відбулося офіційне відкриття свята.

«Одеса гостинно зустріла учасників і гостей національного Сорочинського ярмарку, які приїхали з різних куточків України. Це важлива для нас подія, бо зараз Одеса є літньою столицею нашої країни. Це свято об’єднує в Одесі всю Україну», – зазначила директорка департаменту культури та туризму Одеської міськради Тетяна Маркова.

Свято продовжилося концертом, у якому взяли участь вокальні та хореографічні колективи.

Був серед них і фольклорно-етнографічний пошуковий ансамбль «Свято» (на світлині) Міньківського старостинського округу Соледарської міської об’єднаної територіальної громади Бахмутського району Донецької області, за організацію поїздки якого відповідала Мотрона Петрівна Кривошеєва.

Відомому в шахтарському краї творчому колективу вже більше трьох десятиліть. Самодіяльні артисти виконують давні й сучасні українські пісні, долучаються до численних фестивалів та конкурсів. Виступили вони і на ярмарковому концерті біля Дюка, а також у військовому шпиталі та обласному геріатричному центрі.

Із задоволенням і цікавістю гості з Донеччини прогулялися нашою сонячною Одесою, обійшовши її найвизначніші історичні місця, і навіть устигли, кажуть, похлюпатися у морі.

На ярмарку ж одеситам і численним гостям міста було запропоновано широкий вибір сувенірної продукції та товарів легкої промисловості від виробників з усієї України. Місцеві підприємці виставили сири, солодощі, здобу...

Люди пригощалися, купували на згадку сувеніри від народних майстрів, спілкувалися, під-співували артистам, пританцьо-вували. Одне слово, ярмаркували.

Яна СТАСІНА. 
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net