Переглядів: 4194

Недооцінений огірок

Користь огірків для організму людини неоціненна, попри те, що вони на 95% складаються з води. Бо ж у решті 5—6% містяться 2% цукру (глюкоза і фруктоза, крохмаль), 1,5% білка, 0,75% клітковини, ароматичні речовини. Вітаміну В2 у них більше, ніж у редисці, В1 — ніж у буряку, йоду — ніж в інших овочах.

Зауважимо, що у дрібних огірках більше аскорбінової кислоти, ніж у великих, тому найвищий вміст вітаміну С у перших і масових зборах.

В огірках є також каротин, хлорофіл, фолієва, кавова та інші кислоти. А ще — калій, фосфор, кальцій, магній, натрій, залізо, кремній, хлор, алюміній, марганець, нікель, мідь, цинк, свинець, хром, срібло, титан, кобальт, цирконій та інші речовини. Ґрунтові овочі багатші за вмістом поживних речовин, ніж тепличні. Ось вам і недооцінений огірок!

Дієтичні й лікувальні властивості мають 8—12-денні зав’язі. Високий вміст калію прискорює рух води в організмі. Огірок є сильним сечогінним засобом, видаляє набряки, знижує артеріальний тиск, попереджає дистрофічні й запальні процеси в міокарді сприятливо діє при порушеннях серцевого ритму, має також антисклеротичну, антитоксичну, болезаспокійливу, гіпотензивну, жарознижуючу, протипухлинну, послаблюючу, спазмолітичну дію.

У народній медицині використовується вся рослина. Поєднання лужних солей, калію та йоду незамінне при серцево-судинних захворюваннях і хворобах щитовидної залози. Органічні кислоти необхідні при розладах травлення, секреції шлунка і підшлункової залози, печінки, моторної функції кишечнику. Лікувальний ефект огі-рки мають при зниженій кислотності, старечих спастичних та атонічних запорах, розвитку гнильних процесів у кишечнику й дисбактеріозі. Кремній і сірка потрібні для регенерації покривного епітелію шлунково-кишкового тракту, при ерозивному гастриті і виразковій хворобі шлунка. Наявність цинку робить огірок корисним для діабетиків. Огірковий сік втамовує спрагу, охолоджує організм під час лихоманки, очищає його від шлаків, попереджає перехід вуглеводів у жири, сприяє кращому засвоєнню білків і жирів, нейтралізує кислі продукти, запобі-гає відкладенню солей.

У косметології м’якоть огірка використовується в масках, які відбілюють шкіру і роблять її пружною та еластичною.

Огіркові маски для оздоровлення шкіри обличчя прекрасно зволожують, матирують і тонізують її, видаляють зайвий жирний блиск і захищають від шкідливого впливу ультрафіолету.

Огіркові м’якоть та сік — ефективний засіб для лікування волосся і шкіри голови. Після огіркової маски волосся стає красивим, блискучим і здоровим.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net