№ 45 (22064) четвер 13 червня 2019 року

Переглядів: 2501

Небезпечний прецедент

Конституційний Суд узявся за указ Президента про розпуск ВР

Вердикт суду, тим більше — Конституційного, має виконуватися. Але прийняти його треба згідно з законом, а не під тиском натовпу чи ще когось.

Конституційний суд складає іспит на те, чи є в Україні верховенство права: розгляд законності указу Президента України Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради розпочато. Враховуючи здобуте багаторічним досвідом ставлення суспільства до об’є-ктивності КСУ, майбутнє рішення — визнати указ конституційним чи неконституційним — має бути справедливим, якісно обґрунтованим, зрозумілим і, найголовніше, відповідати Основному Закону.

Поки сторони відповідали на складні запитання суддів, наводячи свої «залізні аргументи», «Укрінформ» (https://www.ukrinform.ua/) звернувся до полі-тичних експертів з проханням оцінити ймовірне рішення КСУ, яке мають оголосити не пізніше 29 червня.

Переглядів: 474

Право на компенсацію

Керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники профспілок та роботодавці підписали традиційну тристоронню угоду,  метою якої є розвиток конкурентоспроможного середовища на Одещині, офіційне працевлаштування людей, гідна оплата їх праці та соціальний захист.

Про хід виконання Програми розвитку конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва в Одеській області на 2017—2020 роки, заходи щодо збереження та подальшого розвитку промислового потенціалу регіону під час засідання тристоронньої ради, на якій було підписано угоду, доповів директор департаменту економічної політики та стратегічного планування ОДА Дмитро Радулов.

Переглядів: 646

Портове господарство:
обнадійлива тенденція,
амбітні плани

В Одесі відбувся другий міжнародний Ukrainian Ports Forum-2019, що є головною подією української портової галузі. Цьогоріч на нього з’їхалися представники 35 країн світу, щоб обговорити в експертному середовищі широкий спектр актуальних питань.

Ключові теми форуму — реформа галузі, спільні з ЄС проєкти з розвитку портової та логістичної інфраструктури. Учасники заходу — представники влади, міжнародного співтовариства, українські та закордонні інвестори, експерти й аналітики ринку — впродовж двох днів обговорювали наявні та перспективні проєкти державно-приватного партнерства у галузі, особливості перевалки ключових типів вантажів, зокрема аграрних, контейнерних, промислових, різні аспекти реалізації інвестиційних проєктів.

«Нинішній Український портовий форум значно перевершив попередній як за спектром тем, запропонованих до обговорення, так і за географією учасників. Ми бачимо великий інтерес з боку міжнародного та українського експертного товариства та маємо амбітні плани зробити Ukrainian Ports Forum ще масштабнішим — важливою міжнародною подією не лише на рівні Азово-Чорноморського басейну, а й країн Європи та Азії»,— зазначив голова Адміністрації морських портів України Райвіс Вецкаганс.

Переглядів: 569

Odesa Classics — свято для всіх!

Наповнивши Одесу вишуканими враженнями від класичної музики, промайнув п’ятий фестиваль Odesa Classics — яскраве свідчення того, що наше місто було і залишається одним з відомих музичних центрів світу й музичною колискою для своїх талановитих дітей, містом, яке не лише народжує і плекає таланти, але й приймає їх у свої обійми. Дев’ять великих концертів зірок світової класичної сцени, один з яких — під відкритим небом на Потьомкінських сходах, дві художні виставки, чотири концерти паралельної програми «Пілігрим», майстер-класи, лекції, творчі зустрічі — масштаб цьогорічного фестивалю просто вражає.

Девіз Odesa Classics «Європейському місту — європейський фестиваль» реалізується просто на очах. У концертних залах, на вулицях лунають різні європейські мови. Туристи з Австрії, Швейцарії, Німеччини приїхали до Одеси, щоб послухати зірок світового масштабу, поспілкуватися, познайомитися з нашим містом — і це вже стає своєрідним трендом. Особливість фестивалю — величезна кількість усміхнених, натхненних, творчих, культурних людей на концертах як свідчення того, що ми — частина європейської культури. Практично всі заходи відбувалися за величезної кількості слухачів-глядачів, у переповнених залах.

Переглядів: 4139

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ. ПОСТАНОВА 2

ПОСТАНОВА


10 червня 2019 року             м. Київ        № 965

Про зміни в складі окружних виборчих комісій
з виборів народних депутатів України на позачергових виборах
народних депутатів України 21 липня 2019 року

Розглянувши подання суб’єктів подання кандидатур до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року про заміну членів окружних виборчих комісій, відповід-

но до пункту 1 частини другої статті 13, частин першої — третьої, п’ятої — сьомої статті 26, частин п’я-тої — сьомої, одинадцятої статті 27, пункту 2 частини третьої, частин четвертої, сьомої статті 37, частини другої статті 107 Закону України «Про вибори народних депутатів України», керуючись статтями 11 — 13, пунктами 1 — 3, 17 статті 19 Закону України «Про Центральну виборчу комісію», Центральна виборча комісія

п о с т а н о в л я є:

Переглядів: 4151

Це так Путін йому пообіцяв?

Не вперше перед виборами бачимо по телевізору, як хтось розбиває пам’ятники комуністичного минулого. І щоразу більшість українців, у тому числі етнічних, обурюється варварським руйнуванням витвору мистецтва якогось талановитого скульптора, до рівня якого не здатний досягнути той, хто розбиває ці пам’ятники культури.

Люди, про яких нагадують нам ці пам’ятники, зробили для народу багато чого поганого і не достойні пошанування. Але навіть у парламенті представники української нації казали, що витвори мистецтва треба збері-гати, але десь в окремому місці, або залишивши на тому ж місці, почепити табличку з переліком злодіянь цих діячів.

Здавалося б, усі розуміють, що протести у вигляді руйнування праці інших, а також приниження людей киданням їх у смітники не знаходять масової підтримки серед народу, й останнім часом протестувальники поводилися культурніше. Поліція повинна не допускати ніяких руйнувань без дозвільних документів. І те, що знову перед виборами почали скидати пам’ятник Жукову в Харкові, наводить на думку, що це більше схоже на провокацію, щоб нашкодити партіям етнічних українців, які захищають свою мову від наслідків комуністичного режиму, коли всіх нас, незалежно від національності, переробляли на російськомовних.

Переглядів: 4119

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ. ПОСТАНОВА 1

ПОСТАНОВА

7 червня 2019 року             м. Київ        № 955

Про зміни в складі окружних виборчих комісій
з виборів народних депутатів України на позачергових виборах
народних депутатів України 21 липня 2019 року

Розглянувши подання суб’єктів подання кандидатур до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року про заміну членів окружних виборчих комісій, витяги з протоколів засідань окружної виборчої комісії щодо відмови члена цієї комісії скласти присягу, відповідно до пункту 1 частини другої статті 13, частин першої — третьої, п’ятої — сьомої статті 26, частин п’ятої — сьомої, десятої, одинадцятої статті 27, пунктів 2, 8 частини третьої, частин четвертої, сьомої, десятої статті 37, частини другої статті 107 Закону України «Про вибори народних депутатів України», керуючись статтями 11 — 13, пунктами 1 — 3, 17 статті 19 Закону України «Про Центральну виборчу комісію», Центральна виборча комісія

п о с т а н о в л я є:

Переглядів: 4566

«Мовою джерельною батьківського краю»

До славного ювілею славної поетки Надії Мовчан-Карпусь

Відома поетеса національного гарту, наша землячка Надія Мовчан-Карпусь, — без перебільшення, одна з найзнаковіших постатей у царині дитячої літератури в Україні. Коли 2003 року в одеському видавництві «Друк» вийшла її книжка «Сонячне коло», вона одразу ж посіла провідне місце в цій письменницькій царині, поставивши авторку в ряд найталановитіших українок, які творять національну духовність в умовах постійного русифікаторського тиску.

Сьогодні, у свій ювілей, знана поетка і патріотка разом зі своїми читачами оглядають пройдену ними путь. І не помилимося, коли скажемо, що вона була гідною, не заплямованою всілякими політичними присядками-кніксенами, про що говорять її звання осавула Чорноморського козацького війська, кавалера міжнародного ордена Лицарської звитяги, лауреата премії імені Степана Олійника та обласного літературного конкурсу «Хвилі моря і степу» — за вже згадану унікальну в нашому красному письменстві збірку для дітей «Сонячне коло». Це видання, переконаний, — найяскравіше поетичне явище старту нинішнього тисячоліття у дитячій літературі.

Переглядів: 522

До глибин регіональної історії

Кафедра історії та етнографії України Одеського національного політехнічного університету, маючи у своєму доробку багато важливих ініціатив, знову виступила з новаторським починанням: відкрила магістратуру за науково-ос-вітньою програмою «Регіональні історії України».

Ціль вивірено точно. У громадян незалежної України неабияк зріс інтерес до правдивої історії свого краю, рідного міста чи села. З’являються нові й нові краєзнавчі книжки та музейні кімнати. Потенціал ентузіастів значний, але бракує фахівців, здатних на науковому рівні організувати цю роботу. На їх підготовку і спрямована ця програма.

Магістри вивчатимуть різноманітні проблеми історії регіонів, методології регіональних досліджень, музеєзнавство та архівознавство. При цьому вони отримуватимуть навички, необхідні для написання локальних історій, а також набудуть компетентності за обраним фахом для роботи у наукових установах, музеях, органах державної влади, місцевого самоврядування та громадських організаціях, діяльність яких спрямована на вивчення специфіки регіонів та збереження їх культурної спадщини.

Переглядів: 4179

Краща університетська шестірка

Шість українських вишів потрапили до рейтингу 1000 найкращих університетів світу за версією The QS World University Rankings.

Згідно з рейтингом, опублікованим на сайті QS TopUniversities, 481-у позицію посідає Харківський університет ім. Каразіна (торік — на 401—410-й).

На позиції 531—540 — Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка (у 2018-у — на 411—420-й).

Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут ім. Сікорського» обійняв 601—650-у позицію (торік — 501—550-а).

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», як і в 2018-у на 701—750-й позиції.

Цього року до рейтингу увійшов Львівський політехнічний національний університет, який разом із Сумським державним університетом розділили 751—800-у позиції. У 2018-у Сумський виш посідав 801—1000 позицію.

Переглядів: 504

Поза межами болю

Пожежа в одеській психлікарні забрала життя сі-мох. Імовірна причина трагедії — підпал.

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області на офіційному сайті повідомляє, що 10 червня о 21.44 надійшло повідомлення про загорання у відділенні №7 комунального некомерційного підприємства «Одеський обласний медичний центр психічного здоров’я» за адресою Академіка Воробйова, 9.

Підрозділи служби були негайно підняті за підвищеним номером виклику. Впродовж семи хвилин рятувальники оцінили обстановку (дах одноповерхової будівлі був охоплений відкритим полум’ям) і, провів-ши розвідку, почали рятувати людей.

Вогнеборці передали бригадам швидкої медичної допомоги 15 осіб, з них четверо були в непритомному стані — їх, на жаль, не вдалося реанімувати. Пізніше надійшла інформація про загибель двох людей, доставлених до міської лікарні №11. 11 червня у лікарні померла ще одна людина. Всього загинули семеро осіб: шестеро пацієнтів закладу і медична сестра, яка самостійно виводила хворих із задимленого приміщення.

Переглядів: 6807

Без яких органів може жити людина

Організм людини має дуже великий ресурс для пристосування до мінливих умов. Сучасна медицина дозволяє виконувати операції з видалення органів, і після цього існує велика ймовірність вести повноцінне життя.

Здатність організму пристосовуватися до мінливих умов справді дуже висока. Скажімо, при втраті півлітра крові він відновлює всі необхідні компоненти й продовжує нормально функціонувати. За певними медичними показаннями, щоб врятувати людині життя, доводиться видаляти цілі органи. Усі вони мають певне функціональне навантаження, і без них порушиться нормальна робота всього організму. Однак завдяки досягненням сучасної медицини лікарі можуть видалити деякі органи, і при цьому людина здатна дотримуватися звичного способу життя.

Науковці з Великобританії розповіли про ті органи, без яких людина може прожити.

Переглядів: 4093

За старий одяг — новий автоклав для дитячої лікарні

185 тисяч гривень — таку суму вдалося виручити за старі речі, які одесити складали в зелені контейнери по всьому місту.

За ці кошти магазин «Добробутик» і проект «Речі, які допомагають» закупили для відділення дитячої хірургії Одеської дитячої клінічної лікарні автоклав Kronos B23, що забезпечує повний контроль процесу стерилі-зації, температури і тиску для обробки високоточного хірургіч-ного обладнання.

Найбільше (40 відсотків) одягу містяни склали до спеціальних контейнерів, установлених на території «Зеленого театру».

Переглядів: 4181

Водні артерії: передозування антибіотиками

Дослідники перевірили річки, які протікають у 72 країнах світу, на наявність у їхніх водах 14 найпоширеніших антибіотиків, і в двох третинах з них виявили сліди медикаментів.

У деяких регіонах, зокрема у Бангладеш, концентрація антибіотиків перевищувала максимально допустимий рівень у 300 разів. Украй несприятлива ситуація спостерігається у країнах Азії та Африки. До числа найзабрудненіших увійшли Кенія, Гана, Нігерія і Пакистан.

Утім, у Європі ситуація теж далека від норми. У британській Темзі вчені знайшли п’ять видів лікарських препаратів, включаючи ципрофлоксацин, який застовується для лікування інфекцій шкіри та сечовивідних шляхів.

Переглядів: 4154

Чому позеленіло море?

За останні кілька днів в Одесі позеленіло море. Причинами аномального явища стали спека й дощі, які спровокували цвітіння водоростей Nodularia spumigena.

Головне управління Держ-продспоживслужби в Одеській області рекомендує утриматися від купання в морі в зв’язку з аномальним розвитком водоростей.

Справа в тому, що інтенсивний розвиток Nodularia spumigena, стверджують спеці-алісти служби, може спричинити наявність у морській воді небезпечних речовин та мікробіологічних організмів (відповідні дослідження проводяться), а відтак застерігають населення, особливо дітей, від купання в такій воді. Окрім того, просять тимчасово утриматися і від споживання виловленої на узбережжі морської риби, мідій, креветок та інших морепродуктів.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net