Переглядів: 4098

Не бий мене, тату! Не лай мене, мамо!

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), уряд України та партнери ініціювали й провели у Києві першу національну конференцію «Зупинимо насильство над дітьми».

Насильство над дітьми — це глобальне проблема, яка стала очевидною лише протягом останніх двох десятиліть. Дослідження засвідчують, що близько мільярда неповнолітніх у світі щороку страждають від фізичного, сексуального, емоційного насильства або недбальства. Насильство над дітьми ставить під загрозу глобальний розвиток людства: коли малі стають його свідками або жертвами, це завдає шкоди їхньому здоров’ю, добробуту та майбутньому. Проблема насильства стосується не лише окремих дітей або сімей, а є загрозою сталому розвитку суспільства в цілому.

Дані по Україні свідчать, що ця проблема у нас залишається недооціненою. Деякі форми домашнього насильства сприймаються як соціальна норма. Згідно зі звітом ЮНІСЕФ 2018 року, 42% батьків вважають, що емоційне насилля є допустимим задля виховання. Частка тих, хто допускає застосування фізичної сили до дитини як дисциплінарного впливу, сягає 14%.

«Насильство над дітьми не можна толерувати або ігнорувати, — зазначила Оснат Лубрані, координаторка системи ООН в Україні та координаторка з гуманітарних питань. — Лідери з усього світу взяли на себе зобов’язання до 2030 року в рамках досягнення Цілей сталого розвитку зупинити насилля над дітьми. Конференція у Києві зібрала ключові сторони в Україні для досягнення цієї ж мети. Це унікальна можливість об’єднати всі зусилля, щоб захистити найцінніший потенціал України — її дітей».

«Україна бере на себе зобов’язання зупинити насильство над дітьми. Систематичний збір даних на національному рівні та наукові дослідження щодо такого насилля необхідні для того, щоб «невидиму» проблему зробити видимою. Прийняття політичних рішень щодо подолання насилля над дітьми повинно спиратися на ці дані та дослідження. Такий процес потребує координації та співпраці всіх верств суспільства. Уряд України на найвищому рівні зобов’язується забезпечити всебічну та скоординовану співпрацю для вирішення проблеми насильства над дітьми», — запевнили у нашому Кабміні.

«Насильство над дітьми можна зупинити. Як перший крок ми повинні подбати, щоб всі факти знущання над малими належно документувалися. Захист дітей є викликом для всіх нас. Системи охорони здоров’я, освіти, кримінальної юстиції, соціальних служб, правозахисні організації, медіа та бізнес — усі ми зацікавлені в тому, щоб зупинити насилля над дітьми. Лише доклавши спільних зусиль, ми зможемо знайти ефективні шляхи досягнути цієї мети», — наголосила Лора Білл, заступник голови представництва ЮНІСЕФ в Україні.

Захист дітей лежить в основі мандату ЮНІСЕФ з моменту заснування організації. Конвенція ООН про права дитини, яка є керівною й визначає роботу ЮНІСЕФ, підкреслює, що кожна дитина в усьому світі має право жити, рости і бути захищеною від усіх форм насилля. Принцип запобігання та реагування на насилля, жорстоке поводження та експлуатацію дітей є основоположним для нового стратегічного плану ЮНІСЕФ.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua